یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20916 تعداد نوشته های امروز : 5×

آخرین خبرها

اعتراض معاون متوسطه به فعالیت غیرقانونی و زیرزمینی مشاوران تحصیلی در استان مراکز معاینه فنی زیر ذره بین بازرسان معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه آیا روغن حیوانی برای فشارخون مضر است؟ دریافت اجباری کمک‌های نقدی حین ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس ممنوع است چرا نباید به سگ‌های ولگرد غذا بدهیم؟ ضرورت نظارت بیشتر معاونت درمان کرمانشاه بر عملکرد جراحان معبر کولبری مجاز در دروازه شوشمی پاوه بازگشایی می شود توزیع مرسولات پستی در کرمانشاه بیش از حد استاندارد است/مرسولات وارده بیش از صادرات است دانش آموزان می‌توانند کارت ورود به جلسه را یک ساعت قبل از امتحان دریافت کنند دلیل اینکه زنان بیشتر آلزایمر می‌گیرند چیست؟ استان کرمانشاه ۶ بار لرزید سایه سنگین رکود در بازار زرگرهای کرمانشاه خودروهای دارای سرعت غیرمجاز در کرمانشاه توقیف می شوند جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان کرمانشاه برگزار میشود/کمک به مدرسه سازی حتی به اندازه یک آجر هم کارساز است جنون غذا برای پول تکرار تجربه ناموفق گذشته در انتخاب مدیران غیربومی کرمانشاه ۲ محور گردشگری در بافت تاریخی شهر کرمانشاه راه اندازی می‌شود توقیف ۱۵ روزه در انتظار خودروهای با سرعت بالا جریمه یک میلیارد ریالی لوازم خانگی متقلب در کرمانشاه بلوار دکتر فتاح فرخی در کرمانشاه افتتاح شد

“کرمانشاه”، “فارس”، “هرمزگان” و “خراسان رضوی” در صدر اخبار زلزله
12 بهمن 1398 - 11:28
شناسه : 168108
4
بررسی رخدادهای لرزه‌ای در هفته گذشته؛ طلوع‌‌کرمانشاه :

در هفته گذشته علاوه بر وقوع زلزله ۵.۴ در خانه زنیان استان فارس و ادامه فوج لرزه‌های آن، استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان غربی نیز زلزله‌های بزرگتر از ۴ را تجربه کردند، ضمن آنکه استان سیستان و بلوچستان پس از تحمل خسارات ناشی از سیل، این بار زلزلهای به بزرگای ۳ را تجربه کرد./ شبکه‌های لرزه‌نگاری وابسته به مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعت ۱۶ و ۵۸ دقیقه روز دوشنبه ۷ بهمن ماه زمین لرزه‌ای با بزرگای ۵.۴ را در خانه زنیان استان فارس ثبت و تعیین مکان کردند./توزیع زمین‌لرزه‌های تاریخ در گستره زمین‌لرزه ۷ بهمن ماه ١٣٩٨شیراز بر اساس گزارش پژوهشگاه زلزله به این شرح است:

پ
پ

علاوه بر آن در بافق استان یزد زلزله ۴.۲، در برزک استان اصفهان زلزله ۴ و در اشنویه استان آذربایجان غربی زلزله ۴.۹ به ثبت رسید. اهالی استان سیستان و بلوچستان نیز پس از وقوع سیل این بار زلزله‌ای به بزرگای ۳ را تجربه کردند.

همچنین سومار و قصر شیرین و گهواره استان کرمانشاه نیز زمین لرزه‌های بزرگتر از ۳ را تجربه کردند. جزئیات زلزله‌های هفته پر لرزه گذشته به این شرح است:

شنبه ۵ بهمن

سرگز استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید.

یکشنبه، ۶ بهمن 

در این روز زلزله‌ای گزارش نشده است.

