دوشنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۱ Monday, 5 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17252 تعداد نوشته های امروز : 17×

آخرین خبرها

اعلام ترکیب ژاپن برای دیدار با کرواسی مارکا مدعی شد: کریستیانو رونالدو رسما به النصر پیوست عملیات نجات جام‌ جهانی با جعبه کفش! بعد از انصراف هند؛ عربستان تنها کاندیدای میزبانی جام ملت‌های آسیا شد وقتی که مردم میش پیر و بز را به پروتئین سفید ترجیح می‌دهند/ فرهنگ عشایری کرمانشاه آمیخته با گوشت قرمز بازگشت رحیم استرلینگ به انگلیس به دلایلی شخصی تعیین تکلیف “تله‌کابین” تاق‌بستان به کجا رسید؟  ۷۰ درصد از تعهدات استان در ایجاد شغل برای سال ۱۴۰۱ محقق شده است ۱۰۰۰ سقط غیرقانونی تنها در ۶ ماه! کورتوا: می‌خواهم در جام جهانی ۲۰۲۶ هم باشم ۲ خانه تاریخی کرمانشاه مرکز پذیرایی اقامتی می‌شوند   هرسین در انتظارِ واحد فرآوری پیاز/ پیاز هرسین بازار جهانی دارد آنتی‌بیوتیک‌ها از طریق مصرف گوشت آلوده به انسان منتقل می‌شود؟ هری کین: دیدار با فرانسه یک مبارزه است کین، بهترین بازیکن انگلیس – سنگال شد لواندوفسکی: می‌توانم در جام جهانی بعدی باشم وقتی امانوئل مکرون، پیشگو می‌شود! ترکیب تیم ملی سنگال برابر انگلیس حمله هواداران مکزیکی به تاتا مارتینو در فرودگاه جام‌جهانی قطر، فرصتی برای آشنایی خارجی‌ها با اسلام

به مردم آدرس غلط ندهید
15 دی 1397 - 13:53
شناسه : 15078
0
رئیس شورای شهر کرمانشاه: طلوع‌‌کرمانشاه :

به گزارش طلوع کرمانشاه، غلامرضا امیری رئیس شورای شهر کرمانشاه در یادداشتی که در اختیار سایت خبری تحلیلی طلوع کرمانشاه قرار داده است، اظهار کرد: پس از آنکه اعضای شورای شهر کرمانشاه بر اساس وظیفه ذاتی خود با یک اجماع کامل اقدام به انتخاب شهردار نمودند از ابتدا عده ای که چهره آنان بر مردم روشن شده است بنارا بر غوغاسالاری و جنجال گذاشتند و برای خود جایگاه فرا قانونی تعریف کردند و تمام توان خود را بکار گرفتند تا در مقابل این تصمیم قانونی شورای شهر کرمانشاه ایستادگی کنند.باید به دکتر طلوعی و مجموعه مدیریت شهری فرصت داد تا روند اداره شهر را با قدرت آغاز نمایند و با حمایت شهروندان تمام توان و تلاش خود را صرف عملیاتی نمودن برنامه اجرایی اداره شهر کرمانشاه نمایند.در پایان خاطر نشان می نمایم مردم شریف کرمانشاه مطمئن باشند اینجانب و نمایندگان مردم کرمانشاه به سوگند خود در راستای استیفای حقوق شهروندان پایبند هستیم و آمادگی شنیدن نظرات و پیشنهادات دلسوزانه و کارشناسانه نهاد های مردمی،احزاب،رسانه ها و فعالان اجتماعی را داریم به آن ها جامه عمل خواهیم پوشاند.یقین بدانید در مقابل اقلیت مغرض که فقط در ظاهر اعتقاد به قانون و مردم سالاری دارند در مقابل قانون تمکین نمی کنند تحت هیچ شرایطی کوتاه نخواهیم آمد.این افراد به “مردم آدرس غلط ندهند.”

پ
پ

این در حالی بود که اعضای شورای شهر کرمانشاه در راستای تمکین به قانون و دفاع از حقوق مردم تلاش کردند که به این حواشی توجه نکرده و منتظر طی شدن قانونی مراحل صدور حکم شهردار بمانند. اینکه چه افرادی و با چه انگیزه ای در این مدت تمام انرژی و ظرفیت خود را به میدان آوردند تا در مسیر صدور حکم شهردار که بر اساس قانون انتخاب شده بود سنگ اندازی نمایند و هم صدا با رسانه های مخالف نظام و کانال های ضد انقلاب زشت ترین تهمت ها ی ناروا را به شورای شهر و شهردار منتخب نمایندگان مردم نسبت می دهند جای سوال دارد!

