یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲ Sunday, 1 October , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19811 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

این میزان از بی تفاوتی جای تعجب دارد/ساماندهی آبشوران ۱۲ ساله شد! پروژه «تقاطع غیرهمسطح سپاه کرمانشاه» با انسجام دستگاه‌ها به بهره‌برداری رسید کرمانشاه نیازمند «سازندگی» است سقوط از ارتفاع جان ۲ شهروند کرمانشاهی را گرفت تقاطع غیرهمسطح “سپاه” کرمانشاه افتتاح شد خانواده‌ها از سرویس‌ مدرسه مطمئن برای دانش‌آموزان استفاده کنند افقهی سرپرست تاپیکو شد کرمانشاه نیمه اول امسال ۹ روز غبارآلود بود اندیشه های جنگ نیازمند بررسی راهبردی و استراتژیکی است رنج بزرگ ساکنان آهوران برای رسیدن به آب/ تامین منابع آبی، عامل بی آبی آهوران است ضربه مهلک دیگر بر پیکر نیمه جان ورزش کرمانشاه/ امتیاز تیم دسته اولی شاهین در آستانه واگذاری است قیمت جدید برنج پاکستانی اعلام شد + جدول مهر ۱۴۰۲ (درجه‌یک، معطر، مجلسی و…) نقش پل عابر پیاده در حفظ جان عابرین توقیف خودرو قاچاق با ارزش میلیاردی در کرمانشاه حضور ۲۵ آتش‌نشان کرمانشاهی در سازمان انتقال خون به منظور اهدا خون پدر به دست پسر در کرمانشاه به قتل رسید میانگین ولادت در کرمانشاه روزانه ۱۰۸ نوزاد است کلنگ‌زنی “شهربازی” کرمانشاه لنگِ مصوبه شورای شهر! قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول منتظر هوای خنک پاییزی در کرمانشاه باشید

گرد و خاک برای دومین روز دید افقی قصرشیرین را کاهش داد
06 خرداد 1402 - 11:06
شناسه : 287514
0
 رییس اداره هواشناسی قصرشیرین؛ طلوع‌‌کرمانشاه : «امیرپرویز نجفی» روز شنبه افزود: دید افقی لحظه‌ای ناشی از ورود گرد و غبار هم اکنون در شهرستان مرزی قصرشیرین هشت هزار متر است که در مقایسه با حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰هزار متر) کمتر به میزان ۲ هزار متر کمتر است/همچنین گرد و غبار روز گذشته باعث کاهش شدید دید افقی این منطقه شد به گونه ای که دید به ۵۰ متر رسید/بیشینه سرعت وزش باد در این منطقه مرزی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴متر بر ثانیه معادل ۵۰کیلومتر بر ساعت به ثبت رسید/نجفی، دمای فعلی هوای شهرستان مرزی قصرشیرین را ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت نسبی موجود در هوا ۳۲ درصد اعلام کرد/از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین ۲۱ روز درگیر غبار بوده که شامل هفت روز در فروردین، ۱۰ روز در اردیبهشت ماه و چهار روز در خرداد ماه است. رییس اداره هواشناسی قصرشیرین در ادامه گفت: سامانه ناپایدار طبق پیش بینی های قبلی صورت گرفته تا اواخر وقت امروز فعال خواهد بود و امروز شاهد غبار رقیق و وزش باد در منطقه خواهیم بود. وی گفت: از ابتدای سال زراعی جاری در قصرشیرین ۳۷۹ میلیمتر و از ابتدای سال آبی (فروردین ماه امسال تاکنون) ۱۷۹ میلیمتر باران در این شهرستان باریده است. طبق توصیه های کارشناسان‌ بهداشت، شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی به دلیل آلودگی هوا از ورود به فضاهای باز خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند. گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان‌های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است. قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.
منبع : ایرنا
پ
پ

 رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: ورود سامانه ناپایدار در ۲ روز گذشته به قصرشیرین در غرب کرمانشاه باعث کاهش دید افقی این شهرستان مرزی برای دومین روز شد.

«امیرپرویز نجفی» روز شنبه افزود: دید افقی لحظه‌ای ناشی از ورود گرد و غبار هم اکنون در شهرستان مرزی قصرشیرین هشت هزار متر است که در مقایسه با حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰هزار متر) کمتر به میزان ۲ هزار متر کمتر است.

وی اظهار کرد: همچنین گرد و غبار روز گذشته باعث کاهش شدید دید افقی این منطقه شد به گونه ای که دید به ۵۰ متر رسید.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: بیشینه سرعت وزش باد در این منطقه مرزی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴متر بر ثانیه معادل ۵۰کیلومتر بر ساعت به ثبت رسید.

نجفی، دمای فعلی هوای شهرستان مرزی قصرشیرین را ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت نسبی موجود در هوا ۳۲ درصد اعلام کرد.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین ۲۱ روز درگیر غبار بوده که شامل هفت روز در فروردین، ۱۰ روز در اردیبهشت ماه و چهار روز در خرداد ماه است.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین در ادامه گفت: سامانه ناپایدار طبق پیش بینی های قبلی صورت گرفته تا اواخر وقت امروز فعال خواهد بود و امروز شاهد غبار رقیق و وزش باد در منطقه خواهیم بود.

وی گفت: از ابتدای سال زراعی جاری در قصرشیرین ۳۷۹ میلیمتر و از ابتدای سال آبی (فروردین ماه امسال تاکنون) ۱۷۹ میلیمتر باران در این شهرستان باریده است.

طبق توصیه های کارشناسان‌ بهداشت، شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی به دلیل آلودگی هوا از ورود به فضاهای باز خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان‌های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.