شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ Saturday, 13 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20767 تعداد نوشته های امروز : 5×

آخرین خبرها

تفریح ارزان مردم کرمانشاه در انتظار تعطیلی ست!/رئیس حوزه هنری:ما نمی توانیم با جان مردم ریسک کنیم/ جدی نگرفتن سیستم استاندارد اطفای حریق در سینما آزادی کرمانشاه اتباع افغانی جواز ورود به کرمانشاه را ندارند جزئیاتی جدید از علت خودکشی پرستار جوان؛ در ۹ ماه گذشته ۴۹ کرمانشاهی با قرص برنج خودکشی کردند بازار داغ برداشت گیاهان خودروی بهاری در کرمانشاه/ این گیاهان را از ریشه نکنید آب همه جزیره‌های «هشیلان» را دربر گرفت/ تلاش برای انتقال آب به سراب «یاوری» امیدوارم موفقیت در مسابقات کافا تکرار شود انجام خط کشی ۶۰۰ کیلومتر از معابر شهری کرمانشاه/ثبت تردد غیرمجاز کامیون‌ها توسط دوربین‌ها انجام می‌شود نماز «عید فطر» کرمانشاه کجا اقامه می‌شود؟ «گوجه سبز» نوبرانه کرمانشاه راهی بازار شد موج دوم سفرهای بهاری در تعطیلات فطر/ افزایش ۱۱ درصدی تردد در محورهای کرمانشاه پای تعزیرات به تاراج گنج سبز کوه‌های کرمانشاه باز شد ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی در میدان آزادی کرمانشاه حضور ۱۰۰ تیم پلیس راه کرمانشاه در تعطیلات آمادگی کرمانشاه برای میزبانی از گردشگران تعطیلات عیدفطر انتقال خون کرمانشاه تعطیلات آخر هفته فعال است احتمال رویت هلال ماه شوال در غروب روز سه‌شنبه بالا است بزودی نرخ نامه کرایه تاکسی ها در کرمانشاه اعلام می شود/فعلا گرفتن وجه اضافه ممنوع هیچ عطاری و فروشگاهی حق فروش قرص برنج را ندارد/ مرگ ۴۹نفر به دنبال استفاده‌ از این ماده سمی هوای کرمانشاه سال گذشته ۴۳ روز غیراستاندارد بود فروش محصولات سایپا فعلا لغو شد/سایپا: زمان جدید ثبت‌نام متعاقبا اعلام می‌شود

برنامه‌ای برای تکمیل و توسعه فوتبال کرمانشاه وجود ندارد
29 دی 1397 - 18:51
شناسه : 16380
1
رضا صادقپور: طلوع‌‌کرمانشاه :

رئیس اسبق هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران گفت: برنامه‌ای برای تکمیل و توسعه فوتبال استان کرمانشاه وجود ندارد. ادبیات و پیشینه ورزشی نشان داده که استان کرمانشاه سرشار از استعداد فردی است اما این موضوع نتوانسته در کار تیمی خود را جلوه دهد. در واقع استعداد و ظرفیت انفرادی در استان کرمانشاه وجود دارد اما کار تیمی، مدیریت گروهی و مدیریت سازمانی و ساختاری در کرمانشاه ضعیف بوده است.

پ
پ

رضا صادقپور با اشاره به اینکه براساس تاریخ استعدادهای فردی فراوانی در زمینه فوتبال در استان کرمانشاه وجود دارد اظهار داشت: ادبیات و پیشینه ورزشی نشان داده که استان کرمانشاه سرشار از استعداد فردی است اما این موضوع نتوانسته در کار تیمی خود را جلوه دهد.

مدیرعامل اسبق باشگاه راه‌آهن عنوان کرد: در واقع استعداد و ظرفیت انفرادی در استان کرمانشاه وجود دارد اما کار تیمی، مدیریت گروهی و مدیریت سازمانی و ساختاری در کرمانشاه ضعیف بوده است.

