شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ Saturday, 3 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17207 تعداد نوشته های امروز : 18×

آخرین خبرها

دلیل حذف ایران از جام جهانی چیست؟ گل روزبه چشمی در میان گل‌های باور نکردی جام جهانی تجربه استرس روزانه با افزایش سن کاهش می یابد همه مربیانی که بعد از حذف از جام‌جهانی استعفا دادند/ کی‌روش هم هست! محدوده میدان آزادی تا میدان فردوسی قابلیت اجرای “پیاده‌راه” دارد/ این پروژه به نفع صنوف است ابراز علاقه مدافع کروات‌ به رئال کرمانشاه، مربی سازنده ندارد! توقف صادرات دام زنده از کرمانشاه مجتمع‌های “بین‌راهی” کرمانشاه، با ابتدایی‌ترین امکانات! بیشتر فضاهای شهر کرمانشاه “مناسب‌سازی” نشده/ فقط از پارک “شاهد” استفاده می‌کنیم! شقیری دستاورد مسی و رونالدو را تکرار کرد آشنایی با زیرگروه های آنفلوانزا شهردار فعال کرمانشاه پیگیری مستمری برای اجرای پروژه قطارشهری داشته است/ ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه از هفته آینده آغاز می‌شود/ پیشرفت ۱۸۰۰ متری تونل قطار‌شهری کرمانشاه “مه غلیظ” در محورهای کرمانشاه یاکین: پرتغال از قرعه ما خوشحال نیست دویس بهترین بازیکن دیدار کامرون و برزیل شد رکوردشکنی دنی آلوس ۳۹ ساله در ترکیب برزیل رونالدو: به بازیکن کره گفتم ساکت شو هوانگ بهترین بازیکن دیدار کره‌جنوبی – پرتغال شد رکوردشکنی بنتو، سومین صعود کره به دور حذفی و یک رکورد منفی برای پرتغال

قبل از نصب “بخاری” این خبر را بخوانید
29 آبان 1401 - 10:38
شناسه : 281888
1
 کارشناس پیشگیری از حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛ طلوع‌‌کرمانشاه : محمدرضا بیات، با اشاره به خطرات مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن گفت: این گاز بی رنگ و بی بو بوده و افراد هنگام مسمومیت با این گاز علائم چندنی ندارند و تنها دچار حالت گیجی شده و پس از مدتی بیهوش شده و اگر اقدامی برای نجات آنها صورت نگیرد، مرگ آنها حتمی است/متاسفانه عمده موارد مسمومیت با این گاز مربوط به نشست این گاز از بخاری های خانگی است و اگر افراد دقت و احتیاط لازم را در نصب بخاری نداشته باشند، در معرض خطر مسمومیت با گاز منوکسید کربن قرار خواهند گرفت/بیات با بیان اینکه نکات ایمنی در نصب بخاری اهمیت بالایی دارد که مهمترین آن توجه به نصب درست لوله بخاری است، افزود: گاز مونواکسیدکربن باید از لوله بخاری به درستی خارج شود و افراد هنگام روشن کردن بخاری باید به لوله آن دست بزنند و اگر گرم بود مشخص است که گاز در حال خروج است/دودکش بخاری هم از اهمیت بالایی برخوردار است و باید یک متر از سقف ارتفاع آن بلندتر باشد و روی آن کلاهک H مانند قرار داده شود تا هم باد نتواند با نفوذ به دودکش بخاری را خاموش کند و هم پرندگان نتوانند بالای دودکش لانه سازی کرده و مسیر خروج گاز مونواکسیدکربن را مسدود کنند/نباید شلنگ بخاری خیلی بلند باشد،حداکثر طول شلنگ بخاری باید دو متر باشد، چرا که با افزایش طول شلنگ بیش از این مقدار امکان آسیب و سوراخ شدن آن افزایش می یابد و بسیار خطرناک است/اگر قرار است در یک اتاق بخاری نصب باشد، باید تهویه جهت ورود هوای تازه به اتاق برقرار باشد، چرا که با روشن کردن بخاری تمام اکسیژن محیط گرفته می شود و نیاز است که هوای تازه در محیط جریان یابد تا افراد دچار مسمومیت نشوند.
منبع : ایسنا
پ
پ

کارشناس پیشگیری از حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به تشریح نکات ضروری نصب بخاری جهت پیشگیری از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن پرداخت.

محمدرضا بیات، با اشاره به خطرات مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن گفت: این گاز بی رنگ و بی بو بوده و افراد هنگام مسمومیت با این گاز علائم چندنی ندارند و تنها دچار حالت گیجی شده و پس از مدتی بیهوش شده و اگر اقدامی برای نجات آنها صورت نگیرد، مرگ آنها حتمی است.

وی افزود: متاسفانه عمده موارد مسمومیت با این گاز مربوط به نشست این گاز از بخاری های خانگی است و اگر افراد دقت و احتیاط لازم را در نصب بخاری نداشته باشند، در معرض خطر مسمومیت با گاز منوکسید کربن قرار خواهند گرفت.

بیات با بیان اینکه نکات ایمنی در نصب بخاری اهمیت بالایی دارد که مهمترین آن توجه به نصب درست لوله بخاری است، افزود: گاز مونواکسیدکربن باید از لوله بخاری به درستی خارج شود و افراد هنگام روشن کردن بخاری باید به لوله آن دست بزنند و اگر گرم بود مشخص است که گاز در حال خروج است.

بیات گفت: دودکش بخاری هم از اهمیت بالایی برخوردار است و باید یک متر از سقف ارتفاع آن بلندتر باشد و روی آن کلاهک H مانند قرار داده شود تا هم باد نتواند با نفوذ به دودکش بخاری را خاموش کند و هم پرندگان نتوانند بالای دودکش لانه سازی کرده و مسیر خروج گاز مونواکسیدکربن را مسدود کنند.

کارشناس پیشگیری از حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه نباید شلنگ بخاری خیلی بلند باشد، گفت: حداکثر طول شلنگ بخاری باید دو متر باشد، چرا که با افزایش طول شلنگ بیش از این مقدار امکان آسیب و سوراخ شدن آن افزایش می یابد و بسیار خطرناک است.

بیات با تاکید بر لزوم برقراری تهویه در محل نصب بخاری گفت: اگر قرار است در یک اتاق بخاری نصب باشد، باید تهویه جهت ورود هوای تازه به اتاق برقرار باشد، چرا که با روشن کردن بخاری تمام اکسیژن محیط گرفته می شود و نیاز است که هوای تازه در محیط جریان یابد تا افراد دچار مسمومیت نشوند.

این مسئول به مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن ناشی از استفاده از گاز پیک نیک هم اشاره کرد و افزود: متاسفانه در فصول سرد سال برخی افراد در چادر و یا اتاقک نگهبانی و… از پیک نیک برای گرم کردن محیط استفاده می کنند که این کار بسیار خطرناک است و می تواند موجب مسمومیت و نهایتا مرگ افراد شود.

بیات گفت: در خصوص آبگرمکن هم افراد باید مراقب بوده و در نصب دودکش آن احتیاط  لازم را داشته باشند.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.