وی با اشاره اینکه همسرش در وضعیت حادی به سر می‌برد و فرصت انتقال به مراکز درمانی دیگر استان‌ها را ندارد، گفت: به خاطر یک شب آنژیوگرافی مجبور به گرفتن قرض از دوستان و آشنایان شدم، چرا که با وجود دفترچه درمانی همه هزینه‌ها را آزاد حساب کردند.

ر.س خاطرنشان کرد: به بیمارستان بیستون کرمانشاه (واقع در میدان شهدا به سمت کیهان‌شهر)،  مسؤولان این مرکز درمانی به ما گفتند که مدت خدمات درمانی پر است و باید بیمار را به صورت آزاد بستری و حساب کنند، در حالی که دارای بیمه خدمات درمانی است.

این شهروند کرمانشاهی با اشاره به اینکه از سر ناچاری و با مقروض شدن مجبور شده که هزینه آزاد آنژیوگرافی را با مبلغی بیش از چهارمیلیون و پانصد هزار تومان برای یکبار آنژیوگرافی پرداخت کند، گفت: اگر این هزینه را با دفترچه بیمه خدمات درمانی (که حق هر بیماری است) محاسبه می‌کردند بخش اعظمی از این هزینه سرسام آور کم می‌شد.

وی با طرح این سوال که آیا کسی که سال‌ها به عنوان پرسنل دانشگاه علوم پزشکی سال‌ها خدمت کرده است و برای بیمه از حقوقش کسر شده، چرا در روزی که نیاز به استفاده از خدمات بیمه خدمات درمانی است اینگونه برخورد می‌شود، متذکر شد: همسرم بیش از ۳۰ سال کرده این وضعیت را دارد، مشکل حاد قلبی شوخی بردار نیست و باید از مسؤولان پرسید بیماران دیگر نیز آیا اینگونه  خدمات‌دهی می‌شوند؟

این شهروند کرمانشاهی ادامه داد: برای رفع این مشکل حتی به نماینده بیمه خدمات درمانی مراجعه کردم و آن‌ها با مدیر بیمارستان بیستون تماس حاصل کردند که این بیمار دارای وضعیت اورژانسی و حاد است باید زودتر مداوا شود و هزینه‌ها را از طریق بیمه بپردازند.

وی گفت: پاسخ مدیر بیمارستان بیستون مبنی بر این بود که به دلیل پر شدن سقف خدمات درمانی همه مراجعین به این بیمارستان از یکم آبان ماه پذیرش می‌شوند،این در حالی که است که پذیرش بیماران قلبی اضطراری است.

این شهروند کرمانشاهی با اشاره به اینکه موارد مشابهی در این مرکز دیده شده در حالی که ظرفیت پذیرش بیماران وجود دارد، اظهار داشت:همسرش را به ناچار به صورت آزاد در بیمارستان مذکور بستری کرده باوجود اینکه دفترچه خدمات درمانی دارد، همچنین از مسؤولان، اصحاب‌رسانه و نمایندگان شهر کرمانشاه تقاضای پیگیری کرده است./فارس