شنبه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۲ Saturday, 2 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20174 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

قاتل فراری در دام پلیس آگاهی کرمانشاه حریق یک منزل مسکونی در کرمانشاه ۲ مصدوم برجای گذاشت میدان آزادی مکانی برای خرید و فروش گوشی های سرقتی پلمب ۵۰ مطب دندانپزشکی متخلف در استان کرمانشاه کمبود این ویتامین ها باعث هجوم افکار منفی به ذهن می شود از تردد تورهای گردشگری غیرمجاز جلوگیری می‌شود اجرای طرح سامانه سردسیری کرمانشاه بلاتکلیف است آدم ربایی با انگیزه اختلافات خانوادگی/ متهم دستگیر و کودک ربوده شده آزاد شد تقلای مصری برای رای جمع کردن! اقای نماینده پای ثابت جلسات این روزها این نشانه ها علامت‌ کمبود ویتامین ب ۱۲ است توقیف ۱۱ کامیون حامل سوخت قاچاق در قصرشیرین تله‌کابین کرمانشاه می‌تواند در “چالابه” احداث شود درخشش صابر خسروی (جوان کرمانشاهی) در رالی اژه ترکیه تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز مرحله نهایی طرح جمع آوری معتادان متجاهر نخستین اقدام شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از چند ماه وقفه/ بیش از ۱۰ لایحه مهم تصویب شد تیله کوه، گوشی برای شنیدن وعده های بی سرانجام ندارد/آقای نماینده! وعده سرخرمن کافی است فعالیت ۲۹ کمپ “ترک اعتیاد” مجاز در کرمانشاه/ ۱۰ تا ۳۰ درصد معتادان “ترک” می‌کنند توقیف ۳۲۷ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه شکر کند ذهنی میاره؟! + لیست قیمت انواع شکر

این میزان از بی تفاوتی جای تعجب دارد/ساماندهی آبشوران ۱۲ ساله شد!
08 مهر 1402 - 12:52
شناسه : 289703
2
طلوع‌‌کرمانشاه : گویا ساماندهی آبشوران کلا از دستور کار آب منطقه‌ای خارج شده وگرنه این میزان از بی تفاوتی به یک پروژه و چند برابر شدن زمان اجرای آن واقعا جای تعجب دارد و اکنون ۱۲ سال است که ساماندهی کامل این پروژه به نتیجه نرسیده است/پروژه ساماندهی آبشوران از سال 1390 به شرکت آب منطقه‌ای واگذار شد و قرار بود ظرف چهار سال به سرانجام برسد اما اکنون با گذشت بیش از 12سال هنوز تقریبا نیمی از کار پیش رفته است/در سفر سال 1390 مقام معظم رهبری به کرمانشاه مصوب شد 200میلیارد تومان ظرف چهار سال و هر سال 50 میلیارد تومان به آبشوران اختصاص یابد امادر تمام این سال ها هم روند تخصیص اعتبار و هم پیشرفت کار بسیار کند بود/در اکثر سال‌ها به دلیل عدم پیگیری شرکت آب منطقه‌ای،ساماندهی آبشوران اعتبار چندان زیادی در قانون بودجه نداشت و در سفر رئیس جمهور به استان نیز که بسیاری از دستگاه‌ها تلاش کردند برای پروژه های مهم خود اعتباربگیرند باز هم چیزی عاید آبشوران نشد/گویا ساماندهی آبشوران کلا از دستور کار آب منطقه‌ای خارج شده وگرنه این میزان از بی تفاوتی به یک پروژه و چند برابر شدن زمان اجرای آن واقعا جای تعجب دارد/اگرچه شرکت آب منطقه‌ای درباره آخرین وضعیت این رودخانه مهم که معبر عبور فاضلاب شهر شده و واقعا برای مردم دردسرسازاست خود را پاسخگو نمی داند و پیگیری ها برای برقراری ارتباط با این شرکت بی فایده است اما درآخرین اظهارنظرهای آب منطقه ای برای پروژه آبشوران، اعلام شده که این طرح تنها 56 درصد پیشرفت دارد/از سوی دیگر بنا به گفته رسول فرهادی سرپرست این شرکت، دراین سال‌ها در مجموع چیزی حدود 180 میلیارد تومان به آبشوران اختصاص یافته و امسال نیز در مجموع 20 میلیارد تومان اعتبار مصوب دارد.
نویسنده : پریا امیری پریان منبع : اختصاصی طلوع کرمانشاه
پ
پ

گویا ساماندهی آبشوران کلا از دستور کار آب منطقه‌ای خارج شده وگرنه این میزان از بی تفاوتی به یک پروژه و چند برابر شدن زمان اجرای آن واقعا جای تعجب دارد و اکنون ۱۲ سال است که ساماندهی کامل این پروژه به نتیجه نرسیده است.

به گزارش پایگاه خبری طلوع، داستان ساماندهی آبشوران موضوع یکسال و دو سال نیست،رودخانه‌ای که در سالیان دوردست آنقدر آب داشت که گاهی خروش آب، وسایل زندگی ساکنین اطراف آن را در فصل بارندگی با خود می برد و حالا تنها کانال و معبری برای فاضلاب است که نه تنها بوی بد آن ساکنان اطراف را عاجز کرده بلکه هر لحظه خطر ریزش آن درچند نقطه نیز وجود دارد.

