هوشنگ بازوند در جلسه شورای هماهنگی ‌مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: در جلسه ای با حضور مقام معظم رهبری بنا شد، ۲ اردوگاه توانمندسازی معتادان بهبود یافته با محوریت وزارت کشور ایجاد شود.
وی افزود: یکی از این اردوگاه ها را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اصفهان ایجاد می کند و دیگری را وزارت کشور با توجه به زیرساخت های موجود آن در شهر کنگاور اجرایی خواهد شد.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این کمپ در محل اردوگاه متروکه نگهداری از اتباع بیگانه کنگاور ایجاد خواهد شد، گفت: دستگاه های اجرایی هرچه زودتر اقدام های لازم‌ برای ایجاد اردگاه توانمندسازی را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به فعالیت های شهرداری در زمینه مبارزه با مواد مخدر اشاره ‌کرد و گفت: شهرداری و شورای شهر باید بیش از هرچیزی به موضوع معتادان متجاهر توجه کنند زیرا این افراد بیشترین هزینه را برای شهر دارند.
استاندار کرمانشاه تاکید ‌کرد: شورای شهر و شهرداری کرمانشاه تاکنون هیچ اقدام جدی در زمینه مبارزه با مواد مخدر و کنترل معتادان متجاهر انجام نداده اند.
براساس اعلام نیروی انتظامی از ابتدای امسال تاکنون هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کرمانشاه کشف شده ، ۱۷ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و بیش از سه هزار خرده فروش دستگیر شده اند.
براساس اعلام پزشکی قانونی ، سال گذشته ۱۴۲ نفر و بهار امسال ۲۰ نفر در استان کرمانشاه بر اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند.
این آمار نشان می دهد که سال گذشته هر پنج روز ۲ نفر و بهار امسال هر چهار روز یک نفر در استان کرمانشاه جان خود را بر اثر مصرف مواد مخدر از دست داده اند.
براساس آمارهای ارائه شده بیش از ۷۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه معتاد هستند و بیش از ۹۰ درصد کسانی که به کمپ های ترک اعتیاد مراجعه می کنند ، دوباره به آغوش اعتیاد باز می گردند.