وی گفت : حضور رهبر معظم انقلاب در همان روزهای اول زلزله در میان مردم، موجب آرامش و قوت قلب آسیب دیدگان شد.

بازوند افزود : ایشان در این سفر بر سه راهبرد مهم و ارزشمند مدیریتی شامل مدیریت متمرکز، فرصت سازی از تهدید زلزله و شتاب بخشیدن به کارها، تاکید کردند.

وی افزود : این زلزله تبدیل به یک زلزله وحدت آفرین گردید و مصداق بارز انسجام ملی بود. نقطه آغازین این وحدت شکوهمند نیز حضور رهبر معظم انقلاب در سرپل ذهاب بود و سرآغاز شتاب گرفتن کارها و فرصت سازی ها بود‌.

بازوند ادامه داد : در این زلزله۶۷۰۰ واحد مسکونی در شهر سرپل ذهاب تخریب شدند که علاوه بر بازسازی آن ها، ۳ هزار واحد آسیب پذیر دیگر نیز بازسازی می شوند که این خود یک فرصت سازی از دل تهدید است.

وی گفت : بازسازی ۱۴ هزارمین خانه در ۱۱ همین ماه از زلزله به اتمام رسیده است.

وی افزود : عملیات بازسازی در شرایطی انجام شده که چند ماه صرف اسکان اضطراری و اسکان موقت شده و دو ماه نیز شاهد بارندگی بوده ایم. به عبارتی این ۱۴ هزار واحد در ۷ تا ۸ ماه بازسازی شده اند که یک کار ارزنده و مصداق سرعت در کار و فرصت سازی محسوب می شود.

بازوند گفت : حدود ۱۱۵ مسجد نیازمند تعمیر و بازسازی هستند که ۱۵ میلیارد اعتبارات دولتی برای اینکار اختصاص داده ایم.

بازوند افزود : برای بازسازی و تعمیر مراکز فرهنگی در مناطق زلزله زده نیز ۳۵ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان اختصاص داده ایم.

وی افزود : پروژه بازسازی حرم مطهر حضرت احمد ابن اسحاق (ره) ۱۶ میلیارد اعتبار نیاز دارد که ۵ میلیارد تومان آن توسط استانداری و مابقی توسط اوقاف و بنیاد مسکن تامین اعتبار می شود. بنیاد مستضعفان نیز در بخش تامین سیمان پروژه مشارکت می کند .