شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲ Saturday, 30 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19811 تعداد نوشته های امروز : 9×

آخرین خبرها

این میزان از بی تفاوتی جای تعجب دارد/ساماندهی آبشوران ۱۲ ساله شد! پروژه «تقاطع غیرهمسطح سپاه کرمانشاه» با انسجام دستگاه‌ها به بهره‌برداری رسید کرمانشاه نیازمند «سازندگی» است سقوط از ارتفاع جان ۲ شهروند کرمانشاهی را گرفت تقاطع غیرهمسطح “سپاه” کرمانشاه افتتاح شد خانواده‌ها از سرویس‌ مدرسه مطمئن برای دانش‌آموزان استفاده کنند افقهی سرپرست تاپیکو شد کرمانشاه نیمه اول امسال ۹ روز غبارآلود بود اندیشه های جنگ نیازمند بررسی راهبردی و استراتژیکی است رنج بزرگ ساکنان آهوران برای رسیدن به آب/ تامین منابع آبی، عامل بی آبی آهوران است ضربه مهلک دیگر بر پیکر نیمه جان ورزش کرمانشاه/ امتیاز تیم دسته اولی شاهین در آستانه واگذاری است قیمت جدید برنج پاکستانی اعلام شد + جدول مهر ۱۴۰۲ (درجه‌یک، معطر، مجلسی و…) نقش پل عابر پیاده در حفظ جان عابرین توقیف خودرو قاچاق با ارزش میلیاردی در کرمانشاه حضور ۲۵ آتش‌نشان کرمانشاهی در سازمان انتقال خون به منظور اهدا خون پدر به دست پسر در کرمانشاه به قتل رسید میانگین ولادت در کرمانشاه روزانه ۱۰۸ نوزاد است کلنگ‌زنی “شهربازی” کرمانشاه لنگِ مصوبه شورای شهر! قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول منتظر هوای خنک پاییزی در کرمانشاه باشید

اختلاف نظرات برای محل برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد بالا گرفت/نگرانی ها از نابودی زمین چمن در زیر سم‌ستوران
13 خرداد 1402 - 11:30
شناسه : 287637
0
طلوع‌‌کرمانشاه : به گزارش خبرنگار پایگاه خبری طلوع کرمانشاه، جشنواره اسب اصیل کرد طبق آنچه پیشتر اعلام شده قرار است اواخر خرداد و اوایل تیرماه امسال در کرمانشاه با حضور شرکت کنندگانی از استان های کردنشین ایران و همچنین کشور عراق برگزار شود/در حالی که ابتدا عنوان شد بیستون و محوطه کنار هل لاله این شهر میزبان این رویداد بین المللی خواهد بود، بعدها عنوان شد  این جشنواره به کرمانشاه منتقل شده و قرار است در استادیوم 15 خرداد برگزار شود/همین زمزمه ها کافی بود که صدای اعتراض متولیان فوتبال کرمانشاه بلند شود و برگزاری این رویداد در این استادیوم را باعث نابودی زمین چمن مجموعه 15 خرداد بدانند/در عین حال مسئولان اداره کل میراث فرهنگی و هیات سوارکاری کرمانشاه می گویند برگزاری این رویداد در مجموعه ورزشی 15 خرداد هنوز قطعی نشده است و طی روزهای آتی تکلیف محل برگزاری جشنواره مشخص خواهد شد/رئیس هیات سوارکاری هم با انتقاد و گلایه از اینکه استانی مثل کرمانشاه هنوز یک پیست سوارکاری ندارد، عنوان کرد که زمینی که الان در آن استادیوم فوتبال ساخته اند زمانی متعلق به هیات سوارکاری و به نوعی پیست اسب سواری بوده است،استادیومی که تاکنون یک مسابقه مهم فوتبالی هم در آن برگزار نشده است/رئیس هیات فوتبال استان در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه ضمن مخالفت با برگزاری جشنواره اسب اصیل  کرد در استادیوم 15 خرداد، گفت: برگزاری این رویداد در زمین فوتبال استادیوم باعث نابودی و ویرانی چمن آن می شود/علیرضا محبی زنگنه تصریح کرد: برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد باعث می شود زمین چمن استادیوم ویران شود و بعد هم امکان بازسازی دوباره را نخواهد داشت/اگر قرار بر نمایش اسب های اصیل است می توان از چمن طبیعی قزانچی و یا محوطه کنار هتل لاله بیستون استفاده کرد/رئیس هیات فوتبال کرمانشاه خاطرنشان کرد:هزینه های زیادی برای زمین چمن استادیوم 15 خرداد کرمانشاه شده و حیف است برای برگزاری یک جشنواره این همه هزینه را بر باد داد/ برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد اقدام ارزشمندی است ولی باید در مکان مناسب برگزار شود تا آسیبی به زیرساخت های رشته های دیگر وارد نشود.
نویسنده : مسعود اسماعیلی منبع : اختصاصی طلوع کرمانشاه
پ
پ

