جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲ Friday, 29 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19802 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

رنج بزرگ ساکنان آهوران برای رسیدن به آب/ تامین منابع آبی، عامل بی آبی آهوران است ضربه مهلک دیگر بر پیکر نیمه جان ورزش کرمانشاه/ امتیاز تیم دسته اولی شاهین در آستانه واگذاری است قیمت جدید برنج پاکستانی اعلام شد + جدول مهر ۱۴۰۲ (درجه‌یک، معطر، مجلسی و…) نقش پل عابر پیاده در حفظ جان عابرین توقیف خودرو قاچاق با ارزش میلیاردی در کرمانشاه حضور ۲۵ آتش‌نشان کرمانشاهی در سازمان انتقال خون به منظور اهدا خون پدر به دست پسر در کرمانشاه به قتل رسید میانگین ولادت در کرمانشاه روزانه ۱۰۸ نوزاد است کلنگ‌زنی “شهربازی” کرمانشاه لنگِ مصوبه شورای شهر! قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول منتظر هوای خنک پاییزی در کرمانشاه باشید سالانه بیش از ۹ هزار بازرسی از کارگاه های فعال استان کرمانشاه انجام می شود سامانه‌ «سانا» ویژه مهندسین ناظر در کرمانشاه راه‌اندازی شد قتل برادر در ماهیدشت به خاطر اختلافات خانوادگی ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا کرمانشاه به دنبال ثبت بزرگترین “دنده کباب” در گینس/ ۲۵ غذای استان ثبت ملی می‌شود بهره‌برداری از پروژه فیبر نوری کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال/پروژه‌های فاوا در راستای شهر هوشمند اجرا می‌شود کشف بیش از هزار مهر دوره ایلامی در کرمانشاه تهیه بسته‌های تشویقی برای احداث ساختمان در بافت فرسوده تاخیر در اعلام قیمت مصوب و آشفته بازار سرویس مدارس در کرمانشاه

آماده‌باش ۱۶۰ آتش‌نشان کرمانشاهی برای مراسم چهارشنبه‌سوری
21 اسفند 1397 - 8:33
شناسه : 34156
0
طلوع‌‌کرمانشاه :

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه از آماده‌باش ۱۶۰ نیروی آتش‌نشانی برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری طی امشب و هفته آینده خبر داد و گفت: با توجه به اینکه احتمال می‌دهیم برخی از مردم چهارشنبه همین هفته را عنوان چهارشنبه آخر سال قلمداد کنند، هم چهارشنبه این هفته و هم چهارشنبه پایان سال را در حالت آماده باش هستیم./تمام پرسنل عملیاتی و ستادی سازمان آتش نشانی کرمانشاه که حدود ۱۶۰ نفر هستند در قالب ۱۰ ایستگاه آتش نشانی در حالت آماده باش قرار دارند./ با توجه به درخواست مدارس در مقاطع مختلف، اکنون کارشناسان و مربیان آموزش در سازمان آتش نشانی در مدارس آموزش و پرورش ناحیه در حال آموزش هستند. همچنین نیروهای ما امروز در یک مانور آمادگی در یکی از مدارس حکمت آباد شرکت دارند تا با شرایط احتمالی چهارشنبه سوری آشنا شده و بتوانند راهکارهای لازم را پیش بینی کنند./ همچنین خانواده‌ها مراقبت کنند که فرزندانشان مواد آتش زا را به سمت ساختمان‌ها و افراد دیگر پرتاب نکنند، تا شاهد مشکلات ناشی از آن نباشیم.

پ
پ

غلامرضا رضایی در خصوص تدابیر اندیشیده شده برای پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه سوری امسال اظهار داشت: با توجه به اینکه احتمال می‌دهیم برخی از مردم چهارشنبه همین هفته را عنوان چهارشنبه آخر سال قلمداد کنند، هم چهارشنبه این هفته و هم چهارشنبه پایان سال را در حالت آماده باش هستیم.

