شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 18109 تعداد نوشته های امروز : 11×

آخرین خبرها

تیم مجیدی این بار کامبک خورد ارتباط بیش فعالی با ریسک بالاتر اضطراب و افسردگی سامانه ۱۵۷۰؛ پاسخگوی نیازهای مشاوره‌ای دانش‌آموزان برگزاری جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرداری کرمانشاه بهبود “فضای کسب و کار” از اولویت‌های کرمانشاه است ورود سامانه بارشی به کرمانشاه از روز دوشنبه/امروز و فردا جو استان تحت تاثیر موجی کم رطوبت است “سنگ صبور” منتشر شد ۴ پروژه رویایی برای آبشار پیران/ از آسانسور شیشه‌ای تا زیپ‌لاین کلاهبرداران به بهانه پرداخت سود سهام عدالت سر شهروندان کرمانشاهی کلاه گذاشتند “رشیدی اقدم” مدیرکل اقتصاد و دارایی کرمانشاه شد افزایش دستمزد سال آینده کارگران نباید کمتر از ۵۰ درصد باشد اولین حریفان آلمان برای سال جدید مشخص شدند نخستین ناکامی رونالدو با النصر افسانه‌ای به نام «دُن دیگو» پاسخ آگوئرو به طعنه زلاتان: گواردیولا حق داشت که از بارسلونا بیرونت کرد! حرکات جذاب لبران جیمز در NBA + ویدیو راشفورد، آماده‌ترین بازیکن بعد از جام جهانی موافقت IOC با حضور ورزشکاران روس در بازی‌های آسیایی ۳۸درصد صادرات ایران به عراق از مرزهای کرمانشاه انجام می‌شود آثار سرطان در سه نسل بعدی فرد قلیانی/ نقش ژنتیک در سرطان ها

بارش‌های نیمه جان پاییز هم به داد سدهای کرمانشاه نرسید
08 آذر 1401 - 10:24
شناسه : 282469
0
مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه؛ طلوع‌‌کرمانشاه : فیروز دولتشائی مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه، میانگین بارش‌های استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون را تنها ۳۳.۸ میلی‌متر اعلام کرد که نسبت به سال گذشته با بارش حدود ۵۴ میلی‌متری، ۳۷ درصد و نسبت به بارش ۸۸ میلیمتری بلندمدت ۶۱ درصد کمتر بوده است/در همین مدت در شهر کرمانشاه نیز حدود ۲۳ میلی‌متر بارش داشتیم که نسبت به سال گذشته با بارش ۴۷ میلی‌متری ۵۰ درصد و نسبت به بلندمدت با بارش ۷۹ میلی‌متری ۷۰ درصد کاهش داشته است/بیشترین بارش سطح استان در این مدت را نیز مربوط به پاوه به میزان ۸۰ میلی‌متر دانست و یادآور شد: حتی پاوه نیز نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد و نسبت به بلندمدت ۳۹ درصد کاهش بارش داشته است/دولتشائی با بیان اینکه از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در تمام ایستگاه‌های کرمانشاه کاهش بارندگی را داشتیم، اظهار کرد: بیشترین کاهش مربوط به ماهیدشت به میزان ۸۷ درصد بوده است/این میزان بارندگی یعنی رواناب و در نتیجه آورد چندانی برای سدهای استان نداشته‌ایم، بگونه‌ای که وضعیت ذخیره سدهای استان نسبت به ماه قبل تغییری نداشته و همچنان ۵۵ درصد ظرفیت سدهای استان خالی است/به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه در حال حاضر تنها ۶۰۷ میلیون مترمکعب آب پشت ۱۲ سد مخزنی استان ذخیره است و بیش از ۷۴۰ میلیون مترمکعب از ظرفیت سدها خالی است/ درصد پرشدگی کنونی سدهای استان را حدود ۴۵ درصد است، اکنون ۵۵ درصد ظرفیت یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعبی سدهای استان خالی است/ میزان ذخیره سدهای استان در ابتدای سال آبی جاری( اول مهرماه) را ۶۶۲ میلیون مترمکعب است در این مدت آورد سدهای استان نیز حدود ۷۰ میلیون مترمکعب بوده است/آنطور که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد وضعیت بارش‌ها در فصل زمستان بهتر شده و به ذخیره سدهای استان کمک میکند البته این بدان معنا نیست که کم بارشی پاییز جبران خواهد شد.
منبع : ایسنا
پ
پ
 

پاییز خشک و کم باران کرمانشاه در حال پایان است و در این مدت بارش چندانی در استان نداشتیم. این شرایط تاثیر بسزایی بر وضعیت ذخیره سدها نیز گذاشته و اکنون بیش از نیمی از ظرفیت آنها خالی است.

فیروز دولتشائی مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه، میانگین بارش‌های استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون را تنها ۳۳.۸ میلی‌متر اعلام کرد که نسبت به سال گذشته با بارش حدود ۵۴ میلی‌متری، ۳۷ درصد و نسبت به بارش ۸۸ میلیمتری بلندمدت ۶۱ درصد کمتر بوده است.

وی ادامه داد: در همین مدت در شهر کرمانشاه نیز حدود ۲۳ میلی‌متر بارش داشتیم که نسبت به سال گذشته با بارش ۴۷ میلی‌متری ۵۰ درصد و نسبت به بلندمدت با بارش ۷۹ میلی‌متری ۷۰ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه بیشترین بارش سطح استان در این مدت را نیز مربوط به پاوه به میزان ۸۰ میلی‌متر دانست و یادآور شد: حتی پاوه نیز نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد و نسبت به بلندمدت ۳۹ درصد کاهش بارش داشته است.

دولتشائی با بیان اینکه از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در تمام ایستگاه‌های کرمانشاه کاهش بارندگی را داشتیم، اظهار کرد: بیشترین کاهش مربوط به ماهیدشت به میزان ۸۷ درصد بوده است.

این میزان بارندگی یعنی رواناب و در نتیجه آورد چندانی برای سدهای استان نداشته‌ایم، بگونه‌ای که وضعیت ذخیره سدهای استان نسبت به ماه قبل تغییری نداشته و همچنان ۵۵ درصد ظرفیت سدهای استان خالی است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه در حال حاضر تنها ۶۰۷ میلیون مترمکعب آب پشت ۱۲ سد مخزنی استان ذخیره است و بیش از ۷۴۰ میلیون مترمکعب از ظرفیت سدها خالی است.

محمودرضا شهلایی، درصد پرشدگی کنونی سدهای استان را حدود ۴۵ درصد اعلام کرد و یادآور شد: اکنون ۵۵ درصد ظرفیت یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعبی سدهای استان خالی است.

وی میزان ذخیره سدهای استان در ابتدای سال آبی جاری( اول مهرماه) را ۶۶۲ میلیون مترمکعب دانست و خاطرنشان کرد: در این مدت آورد سدهای استان نیز حدود ۷۰ میلیون مترمکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه ابراز امیدواری کرد آنطور که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد وضعیت بارش‌ها در فصل زمستان بهتر شده و به کمک ذخیره سدهای استان بیاید و افزود: البته این بدان معنا نیست که کم بارشی پاییز جبران خواهد شد.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.