نماینده کرمانشاه خطاب به نمایندگان مجلس گفت: لازم است تا پایان دوره‌ دهم و در مدت کوتاه باقی‌مانده فکر اساسی کنیم.

 سید قاسم جاسمی در جلسه‌ی علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از شرایط فعلی دولتمردان را به قانون‌گریزی متهم کرد.

وی با اشاره به تذکر یکی از نمایندگان در مجلس گفت: چند روز پیش از یکی از همکارانم شنیدم که رئیس جمهور بر اساس ماده ۲۴۵ موظف است که مرداد ماه هر سال بر اساس برنامه‌های ارائه شده در زمان تشکیل دولت اسناد و قوانین بالادستی و شاخص‌های عملکرد متناسب با وظایف خود را گزارش کند. رئیس جمهور باید گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه سال آینده رابه صورت کمی و مقایسه‌ای به مجلس تقدیم کند و طبق ماده ۲۳۸ هر یک از نمایندگان پس از ارائه گزارش کمیسیون در مورد اغناء از عملکرد وزرا  به صورت مخفی رای داده و چنانچه عملکرد هر یک از وزرا به تایید مجلس نرسد طرح استیضاح با رعایت اصل ۸۹ قانون اساسی در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی هم‌چنین دولتمردان را به ترس از نظارت و پاسخگویی متهم کرد و خطاب به رییس جمهور با بیان این‌که «شما خودتان پنج دوره نماینده مجلس بودید» مدعی شد: سخنرانی‌های شما در دوره اولتان در فضای مجازی منتشر شده است. شما در آن زمان در انتقاد از عملکرد دولت خطاب به سران ارتش گفتید که باید دولتمردان را اعدام کرد و به مجازات رساند. سوال من این است که اگر شما هم اکنون نماینده مجلس دهم بودید و با چنین دولتی سر و کار داشتید چند بار آن‌ها را اعدام می‌کردید؟ شرایط ما نگران کننده نیست، بلکه شکننده است این در شان مردم ما نیست که نقل و نبات گفت و گوهایشان وضعیت معیشتی باشد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم‌چنین نسبت به قطع یارانه ۴۵ هزار تومانی برخی اقشار انتقاد کرد و برنامه‌ی دولت را در جهت غنی‌تر شدن اغنیا خواند و مدعی شد: در دولت دوازدهم کسی که ماشین‌های آن چنانی داشت ثرورتمندتر شد. آن‌هایی که خانه‌های سه میلیاردی داشته‌اند هم اکنون خانه‌های ۵ میلیاردی دارند. وزارت‌خانه‌های شما به کدام سو می‌روند؟ افراد بدبخت جامعه نه تنها نمی‌توانند یک خانه چهل متری بخرند، بلکه حتی نمی‌توانند یک خانه‌ی چهل متری رهن یا اجاره کنند.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس  تاکید کرد: لازم است که همه نمایندگان در پایان دوره‌ی دهم و در مدت باقی‌مانده فکر اساسی کنند . رئیس جمهور و وزرا باید به مردم در مجلس پاسخ دهند.

جاسمی در پایان نطق خود با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه خود گفت: اربعین نزدیک است و بازگشایی مرز خسروی یکی از امکان‌هایی است که باید عملیاتی شود/ایسنا