پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20166 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

تقلای مصری برای رای جمع کردن! اقای نماینده پای ثابت جلسات این روزها این نشانه ها علامت‌ کمبود ویتامین ب ۱۲ است توقیف ۱۱ کامیون حامل سوخت قاچاق در قصرشیرین تله‌کابین کرمانشاه می‌تواند در “چالابه” احداث شود درخشش صابر خسروی (جوان کرمانشاهی) در رالی اژه ترکیه تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز مرحله نهایی طرح جمع آوری معتادان متجاهر نخستین اقدام شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از چند ماه وقفه/ بیش از ۱۰ لایحه مهم تصویب شد تیله کوه، گوشی برای شنیدن وعده های بی سرانجام ندارد/آقای نماینده! وعده سرخرمن کافی است فعالیت ۲۹ کمپ “ترک اعتیاد” مجاز در کرمانشاه/ ۱۰ تا ۳۰ درصد معتادان “ترک” می‌کنند توقیف ۳۲۷ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه شکر کند ذهنی میاره؟! + لیست قیمت انواع شکر روز گذشته جلسه “شورای شهر” کرمانشاه پشت درهای بسته تشکیل شد! امشب هوای استان بارانی می شود بار قاچاق پیکان به مقصد نرسید جنایت علیه بلوط با همراهی دستگاه قضا کرمانشاه در آستانه فروپاشی است رئیس جدید هیات جودوی کرمانشاه انتخاب شد  شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه/ ۱۲۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شد بهترین زمان مصرف پنیر چه موقع است؟ + لیست قیمت انواع پنیر شهرداری باید جلوی ایجاد “نما رومی” در ساختمان‌ها را بگیرد

تاخیر در اعلام قیمت مصوب و آشفته بازار سرویس مدارس در کرمانشاه
04 مهر 1402 - 8:56
شناسه : 289612
1
طلوع‌‌کرمانشاه :  در حالیکه هر ساله قبل از آغاز بازگشایی مدارس نرخ سرویس مدارس تصویب و اعلام می‌شد، اما امسال با وجود گذشت چند روز از آغاز سال تحصیلی، هنوز خبری از اعلام نرخ سرویس مدارس نیست و همین موضوع نابسامانی‌هایی را ایجاد کرده است/ تاخیر در اعلام نرخ سرویس مدارس موجب اعلام نرخ‌های نامتعارف از سوی برخی رانندگان سرویس مدارس شده که گلایه والدین را به همراه داشته است/هوشنگ احمدی معاون اجرایی سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه، ۲۷ شهریور امسال از ارسال لایحه نرخ‌نامه سرویس مدارس به شورای شهر خبر داده و عنوان کرده بود که این لایحه جهت اجرا در انتظار تصویب شورای شهر است، اما هنوز خبری از تصویب نرخ ها در شورای شهر کرمانشاه نیست/برای جویا شدن وضعیت این لایحه و دلایل تاخیر در تصویب آن سراغ حجت الله موسوی اجاق سخنگوی شورای شهر کرمانشاه رفتیم که او به اشاره به تاخیر بیش از یک ماهه دربرگزاری جلسات شورای شهر گفت: بنابه دلایلی و عدم حضور برخی اعضاء، جلسه شورا با تاخیر برگزار شد و در جلسه روز گذشته(۳ مهر) هیات رییسه جدید شورا برای سال سوم انتخاب شد/ با انتخاب هیات رییسه قرار است بلافاصله بحث تعیین نرخ سرویس مدارس در دستورکار قرار گیرد و در همین راستا روز پنجشنبه همین هفته از مسئولین آموزش و پرورش و سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه دعوت کرده ایم و جلسه ای در همین راستا برگزار می شود/موسوی اجاق گفت: با جمع بندی صورت گرفته در این جلسه، در اولین جلسه رسمی شورا در دوشنبه هفته آینده(۱۰ مهر) نرخ سرویس مدارس کرمانشاه مصوب و ابلاغ می شود/سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در خصوص میزان رشد کرایه سرویس مدارس گفت: حقوق کارمندان و کارکنان امسال ۲۰ درصد افزایش یافته و حتی اگر تورم را بیش از ۴۰ درصد حساب کنیم، در همین حدود باید افزایش صورت گیرد/وی افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ کرایه برای برخی سرویس های مدرسه را تخلف آشکار دانست و افزود: قطعا با تصویب نرخ نامه سرویس مدارس، اگر مبالغی مازاد گرفته شده باید برگردانده شود.
منبع : ایسنا
پ
پ

 در حالیکه هر ساله قبل از آغاز بازگشایی مدارس نرخ سرویس مدارس تصویب و اعلام می‌شد، اما امسال با وجود گذشت چند روز از آغاز سال تحصیلی، هنوز خبری از اعلام نرخ سرویس مدارس نیست و همین موضوع نابسامانی‌هایی را ایجاد کرده است.

