مرادعلی تاتار روزدر حاشیه بازدید از مرز‌های قصرشیرین گفت: این میزان سوخت قاچاق با هوشیاری ماموران گمرک، نیرو‌های هنگ مرزی، ارتش و نیرو‌های امنیتی و انتظامی در عملیات‌های مختلف و با رصد کامیون‌های خروجی و یا از قاچاقچیان و عرضه کنندگان سوخت غیرمجاز کشف و ضبط شده است.
وی افزود: همچنین در این راستا تعداد ۲۵ خودرو، ۵ دستگاه متورسیکلت توقیف و ۱۶ نفر هم دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.
تاتار علت عمده قاچاق سوخت در این شهرستان مرزی را کاهش قیمت داخلی به نسبت کشور‌های منطقه و نیز افزایش نرخ ارز بیان کرد و اظهار داشت: این امر باعث افزایش پرونده‌های قاچاق سوخت در سالجاری به نسبت سال گذشته شده است.
فرماندار قصر شیرین اضافه کرد: سوخت‌های قاچاق کشف شده پس از توقیف و طی مراحل قانونی به نمایندگان شرکت نفت تحویل داده شده است.
این مقام مسئول افزود: همچنین با رصد نیرو‌های هنگ مرزی، امنیتی و ارتش، از ابتدای امسال تاکنون ۴۳۳ راس احشام از قاچاقچیان در مرز‌های این شهرستان کشف و ضبط شده است.
تاتار در پایان گفت: همچنین با اشراف کامل نیرو‌ها مرزبانی و امنیتی، از ابتدای امسال تاکنون ۷۹ قبضه سلاح، ۲۱ عدد مهمات، ۲۱۴ عدد ماهواره و یکهزار و ۳۳۸ قوطی انواع مشروبات الکلی از قاچاقچیان در قصرشیرین کشف شده است.
وی امنیت حاکم در مرز‌های قصرشیرین را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: این مهم در سایه تلاش شبانه روزی نیرو‌های امنیتی، هنگ مرزی و ارتش حاصل شده است/صدا و سیما