جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲ Friday, 29 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19802 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

رنج بزرگ ساکنان آهوران برای رسیدن به آب/ تامین منابع آبی، عامل بی آبی آهوران است ضربه مهلک دیگر بر پیکر نیمه جان ورزش کرمانشاه/ امتیاز تیم دسته اولی شاهین در آستانه واگذاری است قیمت جدید برنج پاکستانی اعلام شد + جدول مهر ۱۴۰۲ (درجه‌یک، معطر، مجلسی و…) نقش پل عابر پیاده در حفظ جان عابرین توقیف خودرو قاچاق با ارزش میلیاردی در کرمانشاه حضور ۲۵ آتش‌نشان کرمانشاهی در سازمان انتقال خون به منظور اهدا خون پدر به دست پسر در کرمانشاه به قتل رسید میانگین ولادت در کرمانشاه روزانه ۱۰۸ نوزاد است کلنگ‌زنی “شهربازی” کرمانشاه لنگِ مصوبه شورای شهر! قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول منتظر هوای خنک پاییزی در کرمانشاه باشید سالانه بیش از ۹ هزار بازرسی از کارگاه های فعال استان کرمانشاه انجام می شود سامانه‌ «سانا» ویژه مهندسین ناظر در کرمانشاه راه‌اندازی شد قتل برادر در ماهیدشت به خاطر اختلافات خانوادگی ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا کرمانشاه به دنبال ثبت بزرگترین “دنده کباب” در گینس/ ۲۵ غذای استان ثبت ملی می‌شود بهره‌برداری از پروژه فیبر نوری کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال/پروژه‌های فاوا در راستای شهر هوشمند اجرا می‌شود کشف بیش از هزار مهر دوره ایلامی در کرمانشاه تهیه بسته‌های تشویقی برای احداث ساختمان در بافت فرسوده تاخیر در اعلام قیمت مصوب و آشفته بازار سرویس مدارس در کرمانشاه

نیمه اول سال ۹۸ پرونده مسکن زلزله کرمانشاه بسته می‌شود
13 اسفند 1397 - 12:37
شناسه : 30534
0
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: طلوع‌‌کرمانشاه :

تابش گفت: با توجه به روند خوب ساخت و ساز و بازسازی واحد‌های مسکونی در شهر‌های زلزله زده کرمانشاه، ساخت تمام واحدها تا نیمه اول سال ۹۸ به اتمام می‌رسد. ۲۵ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی روستایی در کرمانشاه در حال ساخت است که ۱۲ هزار و ۴۶۰ واحد از آن‌ها به اتمام رسیده و واحد‌های مسکونی در این استان‌ها پیشرفت ۹۵ درصدی داشته‌اند. در استان کرمانشاه ظرفیت برای اسکان‌پذیری نسبت به قبل ۲ برابر شده و ما بیش از واحد‌های تخریب شده در این استان واحد‌های مسکونی می‌سازیم بنابراین در صورت اتمام ساخت این واحد‌ها نگرانی مستأجران برای داشتن واحد مسکونی برطرف می‌شود. تمامی ساکنان در کانکس و یا چادر‌ها مستأجرانی هستند که هنوز واحد مسکونی برای خود پیدا نکردند و ما روند سرعت ساخت و ساز را در این منطقه افزایش می‌دهیم.

پ
پ

علیرضا تابش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از امضای  تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی کشور به منظور احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه معلولان و مددجویان در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت خبر داد و گفت: این واحد‌ها در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بر اساس توزیع استانی ارائه شده از سوی سازمان بهزیستی کشور ساخته می‌شود.

تابش افزود: اولویت قرار دادن مددجویان تحت پوشش بهزیستی در طرح‌های ویژه در دست اقدام توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از جمله طرح‌های بازسازی در سوانح طبیعی، پروژه‌های جنوب استان کرمان و سیستان و بلوچستان بدون در نظر گرفتن سقف سهمیه از مهم‌ترین اولویت‌ها به شمار می‌رود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: پیگیری وضعیت احداث و تسریع در اتمام مراحل اجرایی ساخت مسکن تمامی خانوار‌های روستایی دارای حداقل دو عضو معلول از دیگر موضوعاتی است که باید توسط بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: مدت اجرای این تفاهم‌نامه یک سال است و در صورت توافق ساخت آنها تمدید می‌شود.

