پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20166 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

تقلای مصری برای رای جمع کردن! اقای نماینده پای ثابت جلسات این روزها این نشانه ها علامت‌ کمبود ویتامین ب ۱۲ است توقیف ۱۱ کامیون حامل سوخت قاچاق در قصرشیرین تله‌کابین کرمانشاه می‌تواند در “چالابه” احداث شود درخشش صابر خسروی (جوان کرمانشاهی) در رالی اژه ترکیه تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز مرحله نهایی طرح جمع آوری معتادان متجاهر نخستین اقدام شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از چند ماه وقفه/ بیش از ۱۰ لایحه مهم تصویب شد تیله کوه، گوشی برای شنیدن وعده های بی سرانجام ندارد/آقای نماینده! وعده سرخرمن کافی است فعالیت ۲۹ کمپ “ترک اعتیاد” مجاز در کرمانشاه/ ۱۰ تا ۳۰ درصد معتادان “ترک” می‌کنند توقیف ۳۲۷ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه شکر کند ذهنی میاره؟! + لیست قیمت انواع شکر روز گذشته جلسه “شورای شهر” کرمانشاه پشت درهای بسته تشکیل شد! امشب هوای استان بارانی می شود بار قاچاق پیکان به مقصد نرسید جنایت علیه بلوط با همراهی دستگاه قضا کرمانشاه در آستانه فروپاشی است رئیس جدید هیات جودوی کرمانشاه انتخاب شد  شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه/ ۱۲۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شد بهترین زمان مصرف پنیر چه موقع است؟ + لیست قیمت انواع پنیر شهرداری باید جلوی ایجاد “نما رومی” در ساختمان‌ها را بگیرد

با رعایت الگوی مصرف، مبلغ قبض آب اندک می شود
29 شهریور 1402 - 14:31
شناسه : 289545
2
جوابیه؛ طلوع‌‌کرمانشاه : به گزارش پایگاه خبری طلوع؛ شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در خصوص افزایش تعرفه آب و اعتراض بعضی از هم استانی ها جوابیه ای صادر کرده و در اختیار خبرنگار طلوع قرار داده است/در این جوابیه آمده است، الگوی مصرف آب ۱۵ متر مکعب در ۳۰ روز است به عبارتی در هر روز ۵۰۰ لیتر که مقداری مناسب برای مصارف متعارف خانگی است در صورتی که مشترک این مقدار را مصرف کند مبلغ قبض آنان حدود ۱۳ هزار تومان خواهد شد/مبلغ کارمزد دفع فاضلاب در بخش خانگی از سنوات گذشته تاکنون ۷۰ درصد آب بها است به عبارتی مورد مذکور تاکنون هیچ گونه تغییری نداشته است و در بخش غیر خانگی ۱۰۰ درصد است/براساس صورت‌های مالی شرکت آب و فاضلاب (رسمی‌ترین و قانونی‌ترین آمار شرکت) بیش از ۷۶ درصد مشترکین شرکت آب و فاضلاب میانگین مصرفی کمتر از ۲۲ و نیم متر مکعب در ۳۰ روز دارند که با این اوصاف این افزایش آب بها برای ایشان اصلاً ملموس نبوده و بیشتر اعتراضات مربوط به مشترکین پرمصرف می‌باشد. البته ممکن است مشترکینی وجود داشته باشد که کم مصرف بوده ولی در یک سیکل به دلیل خطای انسانی و درج رقم کنتور اشتباه قبض ایشان به یکباره افزایش یابد که این مورد قابل اصلاح و برگشت است/شایان ذکر است تا الگوی مصرف میزان افزایش تعرفه صرفا 12 درصد است به عبارتی قبض 11600 تومان به 13 هزار تومان افزایش یافته است که مشاهده میکنید اصلا رقم خاصی نیست/در ادامه این متن آمده است که توجه به اینکه قرائت کنتور مشترکین توسط شخص قاری صورت می‌گیرد امکان خطای انسانی در این مورد وجود داشته به همین دلیل از هم استانی‌ها خواهشمندیم در زمان تحویل قبض آب بها نسبت به مقایسه شماره فعلی کنتور مندرج در قبض با شماره واقعی کنتور خود اقدام کنند، تا در صورت بروز اشتباه همکاران ما نسبت به اصلاح قبض اقدام شود چرا که عدم اصلاح شماره کنتور در سیستم باعث می‌شود در قبض بعدی مشترک در پله‌های مصرف بالاتری قرار گیرد/در صورتی که مشترک نسبت به کارکرد کنتور خود مشکوک می‌باشد و احتمال خرابی آن را بدهد، می‌تواند درخواست تست کنتور خود را به شرکت آب فاضلاب ارسال کند.
منبع : طلوع کرمانشاه
پ
پ

