پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20166 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

تقلای مصری برای رای جمع کردن! اقای نماینده پای ثابت جلسات این روزها این نشانه ها علامت‌ کمبود ویتامین ب ۱۲ است توقیف ۱۱ کامیون حامل سوخت قاچاق در قصرشیرین تله‌کابین کرمانشاه می‌تواند در “چالابه” احداث شود درخشش صابر خسروی (جوان کرمانشاهی) در رالی اژه ترکیه تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز مرحله نهایی طرح جمع آوری معتادان متجاهر نخستین اقدام شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از چند ماه وقفه/ بیش از ۱۰ لایحه مهم تصویب شد تیله کوه، گوشی برای شنیدن وعده های بی سرانجام ندارد/آقای نماینده! وعده سرخرمن کافی است فعالیت ۲۹ کمپ “ترک اعتیاد” مجاز در کرمانشاه/ ۱۰ تا ۳۰ درصد معتادان “ترک” می‌کنند توقیف ۳۲۷ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه شکر کند ذهنی میاره؟! + لیست قیمت انواع شکر روز گذشته جلسه “شورای شهر” کرمانشاه پشت درهای بسته تشکیل شد! امشب هوای استان بارانی می شود بار قاچاق پیکان به مقصد نرسید جنایت علیه بلوط با همراهی دستگاه قضا کرمانشاه در آستانه فروپاشی است رئیس جدید هیات جودوی کرمانشاه انتخاب شد  شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه/ ۱۲۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شد بهترین زمان مصرف پنیر چه موقع است؟ + لیست قیمت انواع پنیر شهرداری باید جلوی ایجاد “نما رومی” در ساختمان‌ها را بگیرد

تشکیل کمیته سرقت برای جلوگیری از سرقت تجهیزات شهرداری کرمانشاه/شهرداری کرمانشاه نیازمند ۹۰ ماشین مکانیزه نو برای جمع‌آوری زباله است
01 مهر 1402 - 9:12
شناسه : 289564
3
 معاون شهردار کرمانشاه: طلوع‌‌کرمانشاه : به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه، برومند نامداری در بازدید اصحاب رسانه از عملیات جمع‌آوری زباله و رفت و روب شهر کرمانشاه اظهار کرد: به طور کل شهر کرمانشاه دارای هشت منطقه و هر منطقه دارای یک معاون خدمات شهری برای جمع‌آوری زباله است، وظیفه حوزه معاونت خدمات شهری سیاست گذاری، نظارت و پیگیری امورات در بحث نظافت، رفت و روب و جمع آوری زباله است/پنج سازمان زیر نظر معاونت خدمات شهری است که شامل سازمان آتش نشانی، سازمان آرامستان ها، سازمان مدیریت پسماند، سازمان میادین و مشاغل (میوه و تره بار) و سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری است./سرانه تولید زباله هر فرد در کرمانشاه ٧٠٠ الی ٧۵٠ گرم است و با آموزش، سرانه تولید زباله کمتر خواهد شد و در کنار این مسئله زباله بیمارستانی هم داریم که به صورت فرایند جداگانه جمع آوری می‌شود/هزینه هر سطل زباله بین ۱٠ الی ١٢ میلیون تومان و هر چرخ مخزن بین ٢۵٠ الی ۵٠٠ هزار تومان است و برای جلوگیری از دزدی زباله کمیته سرقت تشکیل شده است/ میزان خسارت ماهیانه سرقت مخازن زباله و چرخ های آن بالغ بر ٧٠٠ میلیون تومان است که توسط زباله گردها به سرقت می رود/یکی از معضلات شهر کرمانشاه نخاله ریزی شهروندان در معابر است و شهروندان هرگونه تخلف در خصوص نخاله ریزی در معابر را با اطلاع رسانی از طریق سامانه ۱۳۷ یا اداره راهنمایی رانندگی اطلاع دهند/ به طور کلی ۶۲۷ نفر نیروی پاکبان، ۱۳۷ نفر نیروی کارگر جمع آوری زباله داریم و زباله جمع آوری شده را به سکو می‌آورند در سکو جمع آوری زباله میانی انجام می‌شود و تناژ به صورت سیستمی صورت می‌گیرد/بعد از تناژ زباله را تخلیه می‌کنیم و سپس کامیون‌های انتقال، زباله‌ها را بار می‌زنند و به سایت بازیافت زباله انتقال می‌دهند.
منبع : طلوع کرمانشاه
پ
پ

