یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲ Sunday, 24 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19775 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

نصب خودپرداز در شهرک حافظیه برای بانک مقرون به صرفه نیست! اگر ویتامین D را اشتباه مصرف کنید، چه می شود؟ کاهش نسبی دمای هوای روزانه در کرمانشاه معرفی نفرات برتر مسابقات تنیس خاکی ضرورت آمادگی دستگاه‌ها برای فصل بارش/ وضعیت رودخانه “آبشوران” در برخی نقاط بحرانی است چگونه از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری کنیم ۳۷۰ هزار دانش آموز کرمانشاه راهی مدارس شدند تشکیل کمیته سرقت برای جلوگیری از سرقت تجهیزات شهرداری کرمانشاه/شهرداری کرمانشاه نیازمند ۹۰ ماشین مکانیزه نو برای جمع‌آوری زباله است ۲ کشته و ۴ زخمی در برخورد پراید و پژو امیر حسین حسنی بر سکوی سوم تنیس مسابقات کشور ایستاد طرح تردد زوج و فرد خودروها در کرمانشاه اجرا می شود چگونه وزن خود را کاهش دهیم؟ کلاهبرداری میلیاردی با وعده فروش وام ازدواج در کرمانشاه با رعایت الگوی مصرف، مبلغ قبض آب اندک می شود افسردگی در سایه تغییر فصل امهال تسهیلات کشاورزان استان کرمانشاه ساماندهی آبشوران در محدوده خیابان “شهید اشرفی اصفهانی” در دستور کار است فوت ۱۶ نفر بر اثر حوادث کار در استان کرمانشاه فوت ۵ نفر بر اثر برق‌گرفتگی در کرمانشاه دانش‌آموزان کلاس اولی کرمانشاه راهی مدرسه شدند

چفیه‌‌ای برای حل مشکلات کم‌آبی شهر کرمانشاه به گردن بیاندازید!
26 شهریور 1402 - 11:35
شناسه : 289469
0
آقای مسئول؛ طلوع‌‌کرمانشاه : رنج چندین ساله کم آبی شهر کرمانشاه تمامی ندارد، چند دهه است که مردم محلات قدیمی و شهرک‌های حاشیه‌ای کرمانشاه مشکل آب دارند و در برخی مناطق این مشکل فقط به تابستان محدود نمی‌شود بلکه در تمام ایام سال قطعی‌های چند ساعته و افت فشار وجود دارد/اگرچه در این سال‌ها طرح آبرسانی بلندمدت از سد گاوشان با هزینه چند هزار میلیاردی اجرا و در کنار آن چندین حلقه چاه در گوشه و کنار شهر کرمانشاه حفر شد اما هنوز مشکل کم آبی شهر حل نشده است/چاه‌هایی که آخرین ضربه‌ها را بر پیکر بی جان سفره‌های اب زیرزمینی وارد می‌کند اما سود چندانی به حال مردم ندارد/هدررفت بالای آب، فرسودگی خطوط که عمر برخی از آنها در محلات قدیمی کرمانشاه بالای ۵۰ سال است، وجود هزاران اشتغال غیرمجاز و انشعابات پشت کنتوری در محلات حاشیه‌ای کرمانشاه و از همه مهمتر تکمیل نبودن خطوط بین مخازن که باعث می‌شود توزیع آب مناسبی نداشته باشیم باعث شده هرچقدر هم به ظرفیت تامین اب کرمانشاه اضافه شود مشکلات پابرجا بماند/شرکت اب و فاضلاب استان کرمانشاه داغ این تنش آبی را بر مردم دو چندان می‌کند، به جای آنکه توضیحات قانع کننده به مردم بدهد و مشکل آب را بپذیرد مدام با فرافکنی اعلام می‌کند که مشکل چند دهه‌ای آب شهر رفع شده اما آنچه که مردم حس می‌کنند چیز دیگری است/شاید هم چون محلات مرفه شهر مشکل ندارند ‌ و کم آبی بیشتر مربوط به محلات حاشیه ای و قدیمی است مورد توجه قرار نمی گیرد/مردمی که با داشتن بچه کوچک در فصل سرد و گرم به دلیل کم آبی و قطعی های چند ساعته با بحران جدی بهداشتی مواجهند اما شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه به جای پاسخگویی در این زمینه، خود را پشت اخبار پایدار شدن آب چند روستا در فلان شهرستان و یا شست و شوی مخزن آب در روستای دیگر پنهان کرده است/در حالیکه مدیرعامل آب و فاضلاب کرمانشاه بارها و به تاکید اعلام کرده دیگر قطع آب در محلات قدیمی از جمله سعدی، خیام، بهار و … نداریم اما حقیقت چیز دیگری است/در ایام اربعین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه به جای آنکه نماینده ویژه‌ای در مرز خسروی مستقر کند و خود به فکر حل مشکلات مردم باشد، روزها دفترش را رها کرد و به بهانه خدمت رسانی به زوار اربعین در قصرشیرین مستقر شد/کانال اطلاع رسانی شرکت آب و فاضلاب پر از تصاویر رضا داوودی بود که چفیه‌ای بر گردن انداخته و بین زوار اربعین خدمت می‌کند، تصاویری که بوی خودنمایی و تبلیغ میداد….
نویسنده : پریا امیری پریان منبع : اختصاصی طلوع کرمانشاه
پ
پ

آقای مسئول، لطفا چفیه‌ای هم برای حل مشکلات آب و فاضلاب کرمانشاه به گردن بیاندازید ، مردم واقعا در عذاب هستند.

