حسن موسوی از گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ به شدت انتقاد کرد و افزود: این فروشگاه‌ها بلای جان واحدهای کوچک خواربارفروشی شده و آنها را به تعطیلی می‌کشانند.

وی ادامه داد: در گذشته این فروشگاه‌ها فقط شعب خود را بر خیابانها راه می‌انداختند، اما اکنون وارد کوچه‌ها هم شده‌ و به نوعی تمام شهر را تصرف کرده اند. سراغ خانه‌های بزرگ می‌روند و با پیشنهاد اجاره و رهن زیاد به صاحبان آنها در کوچه‌ها نیز شعبه می‌زنند.

رئیس اتحادیه خواروبارفروشان کرمانشاه معتقد است، گسترش این فروشگاه‌ها باعث کسادی مغازه‌های خواروبارفروشی شده و بسیاری از آنها در آستانه ورشکستگی هستند.

موسوی با بیان اینکه از ابتدای امسال ۱۲۰ واحد خواروبارفروشی در کرمانشاه درخواست ابطال پروانه داشتند، اظهار کرد: در این مدت فقط چهار، پنج مورد صدور مجوز جدید داشتیم.

وی از فعالیت حدود ۳۵۰۰ واحد خوار و بارفروشی در شهر کرمانشاه یاد و خاطرنشان کرد: نزدیک ۲۷ هزار نفر در این واحدها مشغول به کار و در معرض بیکاری هستند.

رئیس اتحادیه خواروبارفروشان کرمانشاه با بیان اینکه پیگیری رفع مشکلات این واحدها تا مسئولین استان و حتی مجلس شورای اسلامی هم انجام شده، تاکید کرد: هنوز این پیگیری‌ها به نتیجه نرسیده و شاهد گسترش هر روزه شعب فروشگاه‌های بزرگ هستیم/ایسنا