پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 30 November , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20166 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

تقلای مصری برای رای جمع کردن! اقای نماینده پای ثابت جلسات این روزها این نشانه ها علامت‌ کمبود ویتامین ب ۱۲ است توقیف ۱۱ کامیون حامل سوخت قاچاق در قصرشیرین تله‌کابین کرمانشاه می‌تواند در “چالابه” احداث شود درخشش صابر خسروی (جوان کرمانشاهی) در رالی اژه ترکیه تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز مرحله نهایی طرح جمع آوری معتادان متجاهر نخستین اقدام شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از چند ماه وقفه/ بیش از ۱۰ لایحه مهم تصویب شد تیله کوه، گوشی برای شنیدن وعده های بی سرانجام ندارد/آقای نماینده! وعده سرخرمن کافی است فعالیت ۲۹ کمپ “ترک اعتیاد” مجاز در کرمانشاه/ ۱۰ تا ۳۰ درصد معتادان “ترک” می‌کنند توقیف ۳۲۷ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه شکر کند ذهنی میاره؟! + لیست قیمت انواع شکر روز گذشته جلسه “شورای شهر” کرمانشاه پشت درهای بسته تشکیل شد! امشب هوای استان بارانی می شود بار قاچاق پیکان به مقصد نرسید جنایت علیه بلوط با همراهی دستگاه قضا کرمانشاه در آستانه فروپاشی است رئیس جدید هیات جودوی کرمانشاه انتخاب شد  شناسایی ۲۳۷ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه/ ۱۲۸ مورد ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شد بهترین زمان مصرف پنیر چه موقع است؟ + لیست قیمت انواع پنیر شهرداری باید جلوی ایجاد “نما رومی” در ساختمان‌ها را بگیرد

سالانه بیش از ۹ هزار بازرسی از کارگاه های فعال استان کرمانشاه انجام می شود
05 مهر 1402 - 10:21
شناسه : 289640
2
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه؛ طلوع‌‌کرمانشاه : « حسن مرادی » در جریان برگزاری «مانور ایمنی از کارگاه های پرخطر ساختمانی در کرمانشاه» که به صورت همزمان در سراسر کشور انجام شد با تاکید بر رعایت موارد ایمنی در محیط کار، گفت: ضریب حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی نسبت به دیگر کارگاه ها بسیار بالاتر است و به همین دلیل بازرسی های این طرح ضربتی با تمرکز بر این کارگاه ها انجام شده است/معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال 1401 حدود 9 هزار و 376 مورد بازرسی موردی و حادثه ناشی از کار در استان توسط بازرسین کار انجام شده است، اضافه کرد: از این تعداد بازرسی انجام شده 1 هزار و 541 مورد از کارگاه های پرخطر در صنعت ساختمان انجام شده است/وی با بیان اینکه آسیب های ناشی از کار، مشکلات بسیاری برای افراد، کارگاه ها و خانواده های کارگران ایجاد می کند، اظهار کرد: در شش ماهه اول سال جاری نیز تاکنون4 هزار و 262 مورد بازرسی از کارگاه های سطح استان انجام شده است/ برای رسیدن به هدف کاهش خطرات ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی نیازمند همراهی سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها هستیم/هوشیار جوهری رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این بازدیدها با ابراز امیدواری از اینکه شاهد کاهش حوادث ناشی از کار باشیم، گفت: تلاش داریم در اجرای ماده 105 قانون کار برای صیانت از نیروی کار هیچ گونه چشم پوشی و اغماضی در بازرسی ها وجود نداشته باشد و به ارتقای حداکثری ایمنی و حفاظت فنی در کارگاه ها دست یابیم/رئیس اداره بازرسی کار کرمانشاه با بیان اینکه در سال گذشته ۳۰۴ مورد حادثه ناشی از کار برای کارگران توسط بازرسین کار بررسی شده است، گفت: از این تعداد بازرسی انجام شده 157 مورد یعنی حدود ۵۲ درصد حوادث ناشی از کار بررسی شده، در کارگاه های ساختمانی رخ داده است که نزدیک به 21 مورد منجر به فوت شده است/ در شش ماهه اول سال نیز هزار و 62 از کارگاه های ساختمانی بازرسی شده است ۱۱۷ مورد حادثه ناشی از کار گزارش شده و مورد رسیدگی قرار گرفته از این تعداد حدود ۷۵ مورد حادثه ناشی از کار درکارگاه های ساختمانی بوده است.
پ
پ
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در جریان برگزاری مانور سراسری ایمنی، گفت: سالانه بیش از ۹ هزار بازرسی کار از کارگاه های فعال انجام می شود.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه،« حسن مرادی » در جریان برگزاری «مانور ایمنی از کارگاه های پرخطر ساختمانی در کرمانشاه» که به صورت همزمان در سراسر کشور انجام شد با تاکید بر رعایت موارد ایمنی در محیط کار، گفت: ضریب حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی نسبت به دیگر کارگاه ها بسیار بالاتر است و به همین دلیل بازرسی های این طرح ضربتی با تمرکز بر این کارگاه ها انجام شده است.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال ۱۴۰۱ حدود ۹ هزار و ۳۷۶ مورد بازرسی موردی و حادثه ناشی از کار در استان توسط بازرسین کار انجام شده است، اضافه کرد: از این تعداد بازرسی انجام شده ۱ هزار و ۵۴۱ مورد از کارگاه های پرخطر در صنعت ساختمان انجام شده است.