بنابر اعلام شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه؛ با رعایت الگوی مصرف و همچنین مدیریت بهینه و استفاده از تجهیزات ساده کاهنده مصرف آب مبلغ قبض بسیار ناچیز خواهد بود.

مشترک جهت بررسی احتمال شکستگی در لوله کشی داخل منزل می‌تواند در انتهای شب شماره کنتور را یادداشت کرده و تمامی شیرها را بسته و در صبح هنگام، مجدد بررسی نماید که کنتور ایشان کارکرد داشته است یا خیر!؟ درصورت افزایش کارکرد کنتور قطعا شکستگی و نشتی در منزل مشترک وجود دارد که باید نسبت به رفع آن اقدام شود.

در صورتی که مشترکی نسبت به نصب پمپ مستقیم بر روی شبکه اقدام کرده امکان پرش کنتور وجود داشته و این کار باعث مصرف مجازی برای مشترک می‌شود. شایان ذکر است این کار خلاف مقررات شرکت آب فاضلاب بوده و عواقب آن به عهده مشترک است.

براساس همین جوابیه، مشترکینی که در ساعاتی از شبانه روز دچار قطعی یا کاهش فشار آب می‌شوند بر اساس مبحث ۱۶ مقررات ملی ساختمان بایستی نسبت به نصب مخزن پس از کنتور و نصب پمپ تامین فشار پس از مخزن اقدام کنند.

ذکر این نکته مجدداً ضروری است که با رعایت الگوی مصرف و همچنین مدیریت بهینه مصرف و استفاده از تجهیزات ساده کاهنده مصرف آب مبلغ قبض بسیار ناچیز خواهد بود.

متوسط مبلغ هر متر مکعب آب تحویلی به مشترک ۱۶۰۰ تومان بوده که در مقایسه با آب بسته‌بندی شده که قیمت هر متر مکعب آن ۱۰ میلیون تومان است بسیار ناچیز است.

در زمان هر قرائت یک تصویر از کنتور مشترک جهت رجوع و بررسی‌های بعدی گرفته می‌شود که احتمال خطا کاهش می‌یابد.
طبق جداول پیوست بر اساس میزان مصرف مشترک مبلغ نهایی قبض مشخص گردیده است برای پله های مصرف ۳۰_۱ متر مکعب در ۳۰ روز– در صورتی که مشترکی مشاهده کند که مبلغ قبضش رقمی بیش از ارقام مندرج در جدول مذکور است می‌تواند به یکی از مناطق چهارگانه در شهر کرمانشاه و یا امور آب و فاضلاب شهرستان خود مراجعه نموده نسبت به بررسی و در صورت وجود اشتباه قبض اصلاح شود.

در پایان این متن گفته شده، از مشترکین خواهشمندیم در صورتی که تخلفی از هر یک از همکاران ما مشاهده کنند می‌توانند با دفتر حراست یا دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات یا در نهایت به دفتر روابط عمومی مراجعه کنند همکاران ما در این دفاتر آماده پاسخگویی و پیگیری مشکلات آنها هستند.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.