یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20767 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

تفریح ارزان مردم کرمانشاه در انتظار تعطیلی ست!/رئیس حوزه هنری:ما نمی توانیم با جان مردم ریسک کنیم/ جدی نگرفتن سیستم استاندارد اطفای حریق در سینما آزادی کرمانشاه اتباع افغانی جواز ورود به کرمانشاه را ندارند جزئیاتی جدید از علت خودکشی پرستار جوان؛ در ۹ ماه گذشته ۴۹ کرمانشاهی با قرص برنج خودکشی کردند بازار داغ برداشت گیاهان خودروی بهاری در کرمانشاه/ این گیاهان را از ریشه نکنید آب همه جزیره‌های «هشیلان» را دربر گرفت/ تلاش برای انتقال آب به سراب «یاوری» امیدوارم موفقیت در مسابقات کافا تکرار شود انجام خط کشی ۶۰۰ کیلومتر از معابر شهری کرمانشاه/ثبت تردد غیرمجاز کامیون‌ها توسط دوربین‌ها انجام می‌شود نماز «عید فطر» کرمانشاه کجا اقامه می‌شود؟ «گوجه سبز» نوبرانه کرمانشاه راهی بازار شد موج دوم سفرهای بهاری در تعطیلات فطر/ افزایش ۱۱ درصدی تردد در محورهای کرمانشاه پای تعزیرات به تاراج گنج سبز کوه‌های کرمانشاه باز شد ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی در میدان آزادی کرمانشاه حضور ۱۰۰ تیم پلیس راه کرمانشاه در تعطیلات آمادگی کرمانشاه برای میزبانی از گردشگران تعطیلات عیدفطر انتقال خون کرمانشاه تعطیلات آخر هفته فعال است احتمال رویت هلال ماه شوال در غروب روز سه‌شنبه بالا است بزودی نرخ نامه کرایه تاکسی ها در کرمانشاه اعلام می شود/فعلا گرفتن وجه اضافه ممنوع هیچ عطاری و فروشگاهی حق فروش قرص برنج را ندارد/ مرگ ۴۹نفر به دنبال استفاده‌ از این ماده سمی هوای کرمانشاه سال گذشته ۴۳ روز غیراستاندارد بود فروش محصولات سایپا فعلا لغو شد/سایپا: زمان جدید ثبت‌نام متعاقبا اعلام می‌شود

 خدمات رسانی به زلزله زدگان بطور مستمر ادامه دارد / ۵۰۰ دوش حمام صحرایی برای زلزله زده گان نصب می‌شود
01 آذر 1396 - 11:05
شناسه : 2163
0
مدیر عامل آبفا استان کرمانشاه: طلوع‌‌کرمانشاه :

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: با تمام توان و تلاش خدمات رسانی در شهرهای زلزله را ادامه خواهد داشت.

پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طلوع، شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، مهندس علیرضا تخت شاهی گفت:خدمات رسانی در مناطق زلزله زده بطور مستمر ادامه دارد تا مردم در زمینه خدمات آب و فاضلاب با مشکل مواجه نشوند.

مهندس تخت شاهی افزود: در همه شهرستانهای استان بجز سه شهر یعنی سنقر، کنگاور و صحنه مابقی شهرستانها متاثر از زلزله بودن و مشکلاتی را برای تاسیسات توزیع آب در شهرها بوجود آورد که با تلاش شبانه روزی همه همکاران دلسوز بیشتر این شهر ها در همان روز اول و روز دوم به حالت عادی برگشت ولی شهرستانهای هرسین، دالاهو، سرپل ذهاب ،قصر شیرین و گیلانغرب با توجه به شدت زلزله و تاثیر پذیری این تاسیسات مشکلات مضاعف بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، اشاره نمود: که شهرستانهای که بیشترین تخریب را داشتند و منابع تامین آنها از منابع زیر زمینی مانند چشمه بود بدلیل رانش و فعل و انفعالاتی در زمین اتفاق افتاده است. این منابع را بطور کلی گل آلود نمود که با تلاش فراوان و کمک استانهای معین و سایر استانهای کشور با اقدامات پیش تصفیه برای جلوگیری از کدورت آب در شبکه های توزیع بموقع وارد عمل شدیم و توانستیم کدورت را در خروجی شبکه های توزیع کنترل کنیم و آب شفاف وارد مدار شود.

تخت شاهی افزود: چون تاسیسات شرکت آب و فاضلاب از جمله خطوط توزیع و خطول انتقال در اثر زازله ورانش زمینه دچار حادثه شده اند شاهد شکستگی های فراوانی در این زمینه هستیم که بالغ بر بیست اکیپ حوادث و اتفات در تمام این شهرستانها با پیمایش محله به محله نسبت به رفع حادثه اقدام کردند.