صادقپور با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس تیم منتخب کرمانشاه در لیگ قدس جز ۱۲ تیم برتر ایران بود، گفت: استادیوم کرمانشاه در زمان جنگ پر از جمعیت بود و این نشان می‌دهد که ورزش کرمانشاه در زمان جنگ توانسته به مقولات اجتماعی، همبستگی و افزایش نشاط و شادابی در جامعه کمک کند.

وی با بیان اینکه بعد از جنگ و در زمان صلح تاکنون برنامه‌ای برای تکمیل و توسعه فوتبال در استان وجود نداشته است افزود: این نبود برنامه ناشی از عدم استفاده از چهره‌های علمی، اقتصادی و فوتبالی و کم‌توجهی به علم و دانش فوتبال بوده است.

رئیس اسبق هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران کم‌توجهی به چهره‌هایی که سفیران خوبی در استان بودند را یکی  از دلایل افول فوتبال استان دانست و گفت: عدم توجه به این افراد سبب شده است که چهره‌های فوتبال در استان کرمانشاه کمرنگ شوند و تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز نباشند و در واقع آن‌ها را بازی نداده‌اند.

صادقپور با اشاره به اینکه عدم ارتباط با فدراسیون فوتبال یکی دیگر از دلایل عدم پیشرفت فوتبال کرمانشاه است عنوان کرد: یکی از بزرگترین ایرادها در حوزه فرهنگ، اقتصاد، رسانه و ورزش استان عدم مهارت‌های ارتباطی و ادراکی است به طوری که با تصمیم‌گیرنده‌های اصلی کشور ارتباط مناسبی برقرار نشده است و این خلأ بزرگی است که در تمام بخش‌ها احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه از ظرفیت بانک‌ها در استان کرمانشاه به خوبی استفاده نشده است افزود: باید رسالت اجتماعی بانک‌ها را در حوزه ورزش وارد کنیم زیرا رسالت اجتماعی جز شرح وظایف بانک‌ها است بنابراین باید از این ظرفیت بانک‌ها در حوزه ساختاری، تجهیزات و اسپانسرینگ به خوبی استفاده شود.

صادقپور با اشاره به اینکه حاصل این عوامل، عقب‌افتادگی کنونی فوتبال کرمانشاه نسبت به دوران دفاع مقدس است گفت: برداشت من این است که وضعیت استان کرمانشاه در تمام بخش‌ها روند رو به رشدی ندارد و میانگین رشد قابل قبول نیست و دلایل متعددی دارد.

 

رئیس اسبق هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران با بیان اینکه هر زمانی و در هر موقعیتی بتوان از فضای تخصصی استفاده کرد پیشرفت حاصل می‌شود عنوان کرد: هر زمانی که استان از چهره‌های اثرگذار استفاده کرده تحرک نسبی داشته است اما این فضا و امکانات و طراحی، تولید و دعوت از چهره‌ها در استان کرمانشاه نمود چندانی ندارد و به تمام حوزه‌ها قابل تعمیم است.

صادقپور افزود: باید فوتبال را به عنوان یک پدیده اجتماعی و صنعتی پذیرفت زیرا به دنبال آن اشتغال، درامد، تحرک، فرهنگ، سلامت و ارتباط و نشاط و شادابی ایجاد می‌شود اما ما نتوانسته‌ایم این موضوع را در استان به صورت عمیق بپذیریم.

وی با اشاره به اینکه انگیزه بیشتر افرادی که تیم کلوپ چمن را تشکیل داده‌اند خاطرات گذشته است عنوان کرد: تمام این افراد این تیم در محله چوب‌فروش‌های کرمانشاه فوتبال بازی کرده‌اند و فوتبال را در آن زمین خاکی آموزش دیده‌اند و مسابقات آن‌ها در زمین خاکی کلوپ چمن برگزار شده است.