فعالیت ۶۲۷ نیروی پاکبان و ۱۳۷ نیروی کارگر جمع‌آوری زباله در کرمانشاه

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: ۶۲۷ نفر نیروی پاکبان و ۱۳۷ نفر نیروی کارگر جمع آوری زباله در شهر کرمانشاه روزانه و در سه شیفت فعالیت می‌کنند. 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری کرمانشاه، برومند نامداری در بازدید اصحاب رسانه از عملیات جمع‌آوری زباله و رفت و روب شهر کرمانشاه اظهار کرد: به طور کل شهر کرمانشاه دارای هشت منطقه و هر منطقه دارای یک معاون خدمات شهری برای جمع‌آوری زباله است، وظیفه حوزه معاونت خدمات شهری سیاست گذاری، نظارت و پیگیری امورات در بحث نظافت، رفت و روب و جمع آوری زباله است.

وی افزود: پنج سازمان زیر نظر معاونت خدمات شهری است که شامل سازمان آتش نشانی، سازمان آرامستان ها، سازمان مدیریت پسماند، سازمان میادین و مشاغل (میوه و تره بار) و سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: معاون خدمات شهری در کل کشور رئیس هیئت مدیره این پنج سازمان است که شرح وظایف مخصوص خود را دارد.

این مقام مسئول اذعان کرد: شهرداری شهر را از ساعت ۹ شب تحویل می‌گیرد و از ۹ شب به بعد کار پاکبان‌ها و رانندگان آغاز و تا ساعت ۶ صبح نظافت، رفت و روب و جمع آوری زباله انجام می‌شود.

نامداری بیان کرد: جمع آوری زباله در هر منطقه ساز و کار خاص خود را دارد و در بحث جمع آوری زباله نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم که مردم آگاه باشند چه ساعتی زباله‌ها را بیرون بگذارند.

وی گفت: زباله‌ها را بازیافت و به کود کمپوست تبدیل می‌کنیم و در حال حاضر بیش از ٨٠٠ تن کود کمپوست داریم که قرار است آن را خریداری و به چند کشور صادر کنند.

اجرای عملیات جمع‌آوری زباله با ۴٠ دستگاه خودرو در کرمانشاه

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه افزود: تنها دلیل جمع آوری نکردن زباله کمبود ماشین آلات است و ما برای اربعین هشت ماشین خریداری کرده‌ایم که تا انتهای مهر ماه تحویل داده می‌شود.

این مقام مسئول تشریح کرد: در بحث پسماند بالغ بر ٧٠٠ تن تولید داریم و در سنوات گذشته که تولید زباله روزانه ۵٠٠ تن بود نیمی از زباله ها توسط شهرداری و نیمی توسط پیمانکار جمع آوری می‌شد.

وی گفت: با تصمیمات اتخاذ شده قرارداد جمع آوری زباله با پیمانکار ها لغو و تمام بار بر دوش شهرداری افتاد و در حال حاضر با تعداد ۴٠ دستگاه خودرو عملیات جمع آوری زباله صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول اذعان کرد: بخش موتوری شهرداری کار اعزام ماشین را انجام میدهد و جمع آوری زباله با هشت نوع دستگاه ماشین آلات صورت می گیرد.

وی بیان کرد: این ماشین آلات از سال ۸۶ خریداری شده است و در سال ۱۳۸۵ ابتدا ١٣ دستگاه خاور سپس پنج دستگاه رنو اضافه شد و در سال ۱۳۸۹ یازده دستگاه دیگر اضافه شد.

