دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 17 June , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 21035 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

مجمع هیات تکواندو کرمانشاه و شائبه مهندسی انتخابات! انهدام باند سارقان منزل در کرمانشاه/ کشف ۶۱ فقره سرقت گندم کاران کرمانشاهی ۸۱ میلیارد تومان دریافت کرده اند ناخالصی بالای مواد مخدر در کرمانشاه/ سودجویان جگرِ گاو و شکلات قاطی «تریاک» می‌کنند! اعلام ۱۰ جایگاه عرضه دام برای عید قربان توسط شهرداری کرمانشاه و باز هم کرمانشاه صدر نشین نرخ بیکاری کشور! خیز دوباره فرودگاه کرمانشاه برای بین‌المللی شدن آغاز بازگشت حجاج کرمانشاه از دوم تیر باوجودبارش های اخیر، خشکسالی همچنان ادامه دارد! /از نصب مستقیم پمپ بر روی شبکه خودداری کنید خطرات گرمازدگی با خودنمایی گرما در کرمانشاه آتش سوزی پرآو مهارشد/حریق دامن ۵هکتار از مراتع را گرفت جزییات قتل رئیس اداره تعزیرات پاوه دمای هوا در کرمانشاه روندی افزایشی به خود می‌گیرد تشکیل شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخابات ریاست جمهوری در کرمانشاه  کشتار غیر مجاز دام تهدیدی برای محیط زیست است/مسئولین پای کار باشند مرز خسروی آماده میزبانی از ۲ میلیون زائر اربعین است «بوزین و مره‌خیل» هنوز می‌سوزد خطر سرطان پروستات در کمین مردانی که هرروز شیر می نوشند فعالیت ۲۴ مرکز مشاوره ازدواج کرمانشاه دستگیری باند جعل اسناد در کرمانشاه/ برخورد جدی دستگاه قضا با جاعلین اسناد

پاسکاری شورای شهری که روی دست کرمانشاه باد کرده است!/ آغاز چند صدایی و چند دستگی/ دود  شهر یک میلیون نفری بی شورا و شهردار  به چشم مردم!
07 شهریور 1400 - 10:21
شناسه : 271580
5
نگاهی به وضعیت شورای شهر در کرمانشاه؛ طلوع‌‌کرمانشاه :

کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع- شورای شهر کرمانشاه در تمام ادوار گذشته همواره پر از حاشیه بوده است، چندی قبل که مردم برای انتخاب اعضای شورای شهر جدید پای صندوق رای رفتند گمان نمی‌کردند این دوره نیز به سرنوشت دوره‌های گذشته شورا دچار شود./ چیزی از تحلیف اعضای شورای شهر جدید کرمانشاه نگذشته بود که حاشیه‌ها آغاز شد و نخستین حاشیه عدم احراز صلاحیت دو تن از منتخبین بود که همین ابتدای کار این سوال را در اذهان عمومی ایجاد کرد که چطور اعضای شورای شهر پس از انتخاب رد صلاحیت می‌شوند نه هنگام نامزدی!/اما این ابتدای حاشیه‌های شورای شهر کرمانشاه بود، بلافاصله چندصدایی و چنددستگی در این شورا هم آغاز شد و در نخستین جلسات شورا تعدادی از اعضای منتخب حاضر نشدند و با به حد نصاب نرسیدن اعضا جلسه شورا از رسمیت افتاد تا سرنوشت انتخاب رئیس شورا در هاله‌ای از ابهام بماند./با گذشت چهار جلسه از تلاش برای تعیین تکلیف شورای شهر کرمانشاه، هنوز نه تکلیف هیات رییسه شورا مشخص شده و نه مهمتر از آن شهردار زیرا بر اساس قانون با پایان کار هر دوره شورای شهر، لازم است شهردار جدید نیز انتخاب شود که این اتفاق هنوز برای کرمانشاه رخ نداده است./این نابسامانی در شورای شهر کرمانشاه در حالی رخ داده که بر اساس ماده ۹۱ قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا، شورای حل اختلاف استان می‌تواند به ماجرا ورود کند و در صورت تداوم وضعیت فعلی شورا و عدم همکاری و حضور اعضا، حکم به انحلال شورا بدهد./اما با گذشت چهار جلسه ناموفق شورای شهر که نه همه منتخبین حاضر شدند و نه تکلیف اعضای علی‌البدل روشن است، هنوز شورای حل اختلاف استان ورود جدی نداشته است و این تعلل پیامدی جز فرصت سوزی برای شهر یک میلیون نفری کرمانشاه ندارد./جای بسی تامل است که چرا شورای حل اختلاف استان تا کنون ورود به موضوع شورای شهر کرمانشاه را پشت گوش انداخته و اکنون نیز که به تازگی استاندار از ورود این شورا به ماجرای شورای شهر کرمانشاه خبر داده، صحبت از این است که اگر دادستانی حکم دهد شورای شهر منحل خواهد شد و این در حالی است که خود شورای حل اختلاف استان اختیار قانونی برای انحلال شورای شهر را دارد./این پاسکاری ذهنیت خوبی را در مردم ایجاد نمی کند و همه انتظار ورود جدی و قاطع شورای حل اختلاف را دارند.