اتهاماتی که در هیچ مرجع قضایی، حقوقی و دستگاه نظارتی نه مطرح شده و نه وجود خارجی دارند که مورد رسیدگی قرار گیرند ، این تهمت ها تنها تراوشات ذهن متوهم بیان کنندگان آن است که چنین سخنان غیر کارشناسانه ایی را با  انگیزه ایی که  یقیناً خیر مردم کرمانشاه در آن نیست و در راستای تامین منفعت عمومی مردم نخواهد بود، مطرح کردند. قطعا پشت صحنه این تحرکات چیزی غیر از تسویه حساب های شخصی، جناحی و سیاسی نیست.
آشکاراست که افراد و جریان هایی که خواهان دموکراسی هستند  و فریاد دفاع از حقوق مردم و پاسداری از قانون آنها گوش فلک را کر کرده است انگار فراموشی گرفته اند که انتخاب شهردار یک روند قانونی را طی میکند و شورای شهر فقط وظیفه انتخاب آن را بر عهده دارد و سایر مراحل صدور حکم بر عهده وزارت کشور و مراجعی است که در قانون شوراها به وضوح به آن اشاره شده است و پاره ای اوقات  هم در طول ادوار مختلف این اتفاق افتاده که شورای شهر فردی را بعنوان شهردار انتخاب نموده اما مراجع قانونی از صدور حکم جلوگیری کرده اند و شورای شهر هم در مقابل تصمیم قانونی تمکین نموده است.

توجه به این نکته که اگر گروه و جریانی انتخاب یک فرد بعنوان شهردار بر اساس سلیقه و منتسب به جریان فکری آنان نبود همه ی مرزهای قانونی و اخلاقی را لگدمال کنند ودرنوردند  این چنین افرادی  نمیتوانند خود را پرچمدار دموکراسی و مردم سالاری بدانند،چون خواهان این هستند که سلیقه و نظر خود را با هیاهو و جنجال و به اسم دموکراسی و مردم سالاری بر نمایندگان مردم در شورا و یا مدیران دولتی تحمیل نمایند!
مردم شریف کرمانشاه به این مهم واقف باشند که نمایندگان آنان در شورای اسلامی شهر اصلی ترین شاخص برای انتخاب شهردار را کارآمدی و بومی بودن  قرار داده ند و بر این اساس مطلقا” به گرایش و تمایلات سیاسی افراد هیچ گونه  توجه ای نخواهند داشت.

بر این اساس با اجماع کامل شورای شهر جناب آقای دکتر طلوعی را به عنوان شهردار کرمانشاه انتخاب نمود که علاوه بر امتیاز بومی بودن از رزومه بسیار قوی برخوردار هستند بطوریکه در طول فعالیت خود در شهرداری های مناطق تهران چندین سال به عنوان شهردار نمونه انتخاب شده اند.

 با توجه به اینکه شورای شهر و شهرداری نهاد های غیر سیاسی هستند ؛ با نظارتی که از سوی نمایندگان مردم در شورا و نهادهای نظارتی اعمال می شود امکان فعالیت سیاسی  در آنها وجود ندارد. کما اینکه رسانه ها،احزاب و فعالان اجتماعی و سازمان های مردم نهاد به گونه ای میتوانند فضا را رصد نموده و چنانچه مواردی از فعالیت سیاسی در این مجموعه دیدند آن را با صدای بلند فریاد بزنند.

 اما آنچه در حال اتفاق افتادن است مصداق کامل قصاص قبل از جنایت است.

باید به دکتر طلوعی و مجموعه مدیریت شهری فرصت داد تا روند اداره شهر را با قدرت آغاز نمایند و با حمایت شهروندان تمام توان و تلاش خود را صرف عملیاتی نمودن برنامه اجرایی اداره شهر کرمانشاه نمایند.

یادآوری این نکته ضروری است که شهردار پیشین کرمانشاه نیز از نظر تفکری وابسته به یک جریان فکری دیگری بود و در آن مقطع نیز بخشی از احزاب و جریان های فکری جناح مقابل چنین نگرانی هایی در رابطه با پیشینه سیاسی وی داشتند که همان گونه که شهروندان و رسانه ها شاهد بودند کوچکترین نگرانی در این رابطه اتفاق نیفتاد.

در پایان خاطر نشان می نمایم مردم شریف کرمانشاه مطمئن باشند اینجانب و نمایندگان مردم کرمانشاه به سوگند خود در راستای استیفای حقوق شهروندان پایبند هستیم و آمادگی شنیدن نظرات و پیشنهادات دلسوزانه و کارشناسانه نهاد های مردمی،احزاب،رسانه ها و فعالان اجتماعی را داریم به آن ها جامه عمل خواهیم پوشاند.

یقین بدانید در مقابل اقلیت مغرض که فقط در ظاهر اعتقاد به قانون و مردم سالاری دارند  در مقابل قانون تمکین نمی کنند تحت هیچ شرایطی کوتاه نخواهیم آمد.

این افراد به “مردم آدرس غلط ندهند.”

*غلامرضا امیری

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.