نامداری تشریح کرد: در سال ۱۳۹۷ پنج دستگاه دیگر اضافه شد که عمر مناسب دستگاه ها پنج سال است و مستهلک می‌شود و این عوامل موجب می‌شود در جمع آوری زباله با تأخیر مواجه شویم.

وی بیان کرد: سازمان مدیریت پسماند به عنوان سازمان پشتیبان مناطق است و در بخش ماشین آلات مکانیزه در سه شیفت ماشین آلات سرویس شده را ساعت چهار صبح تحویل می‌گیرند.

وی افزود: بازرسین در شهر اعلام می‌کنند وضعیت زباله هر منطقه چگونه است و ماشین آلات بر اساس میزان زباله در لحظه توزیع می‌شوند.

جمع‌آوری زباله شهر کرمانشاه به صورت ٢۴ ساعته

این مقام مسئول گفت: شیفت جمع آوری زباله ها ٢۴ ساعته از چهار صبح تا ١۶ و شیفت دوم ١۶ تا ٢٠ و شیفت سوم ٢٠ تا چهار صبح است.

وی عنوان کرد: در گذشته محله ها به صورت دستی، پیمانکار سنتی و ساعتی انجام و ۵٨ دستگاه نیز به شکل مکانیزه زباله ها را جمع آوری می‌کردند.

این مقام مسئول گفت: از معایب مخزن زباله فراهم کردن فضا برای زباله گرد است و زباله گرد هم تعهدی در قبال پاک سازی شهر ندارد.

وی گفت: بین ٧٠ الی ٩٠ ماشین مکانیزه نو نیاز داریم و اکنون ۴٠ دستگاه فرسوده داریم، از مهر ماه هشت دستگاه جدید افزوده می‌شود که باری را از دوش ما بر می‌دارند.

این مقام مسئول گفت: در بحث فرهنگ سازی سال گذشته در ٩٠ مدرسه آموزش ها برای دانش آموزان از پایه ابتدایی تا راهنمایی به صورت پایلوت انجام شد که تاثیر بسزایی داشت.

نامداری بیان کرد: در سال جاری نیز دوباره مدارس تحت این آموزش ها و فرهنگ سازی قرار می‌گیرند و در بحث محیط زیست، آئین همسایه داری و تفکیک زباله از مبدا نیز ارائه می‌شود.

تشکیل کمیته سرقت برای جلوگیری از سرقت تجهیزات شهرداری کرمانشاه

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری بیان کرد: سرانه تولید زباله هر فرد در کرمانشاه ٧٠٠ الی ٧۵٠ گرم است و با آموزش، سرانه تولید زباله کمتر خواهد شد و در کنار این مسئله زباله بیمارستانی هم داریم که به صورت فرایند جداگانه جمع آوری می‌شود.

وی تشریح کرد: هزینه هر سطل زباله بین ۱٠ الی ١٢ میلیون تومان و هر چرخ مخزن بین ٢۵٠ الی ۵٠٠ هزار تومان است و برای جلوگیری از دزدی زباله کمیته سرقت تشکیل شده است.

وی بیان کرد: میزان خسارت ماهیانه سرقت مخازن زباله و چرخ های آن بالغ بر ٧٠٠ میلیون تومان است که توسط زباله گردها به سرقت می رود.

این مقام مسئول بیان کرد: یکی از معضلات شهر کرمانشاه نخاله ریزی شهروندان در معابر است و شهروندان هرگونه تخلف در خصوص نخاله ریزی در معابر را با اطلاع رسانی از طریق سامانه ۱۳۷ یا اداره راهنمایی رانندگی اطلاع دهند.

وی افزود: به طور کلی ۶۲۷ نفر نیروی پاکبان، ۱۳۷ نفر نیروی کارگر جمع آوری زباله داریم و زباله جمع آوری شده را به سکو می‌آورند در سکو جمع آوری زباله میانی انجام می‌شود و تناژ به صورت سیستمی صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: بعد از تناژ زباله را تخلیه می‌کنیم و سپس کامیون‌های انتقال، زباله‌ها را بار می‌زنند و به سایت بازیافت زباله انتقال می‌دهند.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.