دوشنبه ۷ بهمن

خانه زنیان استان فارس با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۵.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید. کانون این زلزله در ۱۰ کیلومتری خانه زنیان، ۳۶ کیلومتری بالاده و ۴۱ کیلومتری شیراز بوده است.

در خانه زنیان استان فارس پنج زلزله ۲.۹ ریشتری، چهار زلزله ۲.۶، یک زلزله ۲.۷، دو زلزله ۲.۸، زلزله‌های ۲.۵، ۳.۳ در عمق ۵ کیلومتری، ۳.۵ در عمق ۵ کیلومتری، ۳.۳ در عمق ۶ کیلومتری، ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری، دو زلزله ۳.۱ در عمق‌های ۱۰ و ۶ کیلومتری، در بافق استان یزد زلزله‌ای به بزرگای ۴.۲ در عمق ۲۰ کیلومتری رخ داد و کانون این زمین‌لرزه در ۳۵ کیلومتری بافق، ۷۲ کیلومتری ساغند و ۷۴ کیلومتری بهاباد این استان گزارش شد.

جویار استان کرمان زلزله ۲.۵، بهاباد استان یزد زلزله ۲.۷، باینگان استان کرمانشاه زلزله ۲.۸، سرگز استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد.

سنگان استان خراسان رضوی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد. شوسف استان خراسان جنوبی نیز با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید.

سه‌شنبه ۸ بهمن

در خانه‌زنیان استان فارس پنج زلزله ۲.۵، زلزله ۲.۶، دو زلزله ۲.۷،  ۶ زلزله ۲.۸، دو زلزله ۲.۹، یک زلزله ۳.۱ در عمق ۶ کیلومتری، دو زلزله ۳.۴ در عمق ۱۰ و ۵ کیلومتری، یک زلزله ۳.۳ در عمق ۵ کیلومتری، زلزله ۳ ریشتری در عمق ۶ کیلومتری، در آق‌قلا استان گلستان زلزله ۲.۶، هجدک استان کرمان زلزله ۲.۵، زیارتعلی استان هرمزگان زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

سومار استان کرمانشاه با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۳ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۸ کیلومتری سومار و ۴۸ کیلومتری گیلانغرب استان کرمانشاه و ۴۷ کیلومتری زرنه استان ایلام بوده است. زلزله ۳.۲ در عمق ۱۲ کیلومتری، ۲.۹ و ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری و ۳ در عمق ۱۰ کیلومتری از دیگر رخدادهای این منطقه بوده است.

برزک استان اصفهان با زلزله‌ای به بزرگای ۴ در عمق ۱۵ کیلومتری لرزید و کانون آن در یک کیلومتری برزک، ۱۹ کیلومتری قمصر و ۲۲ کیلومتری نیاسر این استان بوده است. زلزله‌های ۲.۸ و ۲.۵ از دیگر زلزله‌های این منطقه است.

قصرشیرین استان کرمانشاه با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید. کانون این زلزله در ۲۵ کیلومتری قصر شیرین، ۳۰ کیلومتری ازگله و ۴۳ کیلومتری سرپل‌ذهاب گزارش شد.

چهارشنبه ۹ بهمن

سومار استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگای ۴.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۲۳ کیلومتری سومار استان کرمانشاه‌و ۵۲ کیلومتری صالح آباد و ۵۴ کیلومتری زرنه استان ایلام بوده است. زلزله‌های ۲.۶، ۴ در عمق ۸ کیلومتری و ۲.۷ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

در خانه زنیان سه زلزله ۲.۵، چهار زلزله ۲.۶، یک زلزله ۲.۹، سه زلزله ۲.۷، یک زلزله ۳ در عمق ۵ کیلومتری و ۳.۲ در عمق ۵ کیلومتری به ثبت رسید.

مسجد حضرت ابوالفضل استان سیستان و بلوچستان با زلزله‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۹ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۹ کیلومتری مسجد حضرت ابوالفضل، ۶۸ کیلومتری بزمان و ۷۷ کیلومتری گلمورتی این استان گزارش شد.

