شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ Saturday, 3 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17207 تعداد نوشته های امروز : 18×

آخرین خبرها

دلیل حذف ایران از جام جهانی چیست؟ گل روزبه چشمی در میان گل‌های باور نکردی جام جهانی تجربه استرس روزانه با افزایش سن کاهش می یابد همه مربیانی که بعد از حذف از جام‌جهانی استعفا دادند/ کی‌روش هم هست! محدوده میدان آزادی تا میدان فردوسی قابلیت اجرای “پیاده‌راه” دارد/ این پروژه به نفع صنوف است ابراز علاقه مدافع کروات‌ به رئال کرمانشاه، مربی سازنده ندارد! توقف صادرات دام زنده از کرمانشاه مجتمع‌های “بین‌راهی” کرمانشاه، با ابتدایی‌ترین امکانات! بیشتر فضاهای شهر کرمانشاه “مناسب‌سازی” نشده/ فقط از پارک “شاهد” استفاده می‌کنیم! شقیری دستاورد مسی و رونالدو را تکرار کرد آشنایی با زیرگروه های آنفلوانزا شهردار فعال کرمانشاه پیگیری مستمری برای اجرای پروژه قطارشهری داشته است/ ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه از هفته آینده آغاز می‌شود/ پیشرفت ۱۸۰۰ متری تونل قطار‌شهری کرمانشاه “مه غلیظ” در محورهای کرمانشاه یاکین: پرتغال از قرعه ما خوشحال نیست دویس بهترین بازیکن دیدار کامرون و برزیل شد رکوردشکنی دنی آلوس ۳۹ ساله در ترکیب برزیل رونالدو: به بازیکن کره گفتم ساکت شو هوانگ بهترین بازیکن دیدار کره‌جنوبی – پرتغال شد رکوردشکنی بنتو، سومین صعود کره به دور حذفی و یک رکورد منفی برای پرتغال

ظرفیت سردخانه‌های موادغذایی کرمانشاه به ۱۰۰ هزار تن می‌رسد
03 آذر 1401 - 11:09
شناسه : 282150
1
  مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی؛ طلوع‌‌کرمانشاه : سعید کریمی، با بیان اینکه هم اکنون ظرفیت سردخانه‌های نگهداری موادغذایی استان کرمانشاه ۸۰ هزار تن است، گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال با افزایش ۲۰ هزار تنی ظرفیت سردخانه‌های استان به ۱۰۰ هزار تن برسد/بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال آینده ظرفیت سردخانه‌های موادغذایی استان کرمانشاه به حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تن خواهد رسید/ با تحقق این هدفگذاری بخش زیادی از نیاز استان به توسعه سردخانه‌های موادغذایی مرتفع شده و از این پس برنامه ریزی برای توسعه سردخانه‌های مدرن در اولویت استان قرار خواهد گرفت/ وی سپس با بیان اینکه هم اکنون بیشترین سردخانه های استان سردخانه بالای صفر درجه بوده که به نگهداری سیب زمینی، پیاز و میوه اختصاص می یابد، گفت: بخش کمی از ظرفیت سردخانه‌های استان به سردخانه‌های زیرصفر اختصاص دارد/وی با بیان اینکه استان کرمانشاه هم اکنون ۲۳ سردخانه فعال دارد، گفت: ظرفیت فعلی سردخانه های استان کرمانشاه ۸۰ هزار تن است که ۱۰ هزار تن از این ظرفیت به سردخانه‌های با دمای زیرصفر اختصاص دارد.
منبع : ایسنا
پ
پ

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تاپایان سال ظرفیت سردخانه‌های مواد غذایی استان به ۱۰۰ هزار تن می‌رسد.

 سعید کریمی، با بیان اینکه هم اکنون ظرفیت سردخانه‌های نگهداری موادغذایی استان کرمانشاه ۸۰ هزار تن است، گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال با افزایش ۲۰ هزار تنی ظرفیت سردخانه‌های استان به ۱۰۰ هزار تن برسد.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال آینده ظرفیت سردخانه‌های موادغذایی استان کرمانشاه به حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ هزار تن خواهد رسید.

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: با تحقق این هدفگذاری بخش زیادی از نیاز استان به توسعه سردخانه‌های موادغذایی مرتفع شده و از این پس برنامه ریزی برای توسعه سردخانه‌های مدرن در اولویت استان قرار خواهد گرفت.

 وی سپس با بیان اینکه هم اکنون بیشترین سردخانه های استان سردخانه بالای صفر درجه بوده که به نگهداری سیب زمینی، پیاز و میوه اختصاص می یابد، گفت: بخش کمی از ظرفیت سردخانه‌های استان به سردخانه‌های زیرصفر اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه هم اکنون ۲۳ سردخانه فعال دارد، گفت: ظرفیت فعلی سردخانه های استان کرمانشاه ۸۰ هزار تن است که ۱۰ هزار تن از این ظرفیت به سردخانه‌های با دمای زیرصفر اختصاص دارد.

دیدگاه

دیدگاهها بسته است.