شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ Saturday, 3 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17207 تعداد نوشته های امروز : 18×

آخرین خبرها

دلیل حذف ایران از جام جهانی چیست؟ گل روزبه چشمی در میان گل‌های باور نکردی جام جهانی تجربه استرس روزانه با افزایش سن کاهش می یابد همه مربیانی که بعد از حذف از جام‌جهانی استعفا دادند/ کی‌روش هم هست! محدوده میدان آزادی تا میدان فردوسی قابلیت اجرای “پیاده‌راه” دارد/ این پروژه به نفع صنوف است ابراز علاقه مدافع کروات‌ به رئال کرمانشاه، مربی سازنده ندارد! توقف صادرات دام زنده از کرمانشاه مجتمع‌های “بین‌راهی” کرمانشاه، با ابتدایی‌ترین امکانات! بیشتر فضاهای شهر کرمانشاه “مناسب‌سازی” نشده/ فقط از پارک “شاهد” استفاده می‌کنیم! شقیری دستاورد مسی و رونالدو را تکرار کرد آشنایی با زیرگروه های آنفلوانزا شهردار فعال کرمانشاه پیگیری مستمری برای اجرای پروژه قطارشهری داشته است/ ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه از هفته آینده آغاز می‌شود/ پیشرفت ۱۸۰۰ متری تونل قطار‌شهری کرمانشاه “مه غلیظ” در محورهای کرمانشاه یاکین: پرتغال از قرعه ما خوشحال نیست دویس بهترین بازیکن دیدار کامرون و برزیل شد رکوردشکنی دنی آلوس ۳۹ ساله در ترکیب برزیل رونالدو: به بازیکن کره گفتم ساکت شو هوانگ بهترین بازیکن دیدار کره‌جنوبی – پرتغال شد رکوردشکنی بنتو، سومین صعود کره به دور حذفی و یک رکورد منفی برای پرتغال

محورهای جدید گردشگری در اورامانات تعریف می‌شود
12 مهر 1401 - 12:48
شناسه : 280815
0
مدیر پایگاه جهانی اورامانات: طلوع‌‌کرمانشاه :

پویا طالب نیا ، با اشاره به برنامه های جدید پایگاه جهانی اورامانات، اظهارکرد: در یکی از این برنامه ها به دنبال تعریف محورهای جدید گردشگری هستیم تا گردشگران را با مناطق کمتر شناخته شده این منطقه آشنا کنیم/ علیرغم اینکه در اورامانات نقاط گردشگر پذیر بسیاری وجود دارد، اما طی سالهای گذشته تمرکز گردشگران تنها در چند نقطه بوده و سایر مناطق از حضور گردشگران محروم مانده است/مدیر پایگاه جهانی اورامانات با بیان اینکه حضور گردشگران رونق اقتصادی را برای روستاهای این منطقه به همراه می آورد، افزود: در این راستا، طی یک بررسی روستاهای دارای ظرفیت گردشگری را در شهرستان های مختلف اورامانات شناسایی کرده ایم تا در گام بعدی با ایجاد زیرساخت ها آنها را مهیای پذیرش گردشگران کنیم/وی از روستای “قلعه جی” جوانرود به عنوان یکی از این ظرفیت های شناسایی شده یاد کرد و گفت: این روستا در محور منطقه کلاشی و در امتداد رودخانه پرآب “لیله” واقع شده و می تواند پذیرای گردشگران زیادی باشد/معماری خاص با بافت پلکانی، سبک زندگی اصیل و حفظ فرهنگ و اصالت، وجود آثار باستانی و مناظر طبیعی چشم نواز از عواملی هستند که می تواند گردشگران زیادی را به سوی این روستا بکشاند/این مسئول با بیان اینکه در مسیر رسیدن به این روستا حدود ۵۰ روستای دیگر هم وجود دارد که هرکدام جذابیت های زیادی دارند، افزود: به این ترتیب تا رسیدن به این روستا یک محور گردشگری را خواهیم داشت/برای اینکه بتوانیم زیرساخت های این روستا را برای پذیرش گردشگران فراهم کنیم، فاز نخست ساماندهی این روستا را در دستور کار قرار دادیم که شامل احداث سنگفرش در روستا بود و در مدت دو ماه انجام شد/مدیر پایگاه جهانی اورامانات با بیان اینکه کار ساماندهی روستای قلعه جی در مدت زمان دو سال به پایان می رسد، عنوان کرد: در کنار این مسئله، آموزش به جامعه محلی و تشویق برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی نیز در حال اجرا است/می خواهیم همه مردم منطقه از برند ثبت جهانی اورامانات بهره ببرند و از نقاط مختلف این منطقه محرومیت زدایی کنیم.

پ
پ

 مدیر پایگاه جهانی اورامانات از تلاش برای تعریف محورهای جدید گردشگردی در اورامانات کرمانشاه با هدف تمرکز زدایی از برخی نقاط گردشگرپذیر این منطقه خبرداد.

پویا طالب نیا ، با اشاره به برنامه های جدید پایگاه جهانی اورامانات، اظهارکرد: در یکی از این برنامه ها به دنبال تعریف محورهای جدید گردشگری هستیم تا گردشگران را با مناطق کمتر شناخته شده این منطقه آشنا کنیم.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه در اورامانات نقاط گردشگر پذیر بسیاری وجود دارد، اما طی سالهای گذشته تمرکز گردشگران تنها در چند نقطه بوده و سایر مناطق از حضور گردشگران محروم مانده است.

مدیر پایگاه جهانی اورامانات با بیان اینکه حضور گردشگران رونق اقتصادی را برای روستاهای این منطقه به همراه می آورد، افزود: در این راستا، طی یک بررسی روستاهای دارای ظرفیت گردشگری را در شهرستان های مختلف اورامانات شناسایی کرده ایم تا در گام بعدی با ایجاد زیرساخت ها آنها را مهیای پذیرش گردشگران کنیم.

وی از روستای “قلعه جی” جوانرود به عنوان یکی از این ظرفیت های شناسایی شده یاد کرد و گفت: این روستا در محور منطقه کلاشی و در امتداد رودخانه پرآب “لیله” واقع شده و می تواند پذیرای گردشگران زیادی باشد.

طالب نیا ادامه داد: معماری خاص با بافت پلکانی، سبک زندگی اصیل و حفظ فرهنگ و اصالت، وجود آثار باستانی و مناظر طبیعی چشم نواز از عواملی هستند که می تواند گردشگران زیادی را به سوی این روستا بکشاند.

این مسئول با بیان اینکه در مسیر رسیدن به این روستا حدود ۵۰ روستای دیگر هم وجود دارد که هرکدام جذابیت های زیادی دارند، افزود: به این ترتیب تا رسیدن به این روستا یک محور گردشگری را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم زیرساخت های این روستا را برای پذیرش گردشگران فراهم کنیم، فاز نخست ساماندهی این روستا را در دستور کار قرار دادیم که شامل احداث سنگفرش در روستا بود و در مدت دو ماه انجام شد.

مدیر پایگاه جهانی اورامانات با بیان اینکه کار ساماندهی روستای قلعه جی در مدت زمان دو سال به پایان می رسد، عنوان کرد: در کنار این مسئله، آموزش به جامعه محلی و تشویق برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی نیز در حال اجرا است.

وی در پایان گفت: می خواهیم همه مردم منطقه از برند ثبت جهانی اورامانات بهره ببرند و از نقاط مختلف این منطقه محرومیت زدایی کنیم/ایسنا

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.