جشنواره اسب اصیل کرد در حالی قرار است به میزبانی کرمانشاه برگزار شود که محل برگزاری این رویداد بین المللی محل اختلاف متولیان این جشنواره شده است و زمزمه هایی شنیده می شود که قرار است این جشنواره استادیوم ۱۵ خرداد برگزار شود.
 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری طلوع کرمانشاه، جشنواره اسب اصیل کرد طبق آنچه پیشتر اعلام شده قرار است اواخر خرداد و اوایل تیرماه امسال در کرمانشاه با حضور شرکت کنندگانی از استان های کردنشین ایران و همچنین کشور عراق برگزار شود.

در حالی که ابتدا عنوان شد بیستون و محوطه کنار هل لاله این شهر میزبان این رویداد بین المللی خواهد بود، بعدها عنوان شد  این جشنواره به کرمانشاه منتقل شده و قرار است در استادیوم ۱۵ خرداد برگزار شود.

همین زمزمه ها کافی بود که صدای اعتراض متولیان فوتبال کرمانشاه بلند شود و برگزاری این رویداد در این استادیوم را باعث نابودی زمین چمن مجموعه ۱۵ خرداد بدانند.

در عین حال مسئولان اداره کل میراث فرهنگی و هیات سوارکاری کرمانشاه می گویند برگزاری این رویداد در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد هنوز قطعی نشده است و طی روزهای آتی تکلیف محل برگزاری جشنواره مشخص خواهد شد.

رئیس هیات سوارکاری هم با انتقاد و گلایه از اینکه استانی مثل کرمانشاه هنوز یک پیست سوارکاری ندارد، عنوان کرد که زمینی که الان در آن استادیوم فوتبال ساخته اند زمانی متعلق به هیات سوارکاری و به نوعی پیست اسب سواری بوده است، استادیومی که تاکنون یک مسابقه مهم فوتبالی هم در آن برگزار نشده است.

هیات فوتبال با برگزاری جشنواره اسب اصیل در استادیوم ۱۵ خرداد مخالف است

رئیس هیات فوتبال استان در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه ضمن مخالفت با برگزاری جشنواره اسب اصیل  کرد در استادیوم ۱۵ خرداد، گفت: برگزاری این رویداد در زمین فوتبال استادیوم باعث نابودی و ویرانی چمن آن می شود.

علیرضا محبی زنگنه تصریح کرد: برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد باعث می شود زمین چمن استادیوم ویران شود و بعد هم امکان بازسازی دوباره را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: اگر قرار بر نمایش اسب های اصیل است می توان از چمن طبیعی قزانچی و یا محوطه کنار هتل لاله بیستون استفاده کرد.
رئیس هیات فوتبال کرمانشاه خاطرنشان کرد: هزینه های زیادی برای زمین چمن استادیوم ۱۵ خرداد کرمانشاه شده و حیف است برای برگزاری یک جشنواره این همه هزینه را بر باد داد.

محبی زنگنه در پایان گفت: برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد اقدام ارزشمندی است ولی باید در مکان مناسب برگزار شود تا آسیبی به زیرساخت های رشته های دیگر وارد نشود.