صادقپور با بیان اینکه این محیط برای تمام مردم کرمانشاه یک میدان ورزشی، اجتماعی، فرهنگی و آموزش کاربردی و عملی برای جوانان بوده است افزود: در آن دوران بسیاری از بزرگترها با حداقل امکانات و با هزینه شخصی زمین را اداره می‌کردند و مربیان با درآمدهای حداقلی خود جوانان را آموزش می‌دادند.

وی با اشاره به اینکه مربیان آن دوران چهره‌های خوبی را در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تربیت و معرفی کرده‌اند گفت: این مجموعه اکنون به پاس مربیان قدیمی و خاطرات گذشته تشکیل شده است که ارتباط فرهنگی، اجتماعی و روحی و روانی با استان داشته باشیم و شرایط گذشته فراموش نشود.

رئیس اسبق هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران افزود: امید داریم با تشکیل این مجموعه بتوانیم با برگزاری مسابقات، جلسات و همایش‌های ورزشی حداقل خدمت ممکن را به جوانان ارائه کنیم و این نگاه سازنده و اجتماعی با موضوعیت ورزش داشته باشیم.

صادقپور با بیان اینکه برای رسیدن به هدف باید ابتدا بر داشته‌ها تمرکز داشته باشیم بیان کرد: با توجه به تشکیل این هم‌اندیشی و دورهمی ورزشی و ساختار ابتدایی به طور قطع در آینده می‌توان اهداف میان‌مدت را طراحی و برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری مراسم بزرگداشتی برای بزرگان فوتبال استان کرمانشاه افزود: با این دیدگاه می‌توان در مسابقات پیشکسوتان حضور یافت و بزرگان استان در حوزه فوتبال را در تهران معرفی کرد.

صادقپور با بیان اینکه می‌توان جامعه‌شناختی فوتبال استان کرمانشاه را به سایر ورزشکاران در تهران انتقال داد بیان کرد: این مجموعه می‌توانند سفیران استان در مرکز باشند و پیام محرومیت، عدم‌اشتغال، فقر فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای در استان را برای مرکزنشینان داشته باشند./تسنیم

 

به گزارش طلوع کرمانشاه، صادق پور عضو سابق هیات مدیره باشگاه استقلال تهران و فوتبالیست تیم های بانک صادرات کرمانشاه، تراکتورسازی تبریز و … بوده است.

سوابق مدیریتی ورزشی:
-مشاورمدیرعامل باشگاه استقلال تهران
-مدیریت تیم فوتسال استقلال تهران
-مشاوراقتصادی معاون توسعه وعمران باشگاه استقلال تهران
-معاون اموراستانهای باشگاه استقلال تهران
-عضوهیئت مدیره باشگاه شیرین فراز کرمانشاه
-دبیرکمیته فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران
-رئیس کمیته فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران
-مشاورومسئول طرح وبرنامه ریزی وافتصادی کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران
-نماینده فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی برزیل
–نماینده فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مسابقات فوتبال ساحلی جام ملتهای آسیا وانتخابی جام جهانی درکشورامارات
-معاون توسعه وعمران باشگاه استقلال تهران
-نایب قهرمان جام حذفی باشگاههای ایران با تیم تراکتورسازی تبریز۱۳۷۰-۱۳۷۱
-مقام جهارم مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاههای کشورهمراه باتیم فوتسال جانبازان کرمانشاه ۱۳۷۶
-بهترین گلزن مسابقات فوتسال باشگاههای ایران کشورهمراه باتیم فوتسال جانبازان کرمانشاه ۱۳۷۶ -بهترین گلزن مسابقات فوتبال جام آزادگان همراه تیم بانک صادرات کرمانشاه (لیگ دو جام آزدگان)
-مقام اول مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه های کشور باتیم فوتسال استقلال تهران ۱۳۷۸
– مقام اول مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه های کشور باتیم فوتسال استقلال تهران ۱۳۷۹
-نایب قهرمان مسابقات فوتسال قهرمانی باشگاه های کشور باتیم فوتسال استقلال تهران

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.