سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 6 June , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19144 تعداد نوشته های امروز : 5×

آخرین خبرها

هزینه درمان بیماران صعب‌العلاج در مراکز دولتی کرمانشاه رایگان است اولین مرکز اسناد و آرشیو شهرداری های کشور در کرمانشاه احداث شد “سراب یاوری” کرمانشاه دریاچه مصنوعی می‌شود آسپرین مانع سکته می شود؟ مصرف روزانه چقدر باشد؟ شب بخوریم یا روز؟ راه اندازی مرکز آموزش ،ویژه کارکنان شهرداری کرمانشاه پیام خداحافظی مسی از پاری سن ژرمن کشف ۳۹۳ عدد سکه تاریخی در کرمانشاه باند سارقان حرفه ای موتور سیکلت در کنگاور متلاشی شد تصمیم تلخی که ۱۰ میلیون یورو روی دست بوفون گذاشت “قره‌سو” تا یک سال دیگر زیبا می‌شود اختلاف نظرات برای محل برگزاری جشنواره اسب اصیل کرد بالا گرفت/نگرانی ها از نابودی زمین چمن در زیر سم‌ستوران اولین مرکز “معاینه فنی” خودروهای سبک شهرداری کرمانشاه افتتاح شد پرداخت وام‌های تبصره ١۶ به خبرنگاران در هاله‌ای از ابهام/ لزوم ورود دادستان کرمانشاه به پرداخت وام‌های ضروری پارک یک هکتاری شهرک “شهرداری” کرمانشاه افتتاح شد پر دردسرترین سال زندگی ستاره بایرن هافبک اینتر اولین ترکیه ای فاتح لیگ قهرمانان می‌شود؟ ترفندهایی برای نه گفتن به شیرینی بعد از صرف غذا تعطیلی سینما‌های کرمانشاه در روز‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد لزوم شناسنامه‌دار شدن واحد‌های اقامتی «پاوه» تناقض در آمارهای اشتغالزایی کرمانشاه/ اشتغال واقعی با آمار اعلام شده تفاوت دارد

هیچ مشکلی در زمینه واکسیناسیون فلج اطفال نداریم
14 بهمن 1397 - 9:02
شناسه : 18227
0
طلوع‌‌کرمانشاه :

ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت : به دنبال انتشار مطالبی در برخی از شبکه‌های اجتماعی و القای شبهه‌هایی در زمینه برنامه واکسیناسیون فلج اطفال در استان کرمانشاه در راستای طرح جهانی ریشه کنی فلج اطفال، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن تزریقی فلج اطفال را از شهریور ماه سال ۱۳۹۴ به برنامه واکسیناسیون کشوری اضافه کرد و تزریق یک نوبت واکسن در چهارماهگی علاوه بر استفاده از قطره خوراکی فلج اطفال که از قبل در برنامه بود، برای همه کودکان اجرایی شد/وی گفت : در ادامه به دلیل شرایط کشور از مردادماه ۹۵ واکسیناسیون تزریقی در استان‌های کم خطر مانند کرمانشاه متوقف گردید، ولی برنامه واکسیناسیون فلج اطفال با خوراندن قطره خوراکی همچنان ادامه یافت/خوشبختانه استان کرمانشاه از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان یکی از استان‌های برتر در اجرای برنامه ریشه کنی فلج اطفال ارزیابی گردیده است. این موفقبت حاکی از احساس مسئولیت پزشکان و همکاران سخت کوش در کلیه سطوح و مراکز بهداشت شهرستان‌های تابعه می‌باشد/ مطمئنیم که هم استانی‌های گرامی، تحت تاثیر اخبار و تفسیر‌های غیر کارشناسی و ناصحیح قرار نگرفته و ضمن اعتماد به خادمان سلامت استان، تنها منبع معتبر جهت فراخوان و خدمتگزاری در امور بهداشتی را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌دانند

پ
پ

ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت : به دنبال انتشار مطالبی در برخی از شبکه‌های اجتماعی و القای شبهه‌هایی در زمینه برنامه واکسیناسیون فلج اطفال در استان کرمانشاه در راستای طرح جهانی ریشه کنی فلج اطفال، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن تزریقی فلج اطفال را از شهریور ماه سال ۱۳۹۴ به برنامه واکسیناسیون کشوری اضافه کرد و تزریق یک نوبت واکسن در چهارماهگی علاوه بر استفاده از قطره خوراکی فلج اطفال که از قبل در برنامه بود، برای همه کودکان اجرایی شد.

وی گفت : در ادامه به دلیل شرایط کشور از مردادماه ۹۵ واکسیناسیون تزریقی در استان‌های کم خطر مانند کرمانشاه متوقف گردید، ولی برنامه واکسیناسیون فلج اطفال با خوراندن قطره خوراکی همچنان ادامه یافت.

شکیبا افزود : در سال ۹۵، برای کودکان استان‌های پر خطر همجوار با کشور‌های افغانستان و پاکستان که موارد مثبت بیماری فلج اطفال در آن کشور‌ها گزارش شده بود و همچنین برخی استان‌ها که اتباع کشور‌های مذکور بیشتر به آنجا رفت و آمد داشتند، تزریق واکسن فلج اطفال در چهار ماهگی انجام شد.

وی افزود : از شهریور ماه سالجاری با تمهیدات سازمان غذا و دارو علاوه بر تامین واکسن پولیو تزریقی مورد نیاز برنامه جاری، بخشی از واکسن مورد نیاز به منظور فراخوانی افراد واکسینه نشده نیز تامین گردید که خوشبختانه استان کرمانشاه به دلیل وضعیت مطلوب در ردیف استان‌های کم خطر قرار گرفته و رسیدگی به استان‌های با خطر نسبی بالاتر (از نظر تردد اتباع کشور‌های فوق الذکر) در دستور کار قرار گرفت.

شکیبا گفت : استان کرمانشاه با توجه به اینکه در زمره استان‌های کم خطر طبقه بندی می‌گردد و همجواری با کشور‌های پاکستان و افغانستان نداشته و تردد اتباع این کشور‌ها به این استان کمتر می‌باشد، نیز در مراحل بعدی تامین واکسن قرار گرفته و همزمان با دانشگاه‌های همطراز، اقدام به فراخوان و واکسیناسیون متولدین ۱۳۹۵ به بعد که واکسن پولیو تزریقی دریافت نکرده اند خواهد نمود.

وی گفت : خوشبختانه استان کرمانشاه از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان یکی از استان‌های برتر در اجرای برنامه ریشه کنی فلج اطفال ارزیابی گردیده است. این موفقبت حاکی از احساس مسئولیت پزشکان و همکاران سخت کوش در کلیه سطوح و مراکز بهداشت شهرستان‌های تابعه می‌باشد.

شکیبا افزود : مطمئنیم که هم استانی‌های گرامی، تحت تاثیر اخبار و تفسیر‌های غیر کارشناسی و ناصحیح قرار نگرفته و ضمن اعتماد به خادمان سلامت استان، تنها منبع معتبر جهت فراخوان و خدمتگزاری در امور بهداشتی را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌دانند

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.