جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20792 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

ما با سامان دهی مخالف نیستیم/محیط زیست نباید ارزان از کنار چالابه بگذرد همراه داشتن حیوانات خانگی به داخل مراکز عرضه غذا در کرمانشاه ممنوع است بیماری‌های شایع فصل بهار پارکینگ‌های کرمانشاه رها شده‌اند بارش پراکنده باران در مناطق شرقی و شمالی کرمانشاه انتشار ۲۸۳ میلیارد ریال اوراق مشارکت سال ۱۴۰۲ شهرداری‌های کشور راه‌اندازی ۹ پروژه مهم کرمانشاه منوط به مصوبه شورای شهر است بیمارستان ‌سرطان‌ کرمانشاه تابستان امسال افتتاح می‌شود «چالابه» سامان می‌گیرد بازدید از اماکن تاریخی کرمانشاه، فردا رایگان است عامل ۸۰ درصد خودکشی‌ها در کرمانشاه از طریق قرص است/سموم کشاورزی عامل خودکشی در مناطق روستایی امسال با خطر افزایش آتش‌سوزی‌ در عرصه‌های محیط‌زیست مواجهیم تکلیف ۴۰۰ واحد صنفی ضایعاتی کرمانشاه چه می‌شود؟ کوچ بهاره عشایر کرمانشاه تا ۱۵ اردیبهشت ادامه دارد ۲۷ هزار نفر در صف «مرگ» قرار دارند بعد از هر کوهنوردی مسیرها غرق در زباله می‌شود/ حال اکوسیستم کوه خوب نیست مسمومیت ۵ نفر بر اثر مصرف قارچ سمی فصلی در کرمانشاه جوان کرمانشاهی جان دوباره به بیماران پیوند عضو بخشید قهوه خورها بخوانند ضبط ۲۰۰ دستگاه ماینر قاچاق در شهرستان کنگاور

عرضه چیپس و پفک در بوفه مدارس ممنوع است
15 آبان 1402 - 10:00
شناسه : 290379
3
معاون آموزش و پرورش کرمانشاه: طلوع‌‌کرمانشاه : معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه عرضه چیپس و پفک، نوشابه‌های انرژی زا و... در بوفه مدارس را ممنوع عنوان کرد و افزود: در برخورد با تخلفات بوفه‌های مدارس برای عرضه اقلام خوراکی ممنوعه جدی هستیم و حتی در صورت بی توجهی نسبت به تعطیلی بوفه مدارس اقدام خواهیم کرد/امرایی با بیان اینکه لیست مواد خوراکی مجاز و غیرمجاز در بوفه برای همه مدارس استان ارسال شده، گفت:مدارس موظف به نصب این لیست در معرض دید دانش‌آموزان و خانواده‌ها هستند/امرایی سپس از خانواده خواست تا همیار آموزش و پرورش برای نظارت بهتر بر فعالیت بوفه‌های مدارس شده و مجموعه آموزش و پرورش را در برنامه‌هایش برای اصلاح عادات تغذیه‌ای دانش آموزان یاری دهند/خانواده ها می‌توانند تخلفات مدارس در زمینه عرضه اقلام خوراکی ممنوعه را با شماره ۰۸۳۳۸۲۱۲۶۹۳ اطلاع داده و یا به ادارات، مناطق و نواحی آموزش و پرورش گزارش کنند/ در راستای نظارت بیشتر بر کار پایگاه‌های تغذیه سالم، همه مدارس ملزم به معرفی یک نفر از کارکنان مدرسه شامل کادر مدرسه یا خدمتگزار مدرسه برای دریافت مجوز سلامت فردی از آموزش و پرورش و مرکز بهداشت شده‌اند/فردی که قرار است در بوفه مدارس فعالیت داشته باشد ضمن اینکه باید گواهی سلامت داشته باشد، باید در دوره های ‌آموزشی هم حضور پیدا کند/وی با بیان اینکه تاکنون مسئولین ۱۰۰ مدرسه در استان مجوز فعالیت پایگاه تغذیه سالم از آموزش و پرورش و مرکز بهداشت اخذ کرده اند، از مدیران دیگر مدارس استان خواست برای اخذ مجوز فعالیت پایگاه تغذیه سالم اقدام کنند.
منبع : ایسنا
پ
پ

 معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از نظارت مستمر بر فعالیت بوفه‌ مدارس استان خبر داد و گفت: در برخورد با تخلفات بوفه‌های مدارس برای عرضه اقلام خوراکی ممنوعه جدی هستیم.

