محسن رستمی امروز در گفت‌وگویی به تشریح ظرفیت‌های حوزه معدن استان پرداخت و اظهار داشت: بخش معدن استان شدیدا به سرمایه گذاری نیاز دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تصریح کرد: با وجود معادن خوب در کرمانشاه همچون قیر طبیعی ، منگنز ، سیلیس و… هنوز یک واحد با تجهیزات و امکانات مناسب نداریم.

وی عنوان کرد: برخی محصولات معادن استان به صورت خام به مناطق دیگر صادر و به‌روی آن‌ها فرآوری انجام می‌شود.

رستمی با بیان اینکه استان کرمانشاه دارای هزار واحد صنعتی است، افزود: برخی از این واحدها نیازمند توسعه هستند و با وجود مرزهای خوبی که در استان وجود دارد، با توسعه آن‌ها قابلیت صادرات با حجم مناسب نیز فراهم می‌شود.

این مسؤول گفت: برخی از واحدهای بزرگ و مدرن استان کرمانشاه به دلیل نبود حداقل سرمایه و برخی مشکلات دیگر از این قبیل، تعطیل شده‌اند، که می‌توان با سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها، جوانان تحصیل کرده را به دلیل مدرن بودن واحدها، مشغول به کار کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به برخی پروژه‌های مشترک و پیشنهادی آستان قدس رضوی در استان اشاره و عنوان کرد: با آغاز عملیات اجرایی این پروژه‌ها می‌توان گام‌های موثری در اشتغالزایی برداشت.

این مسؤول با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «کشور در جنگ اقتصادی است» خاطرنشان کرد: به عنوان بخش دولتی آماده ایم هرگونه کمکی به دستگاه‌های مربوطه به ویژه آستان قدس استان در راستای اشتغالزایی استان کرمانشاه داشته باشیم/فارس