سردرد میگرنی

سردرد سمت چپ سر می تواند به خاطر میگرن نیز ایجاد شود، براساس پژوهش ها بیش از ۱۲ درصد از مردم آمریکا دچار میگرن هستند که در اثر آن مشکلاتی همچون کاهش سطح بینایی، تهوع و استفراغ، سرگیجه، حساسیت شدید به صدا، نور و بو های تند، بی حسی و احساس سوزن سوزن شدن پا رخ می دهد.

حمله میگرن به طور معمول بین چهار الی ۷۲ ساعت به طول می انجامد و در برخی موارد می تواند به نابینایی موقت یا دائم تبدیل شود. میگرن در اثر مواردی همچون خوردن غذا هایی مانند پنیر و شکلات، کم خوابی و بدخوابی، استراحت در فضایی با نور زیاد، حضور در مکانی با آلودگی صوتی بالا، استشمام بو و رایحه های تند در افراد مستعد ایجاد می شود.

سردرد استرسی

سردرد استرسی در اثر استرس و تنش ایجاد می شود و معمولاً پس از برطرف شدن موارد تنش زا این سردرد برطرف می شود. استراحت، مصرف مواد غذایی پرانرژی و آرام بخش می تواند سبب درمان این نوع استرس شود. یکی دیگر از عوامل ایجادکننده سردرد در افراد وضعیت ستون فقرات است، تنش در گردن و شانه ها، نشستن در وضعیت نادرست، آسیب های گردنی، ضعف قدرت بینایی، کار کردن در محیطی با نور کم همگی می تواند سبب سردرد در افراد شود.

سردرد خوشه ای

سردرد خوشه ای هم یکی از شدیدترین گونه های سردرد است و از جمله نشانه های آن درد در پشت کره چشم، شدید شدن سردرد تنها پس از پنج دقیقه از شروع علامت و ادامه دار بودن آن حداقل به مدت سه ساعت است/عصرشهروند