وی اظهارداشت: خط انتقال آب شرب قصرشیرین که بیش از ۳۰ کیلومتر وبا گنجایش ۶۰۰ میلیمتری در اثر زلزله دچار حادثه گردیده است که از ابتدای این زلزله تاکنون بالغ بر ۱۲ نقطه از آن رفع حادثه شده است که این شکستگی ها بعضی اوقات سبب قطع آب بصورت مقطعی می گردد. اما باتلاش و کوشش فروان سعی بر این داریم که برای شهروندان این شهرستان مشکلی در زمینه آب پیش نیاید.

مدیر عامل شرکت آبفا استان افزود: در شهرگیلانغرب هم بدلیل رانش زمین آب شرب چشمه سراب دچارکدورت شده بود که با اقدام بموقع و نصب فیلترهای پیش تصفیه هم اکنون آب این شهر شفاف و در شبکه جاری است.

مهندس تخت شاهی اظهار داشت: در اولین روز حادثه تاسیسات سراب گرم از جمله تاسیسات برقی، ابنیه دچار آسیب و چشمه آب کدر شده بود، که با اقدامات اولیه وپیگیرهای انجام شده. سیستم برق درهمان روز اول وصل گردید. وبرای رفع کدورت آب با تمام تجهیزات کامل واستفاده از نظرکارشناسان و همکاران دراین زمینه با استقرار سیستم های پیش تصفیه کدورت به حداقل رسیده وآب شفاف وارد شبکه توزیع می شود.

علیرضا تخت شاهی افزود: علاوه برپیگیری برای رفع مشکل آب در شهرهای هرسین، تازه آباد، گیلان غرب و دالاهو، قصرشیرین و سرپل ذهاب بموقع اقدام شده است و هم اکنون تمام شهرهای مناطق زلزله زده از آب پایدار در شبکه برخوردار هستند.

مدیرعامل آبفا استان اشاره کرد: علیرغم اینکه آب شرب در شبکه های شهری جاری است. تاکنون بالغ بر ۲میلیون بطری آب بسته بندی در شهرهای زلزله زده توزیع و هم اکنون نیز علیرغم اینکه آب در شبکه وجود دارد روزانه بین ۶۰ هزار تا ۷۰ هزار بطری آب بسته بندی و همچنین ۵۰۰ هزار تا۶۰۰ هزار آب تانکری هم توزیع می گردد. واین روند هم ادامه دارد چرا چون بعضی از مردم در مکانهای استقرار دارند دسترسی به آب شبکه ممکن است نداشته باشند.

مهندس تخت شاهی اظهار داشت: ۱۰۰ دوش حمام صحرایی در ۶ نقطه از شهر سرپل ذهاب برای زلزله زده گان نصب شده و این تعداد دوش های حمام تا عدد ۵۰۰ برسد و در کنار این نقاط تانکر های ثابت با علمک های برداشت آب بمنظور شستشو نصب شده است .

مدیرعامل آبفا استان گفت: تعداد۵۰ چشمه سرویس بهداشتی نیز هماهنگ کردیم تعدادی نصب شده ومابقی نیز در حال نصب می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: علاوه براقدامات لازم در زمینه خدمات رسانی به شهرها این شرکت کمک شایانی هم به روستاها نموده است. که در این زمینه نیز با ارسال تانکر های آبرسانی سیار، آب بسته بندی و اکیپ های اجرایی از جمله اقداماتی بوده است که برای روستاها بکار بردیم و درحد توان شرکت آب وفاضلاب روستایی را یاری دادیم.

مهندس تخت شاهی اشاره کرد: در روز اول زلزله بسیاری از منابع آب که منابع زیر زمینی هستند. بدلیل شدت زلزله ورانش زمین گل آلود شدند. واین قضیه در برخی شهرستانها درهمان روز اول کاملا برطرف گردید. تعدادی از شهرستانها چند روزی باقی ماند اما با تلاش شبانه روزی مجموعه همکاران سیستم های پیش تصفیه و راهکارهای برای جلوگیری کدورت آب انجام گردیده است و این موضوع کاملا کنترل شد است است و آب شرب سالم و فاقد هر نوع آلودگی میکروبی در شبکه های توزیع جاری است.

وی اظهار داشت: تصاویری در فضای مجازی منتشر می شود مربوط به همان لحظات اولیه زلزله می باشد واین امری طبیعی بوده است. اما هم اکنون این موضوع کاملاً کنترل شده است هرچند بدلیل پس لرزه ها بطور موقت آب در سرچشمه اصلی کدر می شود اما قبل از ورود به شبکه بطور کامل کنترل خواهد شد و کیفیت آب نیز مرتب نظارت می شود بنابراین به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند.

مدیرعامل شرکت آبفا استان افزود: شهروندان با هر مشکلی مواجه شدند سریعا با مرکز ارتباطات مردمی به شماره ۱۲۲ در تماس باشند، خدمتگزاران آنها در شرکت آب و فاضلاب در اسرع وقت مشکلات آنها را پیگیری خواهند کرد.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.