علی امرایی ، با اشاره به بازدید مستمر از بوفه‌های مدارس با همکاری کارشناسان مرکز بهداشت، گفت: به صورت منظم و هفتگی از بوفه مدارس بازدید به عمل می‌آید تا در صورت عرضه مواد خوراکی غیرمجاز با متخلفین برخورد شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه عرضه چیپس و پفک، نوشابه‌های انرژی زا و… در بوفه مدارس را ممنوع عنوان کرد و افزود: در برخورد با تخلفات بوفه‌های مدارس برای عرضه اقلام خوراکی ممنوعه جدی هستیم و حتی در صورت بی توجهی نسبت به تعطیلی بوفه مدارس اقدام خواهیم کرد.

امرایی با بیان اینکه لیست مواد خوراکی مجاز و غیرمجاز در بوفه برای همه مدارس استان ارسال شده، گفت: مدارس موظف به نصب این لیست در معرض دید دانش‌آموزان و خانواده‌ها هستند.

امرایی سپس از خانواده خواست تا همیار آموزش و پرورش برای نظارت بهتر بر فعالیت بوفه‌های مدارس شده و مجموعه آموزش و پرورش را در برنامه‌هایش برای اصلاح عادات تغذیه‌ای دانش آموزان یاری دهند.

وی ادامه داد: خانواده ها می‌توانند تخلفات مدارس در زمینه عرضه اقلام خوراکی ممنوعه را با شماره ۰۸۳۳۸۲۱۲۶۹۳ اطلاع داده و یا به ادارات، مناطق و نواحی آموزش و پرورش گزارش کنند.

امرایی در ادامه با اشاره به فعالیت بوفه‌های مدارس تحت عنوان “پایگاه تغذیه سالم”، گفت: در راستای نظارت بیشتر بر کار پایگاه‌های تغذیه سالم، همه مدارس ملزم به معرفی یک نفر از کارکنان مدرسه شامل کادر مدرسه یا خدمتگزار مدرسه برای دریافت مجوز سلامت فردی از آموزش و پرورش و مرکز بهداشت شده‌اند.

امرایی افزود: فردی که قرار است در بوفه مدارس فعالیت داشته باشد ضمن اینکه باید گواهی سلامت داشته باشد، باید در دوره های ‌آموزشی هم حضور پیدا کند.

وی با بیان اینکه تاکنون مسئولین ۱۰۰ مدرسه در استان مجوز فعالیت پایگاه تغذیه سالم از آموزش و پرورش و مرکز بهداشت اخذ کرده اند، از مدیران دیگر مدارس استان خواست برای اخذ مجوز فعالیت پایگاه تغذیه سالم اقدام کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه برای اصلاح عادات تغذیه ای دانش‌آموزان همکاری شرکای تربیتی آموزش و پرورش شامل خانواده‌ها، رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی ضروری است، گفت: دانش‌آموزان بیشتر وقت خود را در خانه سپری می کنند، لذا برای اصلاح عادات تغذیه ای آنها همکاری خانواده ها ضروری است.

وی افزود: از مدارس خواسته شده تا در جلسات انجمن اولیاء و مربیان از خانواده ها بخواهند به فرزندانشان غذای سالم داده و کمتر به سراغ فست فودها و خوراکی های ممنوعه بروند.

وی سپس یکی از وعده‌های غذایی مهم برای دانش‌آموزان را صرف وعده صبحانه عنوان کرد و افزود: تاکید می شود دانش‌آموزان حتما صبحانه خورده راهی مدرسه شوند، چون در این صورت در چند ساعت اول حضور در مدرسه انرژی لازم برای حضور در کلاس درس و یادگیری را داشته و در چنین مواردی گنجاندن یک میان وعده سالم برای زنگ تفریح آنها کافی خواهد بود.

امرایی تاکید کرد: از نظر کارشناسان تغذیه حذف وعده صبحانه برای دانش‌آموزان ارتباط مستقیم با افزایش وزن آنها خواهد داشت و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

امرایی افزود: بهترین میان وعده ها برای دانش‌آموزان نیز لقمه‌های خانگی شامل نان و پنیر و گردو، تخم مرغ آب پز، خرما، مغزها، کیک خانگی و دیگر خوراکی های مفید است. 

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.