جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 24 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20932 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

مسیر فرعی سیاستگذار برای حل چالش‌های کمی و کیفی خودرو معجزه تولید با ارزپاشی؟ از نقش بی بدیل جراحان عمومی در سلامت جامعه تا اصلاحیه یک مصاحبه در پایگاه خبری طلوع در نهایت ما بازیچه دست هوش مصنوعی خواهیم شد! افزایش دمای هوا / سامانه بارشی دیگری به کرمانشاه وارد می شود پیام تسلیت دکتر لطفی لاریجانی مدیرعامل جدید شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در پی شهادت رئیس جمهور و همراهانش پیام تسلیت مدیر کل امور مالی شهرداری کرمانشاه در پی شهادت رئیس جمهور و همرانش جیب میراث فرهنگی خالی است/ فعالیت دفاتر خارج از استان برای گردشگری کرمانشاه آفت است/ ضرورت آگاهی مدیریت استان از وضعیت گردشگری بیش از یک تن گوشت و آلایش‌های غیرقابل مصرف در کرمانشاه معدوم شد انحراف اتوبوس مسافربری کرمانشاه -یزد در محور کاشان راه و رسم شهدا کور شدنی نیست/مکتب شهید رئیسی مکتب خدمت و ولایت مداری است پیام تسلیت علی فتاحی، عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه در پی شهادت رئیس جمهور مجاهد و هیات همراه ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه شهادت رییس جمهور را تسلیت گفتند پیام تسلیت شهردار کرمانشاه به مناسبت شهادت ریاست محترم جمهور و همراهان ایشان سالن های کرمانشاه شرایط تجلیل از هنرمندان معلول را ندارند/تقدیر از هنرمندان معلول در کرمانشاه از حضور دانش بنیان‌ها برای تحول در آموزش گردشگری استقبال می‌کنیم برگزاری اجتماع مردم عزادار کرمانشاه ساعت ۱۰:۳۰ رئیس‌جمهور ایران در حین خدمت‌رسانی به مردم به شهادت رسید اعتراض معاون متوسطه به فعالیت غیرقانونی و زیرزمینی مشاوران تحصیلی در استان مراکز معاینه فنی زیر ذره بین بازرسان معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه آیا روغن حیوانی برای فشارخون مضر است؟

آسیب های اجتماعی فراوانی در استان داریم /هیچ‌کس برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تماشاچی نباشد
29 دی 1398 - 17:42
شناسه : 163227
0
استاندار کرمانشاه با انتقاد از کمیته پیشگیری از خودکشی استان، گفت: این کمیته نباید تنها به ارائه آمار صرف از وضعیت خودکشی استان اکتفا کند و باید در زمینه کاهش این آسیب راهکار هم ارائه کند. طلوع‌‌کرمانشاه :

استاندار کرمانشاه با اشاره به آمار بالای آسیب های اجتماعی در استان گفت: در بحث مقابله با این آسیب های هیچ کس نباید تماشاچی باشد و همه باید پای کار بیایند/هوشنگ بازوند امروز (۲۹ دی) در اولین جلسه کارگروه اجتماعی استان که از ادغام چهار کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی، سلامت و امنیت غذایی، بانوان و خانواده و کارگروه میراث فرهنگی و صنایع دستی ایجاد شده، گفت: ترکیب و ادغام این چهار گروه تصمیم ناپخته ای بود، اما به هرحال باید اجرایی شود و نیاز است گروه های تخصصی در این کارگروه ایجاد شده و مباحث تخصصی و چکش کاری شده در این کارگروه مطرح شود/وی به آمار بالای آسیب های اجتماعی استان اشاره کرد وافزود: آسیب های اجتماعی فراوانی در استان داریم و باید بتوانیم با چهار کارگروهی که در هم ادغام شده بر آن غلبه کنیم/استاندار کرمانشاه با بیان اینکه برخی عوامل اقتصادی را عامل خودکشی می‌دانند، گفت: این عامل تنها یکی از عوامل تاثیر گذار است، چرا که در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان که وضعیت اقتصادی به مراتب سخت‌تری از کرمانشاه دارد، آمار خودکشی به شدت پایین است/استاندار کرمانشاه با انتقاد از کمیته پیشگیری از خودکشی استان، گفت: این کمیته نباید تنها به ارائه آمار صرف از وضعیت خودکشی استان اکتفا کند و باید در زمینه کاهش این آسیب راهکار هم ارائه کند.

پ
پ

وی افزود: این تجمیع کارگروه ها شاید فرصتی باشد برای همفکری و هم افزایی بیشتر و باید در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی جدی ورود کنیم.

بازوند بر پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی تاکید کرد و افزود: در این زمینه هیچ کس نباید تماشاچی باشد و همه باید پای کار بیایند.

وی افزود: آسیب های اجتماعی زیرپوست جامعه هستند و اگر غفلت کنیم تبدیل به گسل های اجتماعی می شوند که می توانند بسیار آسیب رسان شوند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به هجمه اقتصادی و فرهنگی تمام عیار دشمن علیه کشور و مردم گفت: در این هجمه باید با تقویت سرمایه اجتماعی به مقابله برخیزیم و تقویت این سرمایه جز با پای کار آمدن همه دستگاه ها و بویژه رسانه ها میسر نمی شود و همه باید برای مقابله با آسیب ها و تقویت سرمایه های اجتماعی تلاش کنیم.

بازوند بر لزوم شناسایی کانون های آسیب های اجتماعی تاکید کرد وافزود: باید لیستی از اصلی ترین چالش ها و آسیب های استان تهیه شود و دقیقا مشخص شود کدام آسیب یا چالش اولویت اول استان است و به همین ترتیب اولویت آسیب های دیگر در استان مشخص شود.

وی افزود: با مشخص شدن اولویت بندی آسیب ها باید در گام بعدی در کارگروه اجتماعی به دنبال راهکار کاهش این آسیب ها باشیم.

بازوند با بیان اینکه آسیب های اجتماعی چند بعدی است و عوامل مختلفی در ایجاد آن دخیل است، گفت: بطور مثال در بحث خودکشی نمی توان عامل جسمی، روحی یا عامل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی صرف را دخیل دانست و مجموع این عوامل است که زمینه ساز خودکشی در یک فرد می شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه برخی عوامل اقتصادی را عامل خودکشی می‌دانند، گفت: این عامل تنها یکی از عوامل تاثیر گذار است، چرا که در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان که وضعیت اقتصادی به مراتب سخت‌تری از کرمانشاه دارد، آمار خودکشی به شدت پایین است.

وی افزود: از طرفی آمارهای جهانی نشان می‌دهد آمار خودکشی در آمریکا که از سطح رفاه به نسبت بالاتری برخوردار است، به شدت بالا است.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از کمیته پیشگیری از خودکشی استان، گفت: این کمیته نباید تنها به ارائه آمار صرف از وضعیت خودکشی استان اکتفا کند و باید در زمینه کاهش این آسیب راهکار هم ارائه کند.

وی افزود: شناسایی عوامل موثر بر خودکشی در استان نیازمند کار پژوهشی دقیق است و باید اتاق فکری در این زمینه تشکیل شده و برنامه یک ساله‌ای برای کاهش این آسیب ارائه شود/ایسنا

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.