پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 20 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 21048 تعداد نوشته های امروز : 4×

آخرین خبرها

قطعی مکرر آب و نبود سیستم سرمایشی چالش روزهای گرم مرز پرویزخان قطعی مکرر آب و نبود سیستم سرمایشی چالش روزهای گرم مرز پرویزخان بهار کرمانشاه با باد و گرما به تابستان می‌رسد نابرابری علیه آموزش!/ مقایسه نقشه استانی فقر و معدل امتحانات نهایی در استان‌ها مرگ جویندگان اشیاء تاریخی در گیلانغرب  آمادگی مراکز مشاوره آموزش و پرورش کرمانشاه برای ارائه خدمات به دانش‌آموزان شیوع بی سابقه تب دنگی در جهان/تایید یک واکسن برای ۶ تا ۱۶ ساله ها افزایش ۲۲ درصدی بارندگی‌ها در کرمانشاه و ثبت ۵۴۹ میلیمتر باران از «سیگار الکترونیکی» چه می‌دانید؟ ثبت‌نام کلاس اولی‌ها در کرمانشاه تا ۱۰ تیرماه ادامه دارد آسفالت باند اصلی فرودگاه کرمانشاه ۵۳ درصد پیشرفت دارد ورود رییس کل دادگستری کرمانشاه به موضوع خط انتقال آب سد آزادی شنا چه فوایدی دارد؟  ۳۰ مدرسه کرمانشاه آماده اسکان مسافران تابستانی است مجمع هیات تکواندو کرمانشاه و شائبه مهندسی انتخابات! انهدام باند سارقان منزل در کرمانشاه/ کشف ۶۱ فقره سرقت گندم کاران کرمانشاهی ۸۱ میلیارد تومان دریافت کرده اند ناخالصی بالای مواد مخدر در کرمانشاه/ سودجویان جگرِ گاو و شکلات قاطی «تریاک» می‌کنند! اعلام ۱۰ جایگاه عرضه دام برای عید قربان توسط شهرداری کرمانشاه و باز هم کرمانشاه صدر نشین نرخ بیکاری کشور! خیز دوباره فرودگاه کرمانشاه برای بین‌المللی شدن

خسارت میلیونی مغازه‌داران کرمانشاهی از خاموشی‌ها !
11 خرداد 1400 - 9:52
شناسه : 268835
2
طلوع کرمانشاه بررسی می کند؛ طلوع‌‌کرمانشاه :

کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع-فصل گرمای امسال از نظر کم بارشی سخت است، گرما از یک سو و کمبود آب از سوی دیگر مردم را آزار خواهد داد./از همین حالا که هنوز در فصل بهار قرار داریم خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده استارت خورده و همه استان‌ها از جمله کرمانشاه قطعی‌های چند ساعتی در طی روز دارند./قطعی پیامدهای متعددی برای مشترکین دارد اما بیشتر بخش‌هایی مانند صنایع و اصناف از آن آسیب می‌بینند./این زیان از چند بعد است، هم کاهش تولید و فروش و هم آسیب قطع ناگهانی برق بر تجهیزات و دستگاه‌های برقی که گاهی خسارت‌های چندصد میلیونی است./چندی قبل عضو هیات رییسه اتاق اصناف کرمانشاه درخواست کرد که ساعت قطعی برق اصناف در زمانی باشد که مشتری چندانی در بازار نیست تا اصناف تا این اندازه ضرر نکنند./حسین بیات از خسارت قطعی برق برای اصناف از جمله افزایش خطر سرقت، کاهش فروش و … یاد کرده بود که برای واحد‌های صنفی مرتبط با مواد غذایی بیشتر است./وی پیشنهاد داد خاموشی در بازار ساعت ۱۳ تا ۱۵ اعمال شود./بنا به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، ادامه خاموشی ها به همکاری مردم بستگی دارد اما ممکن است هرچقدر به سمت فصل گرما برویم شرایط بدتر شود./امیدعلی مرآتی معتقد است، اگر مردم همکاری کنند خاموشی ادامه دار نخواهد بود اما اگر همکاری نکنند ساعت خاموشی‌ها بیشتر هم می‌شود./وی تاکید کرد:تابستان امسال شرایط سختی داریم و تمام کشور با کاهش تولید برق مواجه است./مرآتی با بیان اینکه هر روزی که قرار باشد خاموشی اعمال شود اطلاع رسانی خواهد شد، اظهار کرد: جداول زمان‌بندی خاموشی در دسترس مردم قرار دارد.

پ
پ

فصل گرمای امسال از نظر کم بارشی سخت است، گرما از یک سو و کمبود آب از سوی دیگر مردم را آزار خواهد داد.

 

کرمانشاه پایگاه خبری طلوع؛ ذخیره بسیاری از سدهای کشور به میزان قابل توجهی کاهش یافته و از آنجاییکه عمده برق کشور از طریق نیروگاه‌های برق‌آبی تامین می‌شود با کاهش تولید برق رو به رو شده‌ایم.