 تاخیر در اعلام نرخ سرویس مدارس موجب اعلام نرخ‌های نامتعارف از سوی برخی رانندگان سرویس مدارس شده که گلایه والدین را به همراه داشته است.

یکی از اولیاء دانش آموزان با انتقاد از نرخ هایی که از سوی رانندگان اعلام می شود، گفت: سال گذشته بابت هزینه سرویس مدرسه فرزندم ماهانه ۶۰۰ هزار تومان پرداخت می کردم، اما امسال در حالیکه فرزندم در همان مدرسه مشغول درس خواندن است و مسیر او تغییری نکرده، راننده سرویس عنوان کرده که باید ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت کند، یعنی افزایش ۱۰۰ درصدی.

وی با بیان اینکه با احتساب ۲۰ روز در ماه که فرزندم به مدرسه می رود یعنی باید روزانه ۶۰ هزار تومان بابت سرویس مدرسه پرداخت کنم، افزود: حتی اگر هر روز فرزندم را با آژانس یا تاکسی های اینترنتی به مدرسه بفرستم، کمتر از این مبلغ می شود.

وی ادامه داد: وقتی مسئولین مربوطه نرخ مصوب سرویس مدرسه را اعلام نمی کنند، مشخص است که این نابسامانی‌ها ایجاد می شود. متولیان امر باید قبل از شروع سال تحصیلی نرخ مصوب سرویس را اعلام می کردند تا این نابسامانی ایجاد نشود. حالا هم باید هر چه زودتر نرخ های مصوب اعلام و نظارت جدی بر رعایت آنها انجام شود.

اگر چه هوشنگ احمدی معاون اجرایی سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه، ۲۷ شهریور امسال از ارسال لایحه نرخ‌نامه سرویس مدارس به شورای شهر خبر داده و عنوان کرده بود که این لایحه جهت اجرا در انتظار تصویب شورای شهر است، اما هنوز خبری از تصویب نرخ ها در شورای شهر کرمانشاه نیست.

برای جویا شدن وضعیت این لایحه و دلایل تاخیر در تصویب آن سراغ حجت الله موسوی اجاق سخنگوی شورای شهر کرمانشاه رفتیم که او به اشاره به تاخیر بیش از یک ماهه دربرگزاری جلسات شورای شهر گفت: بنابه دلایلی و عدم حضور برخی اعضاء، جلسه شورا با تاخیر برگزار شد و در جلسه روز گذشته(۳ مهر) هیات رییسه جدید شورا برای سال سوم انتخاب شد.

وی افزود: با انتخاب هیات رییسه قرار است بلافاصله بحث تعیین نرخ سرویس مدارس در دستورکار قرار گیرد و در همین راستا روز پنجشنبه همین هفته از مسئولین آموزش و پرورش و سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه دعوت کرده ایم و جلسه ای در همین راستا برگزار می شود.

موسوی اجاق گفت: با جمع بندی صورت گرفته در این جلسه، در اولین جلسه رسمی شورا در دوشنبه هفته آینده(۱۰ مهر) نرخ سرویس مدارس کرمانشاه مصوب و ابلاغ می شود.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در خصوص میزان رشد کرایه سرویس مدارس گفت: حقوق کارمندان و کارکنان امسال ۲۰ درصد افزایش یافته و حتی اگر تورم را بیش از ۴۰ درصد حساب کنیم، در همین حدود باید افزایش صورت گیرد.

وی افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ کرایه برای برخی سرویس های مدرسه را تخلف آشکار دانست و افزود: قطعا با تصویب نرخ نامه سرویس مدارس، اگر مبالغی مازاد گرفته شده باید برگردانده شود.

در هر حال نیاز است پس از تصویب و ابلاغ نرخ سرویس مدارس، دستگاه‌های نظارتی بر رعایت این نرخ‌ها نظارت جدی داشته و اجازه ندهند در این شرایط فشار بیشتری به خانواده‌ها بیاید.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.