فریبرز کرمی، از اعمال محدودیت تردد تانکرهای سوخت عراقی از یک هفته قبل از اربعین در محورهای مواصلاتی استان خبرداد و اظهار داشت: به‌منظور کاهش بار ترافیکی مسیر حرکت زائران اربعین با هماهنگی‌ ادارات مربوطه تردد تانکرهای سوخت عراقی در محورهای مواصلاتی استان ممنوع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه به‌عنوان کریدور زائران اربعین استان‌های شمال‌غرب و غرب کشور محسوب می‌شود عنوان کرد: براساس پیش‌بینی‌ها در ایام اربعین امسال ۵۰۰ هزار زائر از استان کرمانشاه تردد می‌کند.

کرمی با بیان اینکه تمام امکانات و تجهیزات این اداره‌کل برای پذیرایی و خدمت‌رسانی شایسته به زائران اربعین فراهم شده است گفت: فعالیت‌های این اداره از دو هفته قبل از اربعین آغاز می‌شود و تا ۱۰ روز بعد از اربعین ادامه دارد و اوج ترافیک در ایام بازگشت است که تمهیداتی برای آن اندیشیده شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه از نظارت جدی و مستمر بر عملکرد مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی خبرداد و افزود: با متخلفانی که در حوزه مجتمع‌های خدماتی رفاهی هزینه‌هایی خارج از قیمت مصوب دریافت کنند به‌صورت جدی برخورد می‌شود.

کرمی راجع به فعالیت سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۳ به‌منظور دریافت انتقادات و شکایات زائران اربعین گفت: گشت‌های شبانه‌روزی جاده‌ای در ایام اربعین فعال هستند و از دوربین‌های نظارتی نیز استفاده شده است.

وی با اعلام اینکه سوخت مورد نیاز خودروهای عمومی و شخصی در این ایام تأمین شده است عنوان کرد: در حوزه راهداری نیز اقداماتی همچون ایمن‌سازی بزرگراه کربلا و محورهای مواصلاتی منتهی به مرزها، روکش آسفالت و آشکارسازی نقاط پرحادثه و ایمن‌سازی آن‌ها از اقدامات انجام‌شده است/تسنیم