نصرت آباد استان سیستان و بلوچستان نیز با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۴۳ کیلومتری نصرت‌آباد، ۱۱۰ کیلومتری سفیدآبه و ۱۳۱ کیلومتری زاهدان این استان به ثبت رسید. زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

زلزله ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری در درح استان خراسان جنوبی از دیگر رخدادهای لرزه‌ای روز ۹ بهمن ماه بود که در ۱۱ کیلومتری درح، ۶۲ کیلومتری شوسف و ۶۶ کیلومتری سربیشه این استان رخ داده است.

سنگان استان خراسان رضوی زلزله‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۴۳ کیلومتری سنگان، ۴۸ کیلومتری نشتیفان و ۵۴ کیلومتری حاجی آباد این استان بوده است.

در تازه‌آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۶ رخ داد.

 در ایذه استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون این زمین‌ لرزه در ۲۹ کیلومتری ایذه، ۳۵ کیلومتری قلعه خواجه و ۴۹ کیلومتری مسجدسلیمان این استان گزارش شد.

در اشنویه‌ استان آذربایجان غربی زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۹ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۲۵ کیلومتری اشنویه، ۲۷ کیلومتری سیلوانه و ۳۲ کیلومتری نالوس این استان بود. زلزله ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این استان است.

پنج‌شنبه ۱۰ بهمن

در خانه زنیان استان فارس زلزله ۳.۵ در عمق ۵ کیلومتری، سه زلزله ۲.۶، ۲.۹، ۳.۲ در عمق ۵ کیلومتری، یک زمین لرزه ۳.۵ ریشتری در عمق ۵ کیلومتری زمین و یک زلزله ۲.۵ ریشتری به ثبت رسید.

در منطقه زیارتعلی استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۲۲ کیلومتری زیارتعلی استان هرمزگان و ۲۵ کیلومتری فاریاب و ۳۴ کیلومتری کهنوج استان کرمان بوده است.

دهلران استان ایلام با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۹ کیلومتری دهلران، ۲۳ کیلومتری موسیان و ۴۴ کیلومتری آبدانان این استان به ثبت رسید.

زلزله ۳.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در اشنویه آذربایجان غربی به ثبت رسید که کانون آن در ۲۵ کیلومتری اشنویه، ۲۶ کیلومتری سیلوانه و ۳۲ کیلومتری ارومیه این استان بوده است.

“قیر” استان فارس نیز با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۴ کیلومتری قیر، ۲۲ کیلومتری دوزه و ۳۰ کیلومتری افزر این استان بوده است.

در سومار استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد و کانون این زمین لرزه در ۱۵ کیلومتری سومار و ۵۴ کیلومتری گیلانغرب بوده است.

رفسنجان استان کرمان با زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۶ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۲۳ کیلومتری رفسنجان، ۴۱ کیلومتری پاریز و ۴۶ کیلومتری کشکوئیه این استان گزارش شد. وقوع زلزله‌های  ۲.۹ و ۳.۱ در عمق ۱۲ کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

گهواره استان کرمانشاه زلزله‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۸ کیلومتری زمین را تجربه کرد و کانون آن در ۱۳ کیلومتری گهواره، ۱۵ کیلومتری کوزران و ۲۷ کیلومتری کرند این استان به ثبت رسید.

در چالان چولان استان لرستان زلزله ۲.۸ ریشتری رخ داد.

جمعه ۱۱ بهمن

در این روز، در خانه زنیان استان فارس زلزله‌های ۲.۷، ۲.۵ و ۲.۸ و ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید و در رفسنجان نیز زلزله ۲.۸، در سنگان خراسان رضوی زلزله ۲.۸ و در اشنویه آذربایجان غربی نیز زلزله ۲.۷ رخ داد/ایسنا

 

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.