دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20919 تعداد نوشته های امروز : 3×

آخرین خبرها

از حضور دانش بنیان‌ها برای تحول در آموزش گردشگری استقبال می‌کنیم برگزاری اجتماع مردم عزادار کرمانشاه ساعت ۱۰:۳۰ رئیس‌جمهور ایران در حین خدمت‌رسانی به مردم به شهادت رسید اعتراض معاون متوسطه به فعالیت غیرقانونی و زیرزمینی مشاوران تحصیلی در استان مراکز معاینه فنی زیر ذره بین بازرسان معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه آیا روغن حیوانی برای فشارخون مضر است؟ دریافت اجباری کمک‌های نقدی حین ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس ممنوع است چرا نباید به سگ‌های ولگرد غذا بدهیم؟ ضرورت نظارت بیشتر معاونت درمان کرمانشاه بر عملکرد جراحان معبر کولبری مجاز در دروازه شوشمی پاوه بازگشایی می شود توزیع مرسولات پستی در کرمانشاه بیش از حد استاندارد است/مرسولات وارده بیش از صادرات است دانش آموزان می‌توانند کارت ورود به جلسه را یک ساعت قبل از امتحان دریافت کنند دلیل اینکه زنان بیشتر آلزایمر می‌گیرند چیست؟ استان کرمانشاه ۶ بار لرزید سایه سنگین رکود در بازار زرگرهای کرمانشاه خودروهای دارای سرعت غیرمجاز در کرمانشاه توقیف می شوند جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان کرمانشاه برگزار میشود/کمک به مدرسه سازی حتی به اندازه یک آجر هم کارساز است جنون غذا برای پول تکرار تجربه ناموفق گذشته در انتخاب مدیران غیربومی کرمانشاه ۲ محور گردشگری در بافت تاریخی شهر کرمانشاه راه اندازی می‌شود

بازار داغ برداشت گیاهان خودروی بهاری در کرمانشاه/ این گیاهان را از ریشه نکنید
25 فروردین 1403 - 12:11
شناسه : 292747
1
 رئیس اداره بهره‌برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزدرای استان کرمانشاه؛ طلوع‌‌کرمانشاه : وحید عزیزی ، با اشاره به داغ شدن بازار برداشت و فروش گیاهان خودروی بهاری در سطح استان، اظهار کرد: انتظار می‌رود خانواده‌ها در صورتی که برای برداشت گیاهان خودروی بهار به دامان طبیعت می‌روند، این گیاهان را از ریشه نکنند/وی با بیان اینکه از ریشه کندن و درآوردن پیاز گیاهان خودروی بهاری منجر به نابودی این گونه‌های ارزشمند می شود، گفت: توصیه می‌شود مردم حتی در مواردی که سهوا این گیاهان را با ریشه از خاک خارج می‌کنند، پیاز آنها را دوباره در خاک بکارند تا از نابودی گیاهان خودروی بهاری جلوگیری شود/رویش گیاهان خودروی بهاری از طریق بذر خیلی کم اتفاق می افتد و عمده رویش این گیاهان خودرو از طریق پیاز و پیازچه است/عزیزی تعداد گونه های گیاهی شناسایی شده در استان کرمانشاه را ۱۴۰ گونه اعلام کرد و گفت: از این تعداد حدود ۱۰ تا ۱۲ گونه شامل کنگر، ریواس، پیچک، سورانه و ... بیشتر مورد توجه قرار گرفته است/عزیزی اشاره ای هم به برنامه های منابع طبیعی استان برای جلوگیری از نابودی این گونه های ارزشمند طبیعی داشت و گفت: در سنوات اخیر تلاش شده تا از طریق کشت گیاهان خودروی بهاری با همکاری تعاونی مرتع داران از نابودی آنها جلوگیری به عمل آید/در سالهای اخیر کشت گونه هایی مثل ریواس، آویشن، کنگر، آنغوزه و ... را به صورت کاشت در طبیعت داشته ایم/عزیزی با اشاره به پای کار بودن نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزدرای استان برای حفاظت از گونه‌های گیاهی، گفت: مردم می‌توانند هر نوع دست اندازی و یا برخورد نامناسب با طبیعت را از طریق شماره تماس ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند تا برخورد لازم با متخلفان صورت بگیرد.
منبع : ایسنا
پ
پ

 رئیس اداره بهره‌برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزدرای استان کرمانشاه با بیان اینکه از ریشه کندن و درآوردن پیاز گیاهان خودروی بهاری منجر به نابودی این گونه‌های ارزشمند می شود، از مردم خواست این گیاهان را از ریشه جدا نکنند.

وحید عزیزی ، با اشاره به داغ شدن بازار برداشت و فروش گیاهان خودروی بهاری در سطح استان، اظهار کرد: انتظار می‌رود خانواده‌ها در صورتی که برای برداشت گیاهان خودروی بهار به دامان طبیعت می‌روند، این گیاهان را از ریشه نکنند.

وی با بیان اینکه از ریشه کندن و درآوردن پیاز گیاهان خودروی بهاری منجر به نابودی این گونه‌های ارزشمند می شود، گفت: توصیه می‌شود مردم حتی در مواردی که سهوا این گیاهان را با ریشه از خاک خارج می‌کنند، پیاز آنها را دوباره در خاک بکارند تا از نابودی گیاهان خودروی بهاری جلوگیری شود.

رئیس اداره بهره‌برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزدرای استان کرمانشاه یادآور شد: رویش گیاهان خودروی بهاری از طریق بذر خیلی کم اتفاق می افتد و عمده رویش این گیاهان خودرو از طریق پیاز و پیازچه است.

عزیزی تعداد گونه های گیاهی شناسایی شده در استان کرمانشاه را ۱۴۰ گونه اعلام کرد و گفت: از این تعداد حدود ۱۰ تا ۱۲ گونه شامل کنگر، ریواس، پیچک، سورانه و … بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

عزیزی اشاره ای هم به برنامه های منابع طبیعی استان برای جلوگیری از نابودی این گونه های ارزشمند طبیعی داشت و گفت: در سنوات اخیر تلاش شده تا از طریق کشت گیاهان خودروی بهاری با همکاری تعاونی مرتع داران از نابودی آنها جلوگیری به عمل آید.

 وی یادآور شد: در سالهای اخیر کشت گونه هایی مثل ریواس، آویشن، کنگر، آنغوزه و … را به صورت کاشت در طبیعت داشته ایم.

عزیزی با اشاره به پای کار بودن نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزدرای استان برای حفاظت از گونه‌های گیاهی، گفت: مردم می‌توانند هر نوع دست اندازی و یا برخورد نامناسب با طبیعت را از طریق شماره تماس ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی استان اطلاع دهند تا برخورد لازم با متخلفان صورت بگیرد.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.