پ
پ

شورای شهر کرمانشاه در تمام ادوار گذشته همواره پر از حاشیه بوده است، چندی قبل که مردم برای انتخاب اعضای شورای شهر جدید پای صندوق رای رفتند گمان نمی‌کردند این دوره نیز به سرنوشت دوره‌های گذشته شورا دچار شود.

 چیزی از تحلیف اعضای شورای شهر جدید کرمانشاه نگذشته بود که حاشیه‌ها آغاز شد و نخستین حاشیه عدم احراز صلاحیت دو تن از منتخبین بود که همین ابتدای کار این سوال را در اذهان عمومی ایجاد کرد که چطور اعضای شورای شهر پس از انتخاب رد صلاحیت می‌شوند نه هنگام نامزدی!

اما این ابتدای حاشیه‌های شورای شهر کرمانشاه بود، بلافاصله چندصدایی و چنددستگی در این شورا هم آغاز شد و در نخستین جلسات شورا تعدادی از اعضای منتخب حاضر نشدند و با به حد نصاب نرسیدن اعضا جلسه شورا از رسمیت افتاد تا سرنوشت انتخاب رئیس شورا در هاله‌ای از ابهام بماند.

با وجود عدم احراز صلاحیت دو تن از اعضای شورا، ۹ عضو باقی مانده نیز به طور کامل در جلسات حاضر نشدند و این روند برای چند بار تکرار شد و در نهایت چهارمین جلسه شورای شهر کرمانشاه که طی دو هفته اخیر با حضور فرماندار برگزار شده بود به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا و حضور تنها شش منتخب از ۹ نفر، رسمیت نیافت.

معضل دیگر شورای شهر کرمانشاه آن است که در شرایط عدم احراز صلاحیت دو تن از اعضا، هنوز جایگزینی دو عضو علی‌البدل تعیین تکلیف نشده و این جای بسی ابهام دارد و البته کرمانشاه از معدود شهرهایی است که این مشکل هنوز در آن حل نشده.

اکنون با گذشت چهار جلسه از تلاش برای تعیین تکلیف شورای شهر کرمانشاه، هنوز نه تکلیف هیات رییسه شورا مشخص شده و نه مهمتر از آن شهردار زیرا بر اساس قانون با پایان کار هر دوره شورای شهر، لازم است شهردار جدید نیز انتخاب شود که این اتفاق هنوز برای کرمانشاه رخ نداده است.

این نابسامانی در شورای شهر کرمانشاه در حالی رخ داده که بر اساس ماده ۹۱ قانون شوراهای اسلامی شهر و روستا، شورای حل اختلاف استان می‌تواند به ماجرا ورود کند و در صورت تداوم وضعیت فعلی شورا و عدم همکاری و حضور اعضا، حکم به انحلال شورا بدهد.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه رئیس شورای حل اختلاف است و حتی می تواند در صورت صلاحدید رای به انحلال شورا دهد!

اما با گذشت چهار جلسه ناموفق شورای شهر که نه همه منتخبین حاضر شدند و نه تکلیف اعضای علی‌البدل روشن است، هنوز شورای حل اختلاف استان ورود جدی نداشته است و این تعلل پیامدی جز فرصت سوزی برای شهر یک میلیون نفری کرمانشاه ندارد.

جای بسی تامل است که چرا شورای حل اختلاف استان تا کنون ورود به موضوع شورای شهر کرمانشاه را پشت گوش انداخته و اکنون نیز که به تازگی استاندار از ورود این شورا به ماجرای شورای شهر کرمانشاه خبر داده، صحبت از این است که اگر دادستانی حکم دهد شورای شهر منحل خواهد شد و این در حالی است که خود شورای حل اختلاف استان اختیار قانونی برای انحلال شورای شهر را دارد.

این پاسکاری ذهنیت خوبی را در مردم ایجاد نمی کند و همه انتظار ورود جدی و قاطع شورای حل اختلاف را دارند.

و حالا این شورای شهر که نه تشکیل می‌شود، نه منحل می‌شود و نه تکلیف هیات رییسه آن معلوم است روی دست کرمانشاه باد کرده و تعلل شورای حل اختلاف استان برای تعیین تکلیف آن این سوال را ایجاد می‌کند که آیا دست‌هایی پشت پرده است؟!

و دود این شرایط و شهر یک میلیون نفری که نه شورا دارد و نه شهردار به چشم مردم می‌رود و به چشم شهری با این هم معضل و البته به چشم کارگران بلاتکلیف شهرداری.

خبرنگار طلوع کرمانشاه-فاطمه کمانی

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.