پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20166 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

تقلای مصری برای رای جمع کردن! اقای نماینده پای ثابت جلسات این روزها این نشانه ها علامت‌ کمبود ویتامین ب ۱۲ است توقیف ۱۱ کامیون حامل سوخت قاچاق در قصرشیرین تله‌کابین کرمانشاه می‌تواند در “چالابه” احداث شود درخشش صابر خسروی (جوان کرمانشاهی) در رالی اژه ترکیه تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز مرحله نهایی طرح جمع آوری معتادان متجاهر نخستین اقدام شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از چند ماه وقفه/ بیش از ۱۰ لایحه مهم تصویب شد تیله کوه، گوشی برای شنیدن وعده های بی سرانجام ندارد/آقای نماینده! وعده سرخرمن کافی است فعالیت ۲۹ کمپ “ترک اعتیاد” مجاز در کرمانشاه/ ۱۰ تا ۳۰ درصد معتادان “ترک” می‌کنند توقیف ۳۲۷ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه شکر کند ذهنی میاره؟! + لیست قیمت انواع شکر روز گذشته جلسه “شورای شهر” کرمانشاه پشت درهای بسته تشکیل شد! امشب هوای استان بارانی می شود بار قاچاق پیکان به مقصد نرسید جنایت علیه بلوط با همراهی دستگاه قضا کرمانشاه در آستانه فروپاشی است رئیس جدید هیات جودوی کرمانشاه انتخاب شد  شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه/ ۱۲۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شد بهترین زمان مصرف پنیر چه موقع است؟ + لیست قیمت انواع پنیر شهرداری باید جلوی ایجاد “نما رومی” در ساختمان‌ها را بگیرد

دستگاه های ذیربط برای مقابله با وقوع احتمالی سیل در کرمانشاه آماده باشند
03 مهر 1402 - 9:12
شناسه : 289594
2
دادستان کرمانشاه: طلوع‌‌کرمانشاه : حمیدرضاکریمی، بااشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع بارش های گسترده در پاییز و زمستان امسال و احتمال وقوع سیلاب ها، اظهار کرد: سیلاب‌ها یکی از پدیده‌ها و مخاطرات طبیعی بسیار مهم و مخرب در سطح جهان هستند و در بین کلیه سوانح و بلایای طبیعی بیشترین فراوانی وقوع را نیز دارند/ متاسفانه طی سالهای گذشته گاها به دلیل بارش های بسیار فراوان شاهد وقوع سیلاب ها در برخی از مناطق کشور بودیم که خسارات متعددی را به دنبال داشته است/ وقوع سیلاب در ایران مختص به یک منطقه خاص نبوده و تقریبا در اکثر مناطق کشور از جمله کرمانشاه رخ می دهد/باتوجه به اینکه سازمان هواشناسی برای پاییز و زمستان سال‌جاری برای نیمه شمالی و غربی کشور وقوع ترسالی و بارش های گسترده ای پیش بینی کرده، لذا از هم اکنون دستگاه های ذیربط موظف هستند اقداماتی را به منظور جلوگیری از وقوع سیلاب و استفاده بهینه از حجم گسترده بارندگی ها داشته باشند/ براین اساس طبق قانون و به منظور صیانت از حقوق عامه، دستگاه های ذیربط باید در بحث اجرای طرح‌های سازه‌ای، طراحی سیستم‌های کارآمد جهت جمع آوری آب‌های سطحی، برنامه مدیریت جامع سیل، جلوگیری از روان آب و سیلاب در بحث‌های مکانیکی، نهال کاری، مدیریت حوزه و حفاظت آبخیز، رفع تصرفات غیر مجاز در رودخانه ها، آخرین وضعیت مسیل ها و ... اقداماتی را در دستور کار قرار دهند/دادستان کرمانشاه به این دستگاه ها مهلت داد تا ظرف یک ماه آینده برنامه خود را در این حوزه به دادسرا گزارش دهند./ همچنین ظرف ۲۰ روز آینده باهمکاری ستاد بحران استانداری نسبت به شناسایی مسائل و مشکلات پیش رو و تدوین برنامه جهت رفع آن اقدام شود/مدعی العموم استان در پایان هشدار داد، درصورتی که دستگاهی نسبت به انجام وظایف محوله کوتاهی کند، به عنوان ترک فعل با آن برخورد قضایی صورت می گیرد.
منبع : طلوع کرمانشاه
پ
پ

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه دستگاه های ذیربط را در کرمانشاه مکلف کرد تا برای مقابله با وقوع احتمالی سیل آماده باشند.

به گزارش پایگاه خبری طلوع کرمانشاه؛ حمیدرضاکریمی، بااشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع بارش های گسترده در پاییز و زمستان امسال و احتمال وقوع سیلاب ها، اظهار کرد: سیلاب‌ها یکی از پدیده‌ها و مخاطرات طبیعی بسیار مهم و مخرب در سطح جهان هستند و در بین کلیه سوانح و بلایای طبیعی بیشترین فراوانی وقوع را نیز دارند.

وی افزود: متاسفانه طی سالهای گذشته گاها به دلیل بارش های بسیار فراوان شاهد وقوع سیلاب ها در برخی از مناطق کشور بودیم که خسارات متعددی را به دنبال داشته است.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: وقوع سیلاب در ایران مختص به یک منطقه خاص نبوده و تقریبا در اکثر مناطق کشور از جمله کرمانشاه رخ می دهد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه سازمان هواشناسی برای پاییز و زمستان سال‌جاری برای نیمه شمالی و غربی کشور وقوع ترسالی و بارش های گسترده ای پیش بینی کرده، لذا از هم اکنون دستگاه های ذیربط موظف هستند اقداماتی را به منظور جلوگیری از وقوع سیلاب و استفاده بهینه از حجم گسترده بارندگی ها داشته باشند.

کریمی متذکر شد: براین اساس طبق قانون و به منظور صیانت از حقوق عامه، دستگاه های ذیربط باید در بحث اجرای طرح‌های سازه‌ای، طراحی سیستم‌های کارآمد جهت جمع آوری آب‌های سطحی، برنامه مدیریت جامع سیل، جلوگیری از روان آب و سیلاب در بحث‌های مکانیکی، نهال کاری، مدیریت حوزه و حفاظت آبخیز، رفع تصرفات غیر مجاز در رودخانه ها، آخرین وضعیت مسیل ها و … اقداماتی را در دستور کار قرار دهند.

دادستان کرمانشاه به این دستگاه ها مهلت داد تا ظرف یک ماه آینده برنامه خود را در این حوزه به دادسرا گزارش دهند.

وی یادآورشد: همچنین ظرف ۲۰ روز آینده باهمکاری ستاد بحران استانداری نسبت به شناسایی مسائل و مشکلات پیش رو و تدوین برنامه جهت رفع آن اقدام شود.

مدعی العموم استان در پایان هشدار داد، درصورتی که دستگاهی نسبت به انجام وظایف محوله کوتاهی کند، به عنوان ترک فعل با آن برخورد قضایی صورت می گیرد.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.