هنوز مسابقه مهم فوتبالی در این استادیوم برگزار نشده است

رئیس هیات سوارکاری کرمانشاه نیز با انتقاد از اینکه استان ما هنوز یک پیست مناسب برای این رشته ندارد، گفت: متاسفانه سال ها قبل استادیومی در محل پیست سوارکاری ساخته اند که هنوز یک مسابقه مهم فوتبالی در آن برگزار نشده است.

ستار الماسی ادامه داد: در حالی قرار است جشنواره مهم اسب اصیل کرد برگزار شود که هنوز محل برگزاری این رویداد بین المللی مشخص نشده است چون پیستی در کرمانشاه وجود ندارد.

وی در خصوص اینکه از استادیوم ۱۵ خرداد کرمانشاه به عنوان محل برگزاری جشنواره یاد می شود، گفت: هنوز تاریخ و محل برگزاری مسابقات مشخص نشده است.

رئیس هیات سواکاری کرمانشاه گفت: ۲۲ سال است این رشته از نداشتن پیست اختصاصی رنج میبرد و محلی هم که قبلا در لب آب کرمانشاه بود را از ما گرفتند تا ورزشگاه و زمین فوتبال بسازند اما جالب است هنوز یک مسابقه مهم هم در آن برگزار نشده است.

الماسی گفت: یک رشته را نابود کردند تا به رشته ای دیگر بها داده شود اما نتیجه و اثرکار را هم دیده ایم، در حالی که می شد موضوع را بهتر از این ها مدیریت کرد.

محل برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد به زودی مشخص می شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه هم که متولی برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد است به خبرنگار طلوع کرمانشاه گفت: محل برگزاری این جشنواره به زودی مشخص خواهد شد.

داریوش فرمانی با بیان اینکه هنوز محل برگزاری جشنواره مشخص نشده است، گفت: چند محل برای برگزاری این رویداد پیشنهاد شده که به زودی این موضوع تعیین تکلیف می شود.

وی در خصوص احتمال برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد در استادیوم ۱۵ خرداد چقدر است، یاداوری کرد: این محل یکی از مکان های پیشنهاد شده بود و هنوز چیزی در این خصوص قطعی نشده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  کرمانشاه گفت: قرار است به زودی جلسه ای با حضور معاون استاندار برگزار و هرچه سریعتر تکلیف زمان و مکان برگزاری این جشنواره برگزار شود.

فرمانی در پایان زمان پیشنهادی برای جشنواره اسب اصیل کرد را اواخر خرداد و یا اوایل تیر عنوان کرد و گفت: علاوه بر اسب های مناطق کرد نشین کشور، قرار است اسب هایی از کشور عراق نیز در این جشنواره شرکت کنند.

صرف نظر از برگزاری جشنواره که قطعا اقدامی مناسب برای رشد، توسعه و تعالی ورزش کرمانشاه خصوصا سوارکاری خواهد بود و می تواند نگاه های زیادی را به اسب اصیل کرد معطوف کند، لازم است در خصوص محل برگزاری این رویداد نیز کار کارشناسی صورت گیرد.

بدون شک برگزاری چنین جشنواره ای در صورتی می تواند برای ورزش منفعت داشته باشد که در کنار آن زیان و ضرری به زیرساخت ها وارد نشود و در آینده مجبور نشویم هزینه های هنگفتی را برای ترمیم آن صرف کنیم.

بدون هیچگونه جانبداری و اظهار نظر احساسی، استادیوم و زمین چمن فوتبال نمی تواند محل مناسبی برای برگزاری جشنواره سوارکاری و اسب اصیل کرد باشد.

برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد اگر به نابودی زمین چمن کرمانشاه زیر سم ستوران بینجامد قطعا حلاوت و شیرینی این رویداد مهم را از کرمانشاهیان خواهد گرفت پس بهتر است محلی معرفی شود که این جشنواره با فراغ بال در آن برگزار و باعث پرآوازه تر شدن اسب اصیل کرد شود.

 

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.