وی با بیان اینکه آسیب های ناشی از کار، مشکلات بسیاری برای افراد، کارگاه ها و خانواده های کارگران ایجاد می کند، اظهار کرد: در شش ماهه اول سال جاری نیز تاکنون۴ هزار و ۲۶۲ مورد بازرسی از کارگاه های سطح استان انجام شده است.

مرادی با بیان اینکه به شعار ایمنی قبل، حین و بعد از انجام کار اعتقاد داریم، افزود: ارتقای فرهنگ ایمنی و صیانت از نیروی کار با ایمنی کار در دستور برنامه ریزی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قرار دارد.

وی یادآور شد: برای رسیدن به هدف کاهش خطرات ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی نیازمند همراهی سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها هستیم.

هوشیار جوهری رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این بازدیدها با ابراز امیدواری از اینکه شاهد کاهش حوادث ناشی از کار باشیم، گفت: تلاش داریم در اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار برای صیانت از نیروی کار هیچ گونه چشم پوشی و اغماضی در بازرسی ها وجود نداشته باشد و به ارتقای حداکثری ایمنی و حفاظت فنی در کارگاه ها دست یابیم.

رئیس اداره بازرسی کار کرمانشاه با بیان اینکه در سال گذشته ۳۰۴ مورد حادثه ناشی از کار برای کارگران توسط بازرسین کار بررسی شده است، گفت: از این تعداد بازرسی انجام شده ۱۵۷ مورد یعنی حدود ۵۲ درصد حوادث ناشی از کار بررسی شده، در کارگاه های ساختمانی رخ داده است که نزدیک به ۲۱ مورد منجر به فوت شده است.

وی افزود: در شش ماهه اول سال نیز هزار و ۶۲ از کارگاه های ساختمانی بازرسی شده است ۱۱۷ مورد حادثه ناشی از کار گزارش شده و مورد رسیدگی قرار گرفته از این تعداد حدود ۷۵ مورد حادثه ناشی از کار درکارگاه های ساختمانی بوده است.

معاون روابط کار به همراه رئیس اداره بازرسی کار، نماینده سازمان مهندسی ساختمان استان، نماینده شهرداری و سازمان آتش نشانی و تنی چند از بازرسان کار استان در جریان این مانور از پروژه های ساختمانی « پروژه ساختمانی در دست ساخت نهضت ملی مسکن و پروژه دانشکده پزشکی کرمانشاه» با تاکید بر رعایت موارد مرتبط با قانون کار و مسائل ایمنی حفاظت فنی بازدید و موارد نقص ایمنی را در محل ابلاغ کردند.

در پایان این مانور معاون روابط کار، رئیس اداره بازرسی کار و بازرسان حاضر در مانور در کمتیه حفاظت فنی پروژه ساختمانی دانشکده پزشکی کرمانشاه شرکت و ضمن تشریح اهداف مانور و لزوم برگزاری مرتب کمیته های حفاظت فنی موارد لازم ایمنی را به پیمانکار و مجری پروژه متذکر شدند.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.