از همین حالا که هنوز در فصل بهار قرار داریم خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده استارت خورده و همه استان‌ها از جمله کرمانشاه قطعی‌های چند ساعتی در طی روز دارند.

قطعی پیامدهای متعددی برای مشترکین دارد اما بیشتر بخش‌هایی مانند صنایع و اصناف از آن آسیب می‌بینند.

این زیان از چند بعد است، هم کاهش تولید و فروش و هم آسیب قطع ناگهانی برق بر تجهیزات و دستگاه‌های برقی که گاهی خسارت‌های چندصد میلیونی است.

اصناف هم از خاموشی زیان‌های میلیونی می‌بییند آن هم در شهری مانند کرمانشاه که بازار به خودی خود درگیر رکورد است و بخاطر شرایط اقتصادی مردم فروش چندانی وجود ندارد و زمانی که مغازه‌ها تاریک باشند نیز دیگر کسی وارد آنها نمی‌شود.

« مسعود یزدانی» یکی از مغازه‌ داران کرمانشاه است و از زیان جدی بازار به دلیل قطعی برق خبر داد.

وی اولین پیامد را از دست رفتن بازار فروش دانست و عنوان کرد: خاموشی معمولا بین ساعت‌های سه تا ۱۰ شب رخ می‌دهد که اوج بازار است و وقتی مغازه تاریک باشد کسی وارد آن نمی‌شود زیرا در تاریکی امکان خرید و انتخاب کالا وجود ندارد.

وی اظهار کرد: البته خود مغازه‌داران نیز در چنین شرایطی ترجیح می‌دهند کمتر افراد وارد مغازه شوند زیرا امکان حضور افراد سودجو و سرقت اجناس بیشتر می‌شود.

این مغازه‌دار کرمانشاهی اضافه کرد: البته وقتی برق قطع می‌شود مغازه‌هایی که کرکره برقی دارند دیگر نمی‌توانند تا آمدن برق کرکره را پایین بکشند و در این مدت هیچ امنیتی ندارند.

« شهرام دارآبادی» یکی دیگر از مغازه‌داران کرمانشاه است که سوپرمارکت دارد و از زیان میلیونی مغازه‌داران به دلیل قطعی برق یاد کرد و گفت: دو ساعت خاموشی باعث می‌شود بسیاری از اجناس موجود در یخچال و فریزر مغازه‌ها آب و خراب شود.

وی افزود: مواد غذایی مانند غذاهای نیمه آماده منجمد، شیر و لبنیات، بستنی و … همه بخاطر قطعی برق که دو ساعت و زمان طولانی است خراب می‌شود.

این مغازه‌دار از آسیب به یخچال و تجهیزات برقی مغازه‌ها هم گلایه کرد و ادامه داد: قیمت یخچال‌ها چندین میلیون است و اگر یکی از آن ها بسوزد مغازه دار دیگر امکان خرید دوباره و جایگزین کردن را ندارد.

دارآبادی خاطرنشان کرد: گاهی قطعی سر ساعتی که بر اساس جداول اعلام شده نیست و مغازه‌داران نمی‌توانند یخچال خود را زودتر از برق جدا کنند و این امر باعث آسیب به وسایل برقی می‌شود.

به گفته این مغازه‌دار، اکثر آنها به دلیل خراب بودن بازار درآمد چندانی ندارند و نمی‌توانند ترانس یا موتور برق برای خود تهیه کنند.

دارآبادی گفت: برخی از باتری ماشین برای روشن کردن مغازه خود استفاده می‌کنند که البته به اندازه روشن کردن یک لامپ است.

این خسارت در شرایطی به اصناف وارد می‌شود که از بیماری کرونا به شدت خسارت دیدند و حالا قطعی برق نیز مزید علت مشکلات آنها شده است.

چندی قبل عضو هیات رییسه اتاق اصناف کرمانشاه درخواست کرد که ساعت قطعی برق اصناف در زمانی باشد که مشتری چندانی در بازار نیست تا اصناف تا این اندازه ضرر نکنند.

حسین بیات از خسارت قطعی برق برای اصناف از جمله افزایش خطر سرقت، کاهش فروش و … یاد کرده بود که برای واحد‌های صنفی مرتبط با مواد غذایی بیشتر است.

وی پیشنهاد داد خاموشی در بازار ساعت ۱۳ تا ۱۵ اعمال شود.

بنا به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، ادامه خاموشی ها به همکاری مردم بستگی دارد اما ممکن است هرچقدر به سمت فصل گرما برویم شرایط بدتر شود.

امیدعلی مرآتی معتقد است، اگر مردم همکاری کنند خاموشی ادامه دار نخواهد بود اما اگر همکاری نکنند ساعت خاموشی‌ها بیشتر هم می‌شود.

وی تاکید کرد: تابستان امسال شرایط سختی داریم و تمام کشور با کاهش تولید برق مواجه است.

مرآتی با بیان اینکه هر روزی که قرار باشد خاموشی اعمال شود اطلاع رسانی خواهد شد، اظهار کرد: جداول زمان‌بندی خاموشی در دسترس مردم قرار دارد.

طلوع کرمانشاه-فاطمه کمانی

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.