رضایی افزود: تمام پرسنل عملیاتی و ستادی سازمان آتش نشانی کرمانشاه که حدود ۱۶۰ نفر هستند در قالب ۱۰ ایستگاه آتش نشانی در حالت آماده باش قرار دارند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه از به‌کارگیری تمام تجهیزات آتش نشانی در هر ۱۰ ایستگاه خبر داد و تصریح کرد: در روزهای مذکور بر حسب دستور شورای تأمین علاوه بر استقرار نیروها و ماشین آلات ما در نقاط پرحادثه چون چهارراه نوبهار، ۲۲ بهمن، میدان مرکزی، سی متری دوم، فردوسی، کس را و بلوار سجاد گشت‌های سیاری نیز داریم که به صورت مداوم در تمامی محلات شهر و شهرک‌های حاشیه‌ای گشت زنی می‌کنند که اگر پسماند حریقی وجود داشته باشد و یا حریق‌های وسیعی که مردم برپا کرده باشند، را اطفا کنند که مشکلی پیش نیاید.

حضور کارشناسان و مربیان آموزشی آتش نشانی در مدارس

این مسئول اشاره‌ای نیز به سایر اقدامات پیشگیرانه در این زمینه داشت و افزود: با توجه به درخواست مدارس در مقاطع مختلف، اکنون کارشناسان و مربیان آموزش در سازمان آتش نشانی در مدارس آموزش و پرورش ناحیه در حال آموزش هستند. همچنین نیروهای ما امروز در یک مانور آمادگی در یکی از مدارس حکمت آباد شرکت دارند تا با شرایط احتمالی چهارشنبه سوری آشنا شده و بتوانند راهکارهای لازم را پیش بینی کنند.

وی تصریح کرد: کارشناسان و مربیان ما در آموزش‌های خود، کودکان و نوجوانان را با خطرات استفاده از مواد محترقه آشنا و توصیه‌های ایمنی را به آنها گوشزد می‌کنند.

رضایی بر رعایت توصیه‌های ایمنی در این زمینه تاکید کرد و گفت: خانواده‌ها در این شب‌ها علاوه بر اینکه مراقب رفت و آمد فرزندان خود باشند، باید در کمال آرامش با آنها برخورد کرده تا در کنار خود آنها بمانند و خطرات احتمالی ناشی از آتش سوزی‌ها و استفاده برخی از افراد از مواد محترقه آنها را تهدید نکند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه تصریح کرد: خانواده‌ها سعی کنند با برپایی یک آتش کوچک این آئین را برگزار کرده تا هیجانات کودکان و نوجوانان آنها تخلیه شود و به سمت رفتارهای خطر آفرین چون استفاده از مواد محترقه نروند.

وی تاکید کرد: خانواده‌ها مراقب فرزندان خودشان باشند و از نگهداری مواد محترقه در منزل و اماکنی چون انباری که دارای حساسیت بالایی هستند و ممکن است کپسول گاز یا مواد گازسوز در آنجا باشد، به شدت پرهیز کنند.

خانواده‌ها زمینه مناسبی را برای تخلیه هیجانات فرزندان فراهم کنند

رضایی افزود: همچنین خانواده‌ها مراقبت کنند که فرزندانشان مواد آتش زا را به سمت ساختمان‌ها و افراد دیگر پرتاب نکنند، تا شاهد مشکلات ناشی از آن نباشیم.

این مسئول بر آگاه سازی کودکان و نوجوانان نسبت به خطرات ناشی از استفاده از مواد محترقه توسط خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: متأسفانه برخی از کودکان و نوجوانان برای تخلیه هیجانات خود از این مواد استفاده می‌کنند اما خانواده‌ها باید علاوه بر آشنایی آنها با این خطرات، زمینه‌ای را فراهم آورند تا فرزندانشان به شیوه‌ای مناسب و سالم بتوانند هیجانات خود را تخلیه کنند.

وی یادآور شد: عدم کنترل خانواده‌ها نسبت به استفاده فرزندانشان از مواد محترقه طی سال های گذشته تبعات زیادی به همراه داشته است و در برخی موارد علاوه بر اینکه باعث آسیب‌های جبران ناپذیری به خود شده‌اند، مشکلات زیادی را برای افراد بی گناهی که در معرض این اتفاقات قرار داشتند و یا رهگذران عبوری بوده، ایجاد کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمانشاه در خصوص آمار آتش سوزی‌های شب چهارشنبه سوری سال گذشته نیز گفت: سال گذشته ۱۴ مورد حوادث آتش سوزی شب چهارشنبه سوری به ما اعلام شد که دو مورد آن مربوط به منازل مسکونی و یکی از آنها انفجار مواد محترقه بود و یک نفر مجروح به همراه داشت.

رضایی افزود: سال گذشته ما علاوه بر استقرار نیروهایمان در مناطق پرحادثه در تمام مناطق شهر نیز گشت‌زنی داشتیم./ مهر

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.