به گزارش پایگاه خبری طلوع، رنج چندین ساله کم آبی شهر کرمانشاه تمامی ندارد، چند دهه است که مردم محلات قدیمی و شهرک‌های حاشیه‌ای کرمانشاه مشکل آب دارند و در برخی مناطق این مشکل فقط به تابستان محدود نمی‌شود بلکه در تمام ایام سال قطعی‌های چند ساعته و افت فشار وجود دارد.

اگرچه در این سال‌ها طرح آبرسانی بلندمدت از سد گاوشان با هزینه چند هزار میلیاردی اجرا و در کنار آن چندین حلقه چاه در گوشه و کنار شهر کرمانشاه حفر شد اما هنوز مشکل کم آبی شهر حل نشده است.

چاه‌هایی که آخرین ضربه‌ها را بر پیکر بی جان سفره‌های اب زیرزمینی وارد می‌کند اما سود چندانی به حال مردم ندارد.

هدررفت بالای آب، فرسودگی خطوط که عمر برخی از آنها در محلات قدیمی کرمانشاه بالای ۵۰ سال است، وجود هزاران اشتغال غیرمجاز و انشعابات پشت کنتوری در محلات حاشیه‌ای کرمانشاه و از همه مهمتر تکمیل نبودن خطوط بین مخازن که باعث می‌شود توزیع آب مناسبی نداشته باشیم باعث شده هرچقدر هم به ظرفیت تامین اب کرمانشاه اضافه شود مشکلات پابرجا بماند.

شرکت اب و فاضلاب استان کرمانشاه داغ این تنش آبی را بر مردم دو چندان می‌کند، به جای آنکه توضیحات قانع کننده به مردم بدهد و مشکل آب را بپذیرد مدام با فرافکنی اعلام می‌کند که مشکل چند دهه‌ای آب شهر رفع شده اما آنچه که مردم حس می‌کنند چیز دیگری است.

شاید هم چون محلات مرفه شهر مشکل ندارند ‌ و کم آبی بیشتر مربوط به محلات حاشیه ای و قدیمی است مورد توجه قرار نمی گیرد.

مردمی که با داشتن بچه کوچک در فصل سرد و گرم به دلیل کم آبی و قطعی های چند ساعته با بحران جدی بهداشتی مواجهند اما شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه به جای پاسخگویی در این زمینه، خود را پشت اخبار پایدار شدن آب چند روستا در فلان شهرستان و یا شست و شوی مخزن آب در روستای دیگر پنهان کرده است.

در حالیکه مدیرعامل آب و فاضلاب کرمانشاه بارها و به تاکید اعلام کرده دیگر قطع آب در محلات قدیمی از جمله سعدی، خیام، بهار و … نداریم اما حقیقت چیز دیگری است.

در ایام اربعین مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه به جای آنکه نماینده ویژه‌ای در مرز خسروی مستقر کند و خود به فکر حل مشکلات مردم باشد، روزها دفترش را رها کرد و به بهانه خدمت رسانی به زوار اربعین در قصرشیرین مستقر شد.

کانال اطلاع رسانی شرکت آب و فاضلاب پر از تصاویر رضا داوودی بود که چفیه‌ای بر گردن انداخته و بین زوار اربعین خدمت می‌کند، تصاویری که بوی خودنمایی و تبلیغ میداد….

از سوی دیگر وقتی یک میلیون نفر جمعیت شهر کرمانشاه کمابیش با مشکلات مرتبط با آب و فاضلاب مواجهند روا نیست مدیری کار خود را رها کند و به جای پاسخگویی به مردم خود را پشت کارهای تبلیغاتی پنهان کند، زیرا قطعا حل مشکلات مردم به هرچیزی اولویت دارد.

آقای داوودی بهتر نیست به جای اینکه مدام به فکر تبلیغ باشید به این فکر کنید که فصل بودجه نزدیک است و کفش‌های آهنی به پا کنید ‌و پشت در وزارت نیرو به فکر گرفتن اعتبار برای پروژه‌های آب و فاضلاب باشید، به فکر گرفتن اعتبار برای تکمیل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر کرمانشاه باشید تا زودتر به بهره برداری برسد و فاضلاب چند صد هزار نفر راهی آبشوران و قره سو نشود؟ در پی گرفتن اعتبار برای تعویض شبکه فرسوده باشید تا اینقدر حوادث شکستگی و پرت آب نداشته باشیم؟

در حالیکه شما پشت اخبار اربعین و اصلاح چند متر لوله در یک روستا پنهان شدید استان‌های دیگر برای بودجه ۱۴۰۳ رایزنی می‌کنند.

لطفا چفیه‌ای هم برای حل مشکلات آب و فاضلاب کرمانشاه به گردن بیاندازید ، مردم واقعا در عذاب هستند.

 

پریا امیری پریان-خبرنگار طلوع کرمانشاه

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.