شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ Saturday, 3 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17207 تعداد نوشته های امروز : 18×

آخرین خبرها

دلیل حذف ایران از جام جهانی چیست؟ گل روزبه چشمی در میان گل‌های باور نکردی جام جهانی تجربه استرس روزانه با افزایش سن کاهش می یابد همه مربیانی که بعد از حذف از جام‌جهانی استعفا دادند/ کی‌روش هم هست! محدوده میدان آزادی تا میدان فردوسی قابلیت اجرای “پیاده‌راه” دارد/ این پروژه به نفع صنوف است ابراز علاقه مدافع کروات‌ به رئال کرمانشاه، مربی سازنده ندارد! توقف صادرات دام زنده از کرمانشاه مجتمع‌های “بین‌راهی” کرمانشاه، با ابتدایی‌ترین امکانات! بیشتر فضاهای شهر کرمانشاه “مناسب‌سازی” نشده/ فقط از پارک “شاهد” استفاده می‌کنیم! شقیری دستاورد مسی و رونالدو را تکرار کرد آشنایی با زیرگروه های آنفلوانزا شهردار فعال کرمانشاه پیگیری مستمری برای اجرای پروژه قطارشهری داشته است/ ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه از هفته آینده آغاز می‌شود/ پیشرفت ۱۸۰۰ متری تونل قطار‌شهری کرمانشاه “مه غلیظ” در محورهای کرمانشاه یاکین: پرتغال از قرعه ما خوشحال نیست دویس بهترین بازیکن دیدار کامرون و برزیل شد رکوردشکنی دنی آلوس ۳۹ ساله در ترکیب برزیل رونالدو: به بازیکن کره گفتم ساکت شو هوانگ بهترین بازیکن دیدار کره‌جنوبی – پرتغال شد رکوردشکنی بنتو، سومین صعود کره به دور حذفی و یک رکورد منفی برای پرتغال

برای خرید کفش به “سایز” آن توجه نکنید!
17 شهریور 1401 - 12:59
شناسه : 280404
1
کارشناس مسئول بهداشت مدارس مرکز بهداشت استان کرمانشاه طلوع‌‌کرمانشاه :

الهه صادقی با تاکید بر لزوم خرید کفش راحت و مناسب برای دانش آموزان گفت: هر دانش آموز روزانه بطور متوسط پنج ساعت کفش به پا دارد و اگر کفش نامناسب باشد قطعا آسیب های جدی به ستون فقرات کمر و حتی گردن او وارد می شود./وی افزود: در همین راستا اولین نکته مهم در خرید کفش مناسب توجه به اندازه کفش است./صادقی با اشاره به اندک اختلاف سایز کفش در کارخانجات مختلف، گفت: در همین راستا برای انتخاب کفش با اندازه مناسب، نباید به سایز آن توجه شود و باید کفش را پوشیده شده و چند قدمی با آن راه رفت تا اندازه درست آن به دقت بررسی شود./این کارشناس بهداشت مدارس گفت: همچنین با توجه به اینکه در بسیاری افراد پای راست اندکی از پای چپ بزرگتر است، توصیه می شود حتما هر دو لنگه کفش پوشیده شده و مناسب بودن اندازه آن بررسی شود./صادقی گفت: همچنین توصیه می شود با توجه به اینکه اندازه پا در بعدازظهرها حدود نیم سایز افزایش می یابد، خرید کفش حتما در ساعات بعدازظهر صورت گیرد./این کارشناس بهداشت مدارس همچنین خاطرنشان کرد: ملاک اندازه کفش، باید شصت پا قرار گیرد و زمانی کفش خریداری شود که شست پا در آن احساس راحتی داشته باشد./وی با تاکید بر خودداری از خرید کفش های تنگ یا گشاد گفت: کفش گشاد مرتب در پای دانش آموزان بالا و پایین می رود و با توجه برخورد پشت پای آنها با لبه کفش امکان ایجاد تاول وجود دارد، همچنین پوشیدن کفش های گشاد، تعادل دانش آموزان را هنگام حرکت به هم می زند.

پ
پ

کارشناس مسئول بهداشت مدارس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به اندک اختلاف سایز کفش در کارخانجات مختلف گفت: در همین راستا توصیه می شود دانش آموزان برای خرید کفش حتما هر دو لنگه آن را پوشیده شده و چند قدمی با آن راه بروند.

الهه صادقی با تاکید بر لزوم خرید کفش راحت و مناسب برای دانش آموزان گفت: هر دانش آموز روزانه بطور متوسط پنج ساعت کفش به پا دارد و اگر کفش نامناسب باشد قطعا آسیب های جدی به ستون فقرات کمر و حتی گردن او وارد می شود.

وی افزود: در همین راستا اولین نکته مهم در خرید کفش مناسب توجه به اندازه کفش است.

صادقی با اشاره به اندک اختلاف سایز کفش در کارخانجات مختلف، گفت: در همین راستا برای انتخاب کفش با اندازه مناسب، نباید به سایز آن توجه شود و باید کفش را پوشیده شده و چند قدمی با آن راه رفت تا اندازه درست آن به دقت بررسی شود.

این کارشناس بهداشت مدارس گفت: همچنین با توجه به اینکه در بسیاری افراد پای راست اندکی از پای چپ بزرگتر است، توصیه می شود حتما هر دو لنگه کفش پوشیده شده و مناسب بودن اندازه آن بررسی شود.

صادقی گفت: همچنین توصیه می شود با توجه به اینکه اندازه پا در بعدازظهرها حدود نیم سایز افزایش می یابد، خرید کفش حتما در ساعات بعدازظهر صورت گیرد.

این کارشناس بهداشت مدارس همچنین خاطرنشان کرد: ملاک اندازه کفش، باید شصت پا قرار گیرد و زمانی کفش خریداری شود که شست پا در آن احساس راحتی داشته باشد.

وی با تاکید بر خودداری از خرید کفش های تنگ یا گشاد گفت: کفش گشاد مرتب در پای دانش آموزان بالا و پایین می رود و با توجه برخورد پشت پای آنها با لبه کفش امکان ایجاد تاول وجود دارد، همچنین پوشیدن کفش های گشاد، تعادل دانش آموزان را هنگام حرکت به هم می زند.

صادقی گفت: کفش تنگ هم آسیب های بسیاری دارد و موجب زخم شدن و فشار بر پا می شود، اما مهمترین آسیب آن ایجاد احساس خستگی در دانش آموزان است، بنابراین توصیه می شود هنگام خرید کفش به طور جد به مناسب بودن اندازه و راحتی آن دقت شود.

صادقی به لزوم انعطاف پذیری کفش هم اشاره کردو افزود: کفشی مناسب است که هنگام راه رفتن از انعطاف لازم برخوردار باشد.

وی در خصوص جنس کفش هم “چرم” را مناسبت دانست و افزود: با توجه به به قیمت بالای کفش چرم، توصیه می شود از کفش هایی استفاده شود که قابل شست و شو بوده و سبک و منعطف باشند.

صادقی در خصوص میزان پاشنه کفش هم گفت: کفش مناسب باید بین دو تا سه سانتی متر پاشنه داشته باشد که به ستون فقرات فشار وارد نشود./ایسنا

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.