پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 21048 تعداد نوشته های امروز : 4×

آخرین خبرها

قطعی مکرر آب و نبود سیستم سرمایشی چالش روزهای گرم مرز پرویزخان قطعی مکرر آب و نبود سیستم سرمایشی چالش روزهای گرم مرز پرویزخان بهار کرمانشاه با باد و گرما به تابستان می‌رسد نابرابری علیه آموزش!/ مقایسه نقشه استانی فقر و معدل امتحانات نهایی در استان‌ها مرگ جویندگان اشیاء تاریخی در گیلانغرب  آمادگی مراکز مشاوره آموزش و پرورش کرمانشاه برای ارائه خدمات به دانش‌آموزان شیوع بی سابقه تب دنگی در جهان/تایید یک واکسن برای ۶ تا ۱۶ ساله ها افزایش ۲۲ درصدی بارندگی‌ها در کرمانشاه و ثبت ۵۴۹ میلیمتر باران از «سیگار الکترونیکی» چه می‌دانید؟ ثبت‌نام کلاس اولی‌ها در کرمانشاه تا ۱۰ تیرماه ادامه دارد آسفالت باند اصلی فرودگاه کرمانشاه ۵۳ درصد پیشرفت دارد ورود رییس کل دادگستری کرمانشاه به موضوع خط انتقال آب سد آزادی شنا چه فوایدی دارد؟  ۳۰ مدرسه کرمانشاه آماده اسکان مسافران تابستانی است مجمع هیات تکواندو کرمانشاه و شائبه مهندسی انتخابات! انهدام باند سارقان منزل در کرمانشاه/ کشف ۶۱ فقره سرقت گندم کاران کرمانشاهی ۸۱ میلیارد تومان دریافت کرده اند ناخالصی بالای مواد مخدر در کرمانشاه/ سودجویان جگرِ گاو و شکلات قاطی «تریاک» می‌کنند! اعلام ۱۰ جایگاه عرضه دام برای عید قربان توسط شهرداری کرمانشاه و باز هم کرمانشاه صدر نشین نرخ بیکاری کشور! خیز دوباره فرودگاه کرمانشاه برای بین‌المللی شدن

داروی درمان کرونا در کرمانشاه مجوز تولید موقت دارد
08 اردیبهشت 1400 - 10:41
شناسه : 267705
2
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: داروی درمان کرونا در کرمانشاه مجوز موقت تولید (مجوز ۶ ماهه) را دارد؛ اگر طی این مدت عوارضی از این دارو مشاهده نشود اثربخشی آن در درمان کرونا ثابت شود، این دارو مجوز تولید دائم دریافت خواهد کرد. طلوع‌‌کرمانشاه :

قباد محمدی امروز  اظهار داشت: کار عظیم واکسیناسیون عمومی در کشور شروع شده که کار بسیار طاقت‌فرسا و بزرگی است و  بار آن بر دوش حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی است./وی با بیان اینکه واکسن‌های با تکنولوژی ساخت متفاوت وارد بازار شده‌اند، در مورد واکسن استرازینکا، گفت: عوارض عمومی واکسن (بدن‌درد، تب و لرز) ۱۲ ساعت بعد از تزریق نمایان می‌شود و در افراد جوان به دلیل فعال‌تر بودن سیستم ایمنی، شدیدتر است./معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: برخی از عوارض نیز که بسیار نادر هستند همچون لختگی خون که در بین ۲۵۰ هزار نفر ممکن است در یک نفر نمایان شود، چهار روز پس از تزریق واکسن امکان دارد دیده شود و افرادی که واکسن تزریق می‌کنند چنانچه در روز چهارم سردرد شدید گرفتند باید به دکتر مراجعه کنند./وی در مورد سرنوشت داروی درمان کرونا که توسط دکتر مصطفایی، ساخته شده بود، گفت: صدور مجوز ساخت دارو مراحل بسیار پیچیده‌ای دارد ولی ما با حداقل آزمایشات، مجوز موقت تولید دارو (مجوز ۶ ماهه) را به وی دادیم و اگر طی این مدت عوارضی از این دارو مشاهده نشود اثربخشی آن در درمان کرونا بر ما ثابت شود، این دارو مجوز تولید دائم دریافت خواهد کرد./محمدی با بیان اینکه تزریق واکسن به معنای کرونا نگرفتن نیست، گفت: افرادی که واکسن زده‌اند نیز امکان دارد کرونا بگیرند اما به صورت خفیف.

پ
پ

قباد محمدی امروز  اظهار داشت: کار عظیم واکسیناسیون عمومی در کشور شروع شده که کار بسیار طاقت‌فرسا و بزرگی است و  بار آن بر دوش حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

وی با بیان اینکه واکسن‌های با تکنولوژی ساخت متفاوت وارد بازار شده‌اند، در مورد واکسن استرازینکا، گفت: عوارض عمومی واکسن (بدن‌درد، تب و لرز) ۱۲ ساعت بعد از تزریق نمایان می‌شود و در افراد جوان به دلیل فعال‌تر بودن سیستم ایمنی، شدیدتر است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: برخی از عوارض نیز که بسیار نادر هستند همچون لختگی خون که در بین ۲۵۰ هزار نفر ممکن است در یک نفر نمایان شود، چهار روز پس از تزریق واکسن امکان دارد دیده شود و افرادی که واکسن تزریق می‌کنند چنانچه در روز چهارم سردرد شدید گرفتند باید به دکتر مراجعه کنند.

وی در مورد سرنوشت داروی درمان کرونا که توسط دکتر مصطفایی، ساخته شده بود، گفت: صدور مجوز ساخت دارو مراحل بسیار پیچیده‌ای دارد ولی ما با حداقل آزمایشات، مجوز موقت تولید دارو (مجوز ۶ ماهه) را به وی دادیم و اگر طی این مدت عوارضی از این دارو مشاهده نشود اثربخشی آن در درمان کرونا بر ما ثابت شود، این دارو مجوز تولید دائم دریافت خواهد کرد.

محمدی با بیان اینکه تزریق واکسن به معنای کرونا نگرفتن نیست، گفت: افرادی که واکسن زده‌اند نیز امکان دارد کرونا بگیرند اما به صورت خفیف.

وی در پایان، اعلام کرد: کسانی که واکسن دریافت می‌کنند نیز می‌توانند ناقل باشند و به همین خاطر تا زمانی که ۷۰ درصد از جامعه واکسینه شوند همه مردم باید از ماسک استفاده کنند./فارس

دیدگاه

دیدگاهها بسته است.