چند ماه قبل بخشی از خیابان شهید اشرفی اصفهانی که یکی ازمعابر اصلی تردد مردم است در محدود رودخانه آبشوران ریزش کرد و از همان زمان تاکنون به حال خود رها شده و تنها چند بلوک اطراف آن چیده شده و این در حالی است که احتمال ریزش در نقاط همجوار نیز وجود دارد.

نه تنها در محدوده خیابان شهید اشرفی اصفهانی، بلکه درمنطقه پل حدادعادل نیز چندین سال است درباره خطر ریزش آبشوران هشدار داده می شود و به جای آنکه مسئولین مربوطه فکری به حال ساماندهی کانال آبشوران در این منطقه بکنند، به دلیل نگرانی از ریزش خیابان تنها مانع تردد خودروهای سنگین شده اند که این امر ده‌ها مغازه عمده فروشی در این منطقه راگرفتار کرده است.

*پروژه ساماندهی آبشوران از سال ۱۳۹۰ به شرکت آب منطقه‌ای واگذار شد و قرار بود ظرف چهار سال به سرانجام برسد اما اکنون با گذشت بیش از ۱۲سال هنوز تقریبا نیمی از کار پیش رفته است.

در سفر سال ۱۳۹۰ مقام معظم رهبری به کرمانشاه مصوب شد ۲۰۰میلیارد تومان ظرف چهار سال و هر سال ۵۰ میلیارد تومان به آبشوران اختصاص یابد امادر تمام این سال ها هم روند تخصیص اعتبار و هم پیشرفت کار بسیار کند بود.

در اکثر سال‌ها به دلیل عدم پیگیری شرکت آب منطقه‌ای،ساماندهی آبشوران اعتبار چندان زیادی در قانون بودجه نداشت و در سفر رئیس جمهور به استان نیز که بسیاری از دستگاه‌ها تلاش کردند برای پروژه های مهم خود اعتباربگیرند باز هم چیزی عاید آبشوران نشد.

گویا ساماندهی آبشوران کلا از دستور کار آب منطقه‌ای خارج شده وگرنه این میزان از بی تفاوتی به یک پروژه و چند برابر شدن زمان اجرای آن واقعا جای تعجب دارد.

اگرچه شرکت آب منطقه‌ای درباره آخرین وضعیت این رودخانه مهم که معبر عبور فاضلاب شهر شده و واقعا برای مردم دردسرسازاست خود را پاسخگو نمی داند و پیگیری ها برای برقراری ارتباط با این شرکت بی فایده است اما درآخرین اظهارنظرهای آب منطقه ای برای پروژه آبشوران، اعلام شده که این طرح تنها ۵۶ درصد پیشرفت دارد.

از سوی دیگر بنا به گفته رسول فرهادی سرپرست این شرکت، دراین سال‌ها در مجموع چیزی حدود ۱۸۰ میلیارد تومان به آبشوران اختصاص یافته و امسال نیز در مجموع ۲۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب دارد.

وضعیت وخیم آبشوران و خطر ریزش آن چندی قبل داد فرماندارکرمانشاه را نیز درآورد.

فرماندارکرمانشاه با بیان اینکه وضعیت رودخانه آبشوران در برخی از نقاط شهر کرمانشاه بحرانی است، گفت: براساس گزارش آب منطقه‌ای جداره رودخانه آبشوران در برخی از نقاط خیابان‌های شهید اشرفی و حدادعادل نیازمند بهسازی است که این اقدام با همکاری ساکنان این مناطق قابل انجام است.

محمدرضا آمویی بااشاره به تجربه ساماندهی رودخانه آبشوران در محدوده پارکینگ شهرداری خاطرنشان کرد:شیوه ساماندهی رودخانه آبشوران در محدوده پارکینگ شهرداری و رفع خطر از این منطقه می‌تواندبرای سایر نقاط این رودخانه در بافت کلانشهر کرمانشاه اجرا شود.

حالا به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه، با پیگیری‌های صورت گرفته ساماندهی آبشوران در محدوده‌ای که در خیابان شهید اشرفی اصفهانی ریزش کرده بود در دستور کار قرار دارد.

افشین یگانه در گفت و گو با طلوع کرمانشاه، گفت: این کار توسط شرکت آب منطقه‌ای انجام خواهد شد و تلاش بر این است که هرچه زودتر با توجه به وضعیت بارش‌های پاییزی در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ساماندهی کانال رودخانه در این محدوده کار مهمی است که نیاز به بررسی دقیق دارد و لازم است شرایط زیرساخت‌های موجود در منطقه نیز مد نظر قرار گیرد، اظهارداشت: در محدوده نزدیک به مسجد آیت‌الله بروجردی تاسیسات زیرساختی متعددی داریم از همین رو ساماندهی آبشوران در این محدوده باید با انجام کار کارشناسی و کسب نظر از دستگاه‌های مربوطه باشد.

یگانه تاکید کرد: چندی قبل نیز به همراه تنی چند از مدیران از این محدوده بازدیدی داشتیم و امیدواریم روند کارها تسریع شود.

وی ابراز امیدواری کرد که ساماندهی کانال ابشوران در محدوده خیابان اشرفی اصفهانی بدون کمترین ایجاد مشکل اجرایی شود و تاکید کرد که به همراهی مردم هم نیاز است.

در کنار همه این موارد با توجه به نزدیک شدن ایام بودجه لازم است شرکت آب منطقه ای پیگیری جدی داشته باشد تا شاید در بودجه سال ۱۴۰۳ اعتبارات بیشتری برای ساماندهی ابشوران مصوب شد.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.