شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ Saturday, 13 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20762 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

امیدوارم موفقیت در مسابقات کافا تکرار شود انجام خط کشی ۶۰۰ کیلومتر از معابر شهری کرمانشاه/ثبت تردد غیرمجاز کامیون‌ها توسط دوربین‌ها انجام می‌شود نماز «عید فطر» کرمانشاه کجا اقامه می‌شود؟ «گوجه سبز» نوبرانه کرمانشاه راهی بازار شد موج دوم سفرهای بهاری در تعطیلات فطر/ افزایش ۱۱ درصدی تردد در محورهای کرمانشاه پای تعزیرات به تاراج گنج سبز کوه‌های کرمانشاه باز شد ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی در میدان آزادی کرمانشاه حضور ۱۰۰ تیم پلیس راه کرمانشاه در تعطیلات آمادگی کرمانشاه برای میزبانی از گردشگران تعطیلات عیدفطر انتقال خون کرمانشاه تعطیلات آخر هفته فعال است احتمال رویت هلال ماه شوال در غروب روز سه‌شنبه بالا است بزودی نرخ نامه کرایه تاکسی ها در کرمانشاه اعلام می شود/فعلا گرفتن وجه اضافه ممنوع هیچ عطاری و فروشگاهی حق فروش قرص برنج را ندارد/ مرگ ۴۹نفر به دنبال استفاده‌ از این ماده سمی هوای کرمانشاه سال گذشته ۴۳ روز غیراستاندارد بود فروش محصولات سایپا فعلا لغو شد/سایپا: زمان جدید ثبت‌نام متعاقبا اعلام می‌شود  احتمال لغو قرارداد جامعه پزشکی کرمانشاه با بیمه ها مراقب قارچ‌های مرگ‌آور باشید ویروس جدید با نقاب کرونا کمک ۲ میلیارد ریالی «محسن چاوشی» برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کرمانشاه هجیج،هزارماسوله ای بی امکانات/ این روستای هدف گردشگری ازمحرومیت ها رنج می برد

یکشنبه‌های تجمع در مقابل تامین اجتماعی کرمانشاه/کسی صدای بازنشستگان را نمی‌شنود
22 آبان 1402 - 12:52
شناسه : 290501
1
طلوع‌‌کرمانشاه : چند وقتی است که هر یکشنبه صبح جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی کرمانشاه که شاید تعداد آنها به بیش از ۵۰ نفر برسد با در دست داشتن پلاکاردهایی، تجمعاتی آرام و دور از حاشیه را مقابل اداره کل تامین اجتماعی کرمانشاه برگزار می‌کنند/تجمعاتی که در آن چند نفر به نمایندگی از سایرین، مطالبات بازنشستگان و دغدغه‌های معیشتی آنها را مطرح می‌کنند/« تعیین دستمزد مطابق با سبد معیشتی»، « تغییر اساسنامه کانون بازنشستگان و داشتن تشکل مستقل» و … از جمله مواردی بود که روی پلاکاردها ذکر شده بود/مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه نیز درباره دغدغه‌های معیشتی کارگران بازنشسته، گفت: در حال حاضر ماهانه بیش از ۵۳۵ میلیارد تومان مستمری به بازنشستگان در کرمانشاه پرداخت می‌شود/اسکندر کاکایی در گفت و گو با طلوع کرمانشاه از وجود نزدیک به ۸۴ هزار بازنشسته تامین اجتماعی در استان خبر داد و افزود: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیازمند تامین منابع مورد نیاز از سوی دولت بوده و از عهده تامین اجتماعی به تنهایی خارج است/البته تاکنون دو بار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی انجام شده است/وی با بیان اینکه ما نیز دغدغه معیشتی بازنشستگان را ‌میپذیریم و آنچه که در توان داریم انجام می‌دهیم، خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور ماهانه حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌کند که رقم قابل توجهی است.
نویسنده : پریاامیری پریان منبع : اختصاصی طلوع کرمانشاه
پ
پ

چند وقتی است که هر یکشنبه صبح جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی کرمانشاه که شاید تعداد آنها به بیش از ۵۰ نفر برسد با در دست داشتن پلاکاردهایی، تجمعاتی آرام و دور از حاشیه را مقابل اداره کل تامین اجتماعی کرمانشاه برگزار می‌کنند.