تابش اظهار کرد: برای ساخت این واحد‌ها تسهیلات ۲۵ میلیون تومان با سود ۴ درصد همچنین ۱۰ میلیون تسهیلات بلاعوض از سوی سازمان بهزیستی و ۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض توسط بنیاد مسکن تأمین می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه به آخرین وضعیت واحد‌های مسکونی زلزله زده استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در بخش روستایی به پیشرفت ۹۵ درصدی رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه بازسازی کرمانشاه با مشارکت مردم انجام می‌شود، گفت: هر فرد که در هر شرایطی قرار داشته و از بازسازی واحد‌های مسکونی خود باز مانده نگران نباشد، زیرا که تسهیلات بلاعوض آنها در دست ما است و مصالح ساختمانی از جمله سیمان و فولاد به اندازه کافی قرار دارد و نگرانی از بابت بازسازی واحد‌ها نداشته باشند.

تابش اظهار کرد: ۵ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در شهر‌های کرمانشاه در حال ساخت است که ۴ هزار و ۵۰۰ واحد از آنها تکمیل شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه مقرر شده بود تا پایان سال ۹۸ ساخت و بازسازی واحد‌های زلزله‌زده در کرمانشاه به اتمام برسد گفت: با توجه به روند خوب ساخت و ساز و بازسازی واحد‌های مسکونی در شهر‌های زلزله زده کرمانشاه، ساخت تمام واحدها تا نیمه اول سال ۹۸ به اتمام می‌رسد.

وی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر افزایش قیمت مصالح ساختمانی و تأثیر آن بر روند ساخت گفت: خوشبختانه فولاد و سیمان به اندازه کافی دپو شده است و ما اکنون صد هزار تن فولاد و ۴ تا ۵ هزار تن سیمان دپو کرده‌ایم و به زلزله‌زدگان و ساکنان کرمانشاه با همان قیمت اولیه مصالح ساختمانی عرضه می‌شود.

تابش تصریح کرد: ۲۵ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی روستایی در کرمانشاه در حال ساخت است که ۱۲ هزار و ۴۶۰ واحد از آن‌ها به اتمام رسیده و واحد‌های مسکونی در این استان‌ها پیشرفت ۹۵ درصدی داشته‌اند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در استان کرمانشاه ظرفیت برای اسکان‌پذیری نسبت به قبل ۲ برابر شده و ما بیش از واحد‌های تخریب شده در این استان واحد‌های مسکونی می‌سازیم بنابراین در صورت اتمام ساخت این واحد‌ها نگرانی مستأجران برای داشتن واحد مسکونی برطرف می‌شود.

وی افزود: تمامی ساکنان در کانکس و یا چادر‌ها مستأجرانی هستند که هنوز واحد مسکونی برای خود پیدا نکردند و ما روند سرعت ساخت و ساز را در این منطقه افزایش می‌دهیم.

تابش درباره طرح جدید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید گفت: ساخت ۱۰۰ هزار واحد از این تعداد مربوط به بنیاد مسکن است که در صورت واگذاری زمین به ما ساخت و تکمیل این واحد‌ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: تا به امروز ساخت ۲۰ هزار در تمامی شهر‌ها با استفاده از اراضی خود بنیاد مسکن آغاز شده است به طوری که ۶۰۰ واحد مسکونی در مشهد و ۵۰۰ واحد مسکونی در اراک کلنگ ساختشان به زمین زده شده است.

وی گفت: سازمان ملی زمین و مسکن خوشبختانه برای واگذاری اراضی و زمین جهت ساخت این واحدها همکاری بسیار خوبی انجام داده است.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.