تجمعاتی که در آن چند نفر به نمایندگی از سایرین، مطالبات بازنشستگان و دغدغه‌های معیشتی آنها را مطرح می‌کنند.

« تعیین دستمزد مطابق با سبد معیشتی»، « تغییر اساسنامه کانون بازنشستگان و داشتن تشکل مستقل» و … از جمله مواردی بود که روی پلاکاردها ذکر شده بود.

م. الف یکی از بازنشستگان حاضر در این جمع از دغدغه‌های معیشتی کارگران بازنشسته یاد کرد و گفت: اکنون بخش عمده کارگران بازنشسته کرمانشاه حداقل حقوق را دریافت می‌کنند که نزدیک به هفت میلیون تومان می‌شود و جوابگوی هزینه زندگی آنان نیست.

وی ادامه داد: این رقم هزینه ۱۰ روز زندگی یک بازنشسته را نیز با گوشت کیلویی ۵۰۰ هزار تومان و مرغ کیلویی ۸۰،۹۰ هزار تومان را پوشش نمی‌دهد.

به گفته این بازنشسته، بسیاری از بازنشستگان که حداقل بگیر هستند ناچارند سراغ مشاغل دوم بروند که برای سن آنها که باید استراحت کنند پاسخگو نیست.

این شهروند بازنشسته با بیان اینکه بازنشستگان سرمایه چندانی ندارند که برای خود کسب و کار راه بیندازند، تاکید کرد: اکثر آنها یا راننده آژانس هستند و یا در تاکسی‌های اینترنتی کار می‌کنند.

وی این نکته را یادآور شد که چون سن بازنشستگان بالا است، کمتر کسی به آنها کار می‌دهد.

ز. ش یکی دیگر از بازنشستگان حاضر در این‌جمع با بیان اینکه بر اساس قانون حداقل حقوق کارگران و به تبع آن بازنشستگان کارگری باید بر اساس دو‌ شاخص نرخ واقعی تورم و هزینه سبد خانوار تعیین شود، گفت: متاسفانه در سنوات گذشته هیچگاه قانون اجرا نشده است.

وی با بیان اینکه افزایش‌ حقوق بازنشستگان، مسکن مقطعی است که مطابق با واقعیات نیازهای آنها نیست، گفت: از یک طرف حقوق بازنشستگان ۲۰ درصد بالا می‌رود و از طرف دیگر قیمت کالاهای اساسی مانند گوشت، مرغ و برنج ۱۰۰ درصد گران می‌شود.

این کارگر بازنشسته با بیان اینکه از جمعیت کارگران بازنشسته بیش از ۵۰ درصد آنها حداقل بگیر هستند، عنوان کرد: اگر بازنشسته‌ای مستاجر باشد باید حداقل ۳۰،۴۰ درصد حقوق خود را بابت اجاره مسکن بدهد.

وی از هزینه‌های بالای درمان بازنشستگان نیز یاد کرد که بیمه‌های تکمیلی پوشش مناسبی در این زمینه ندارند و افزود: بازنشستگان به دلیل سن بالا و شرایط سخت کاری اکثرا بیمار بوده و هزینه‌های درمانی فراوانی دارند.

این بازنشسته کارگری به این دغدغه کارگران نیز اشاره کرد که بسیاری از آنها فرزند جوان بیکار در خانه دارند و باید هزینه تحصیل و زندگی فرزندانشان را هم بدهند.

اما مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه نیز درباره دغدغه‌های معیشتی کارگران بازنشسته، گفت: در حال حاضر ماهانه بیش از ۵۳۵ میلیارد تومان مستمری به بازنشستگان در کرمانشاه پرداخت می‌شود.

اسکندر کاکایی در گفت و گو با طلوع کرمانشاه از وجود نزدیک به ۸۴ هزار بازنشسته تامین اجتماعی در استان خبر داد و افزود: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیازمند تامین منابع مورد نیاز از سوی دولت بوده و از عهده تامین اجتماعی به تنهایی خارج است.

کاکایی تاکید کرد: البته تاکنون دو بار همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی انجام شده است.

وی با بیان اینکه ما نیز دغدغه معیشتی بازنشستگان را ‌میپذیریم و آنچه که در توان داریم انجام می‌دهیم، خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور ماهانه حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌کند که رقم قابل توجهی است.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.