دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20919 تعداد نوشته های امروز : 3×

آخرین خبرها

از حضور دانش بنیان‌ها برای تحول در آموزش گردشگری استقبال می‌کنیم برگزاری اجتماع مردم عزادار کرمانشاه ساعت ۱۰:۳۰ رئیس‌جمهور ایران در حین خدمت‌رسانی به مردم به شهادت رسید اعتراض معاون متوسطه به فعالیت غیرقانونی و زیرزمینی مشاوران تحصیلی در استان مراکز معاینه فنی زیر ذره بین بازرسان معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه آیا روغن حیوانی برای فشارخون مضر است؟ دریافت اجباری کمک‌های نقدی حین ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس ممنوع است چرا نباید به سگ‌های ولگرد غذا بدهیم؟ ضرورت نظارت بیشتر معاونت درمان کرمانشاه بر عملکرد جراحان معبر کولبری مجاز در دروازه شوشمی پاوه بازگشایی می شود توزیع مرسولات پستی در کرمانشاه بیش از حد استاندارد است/مرسولات وارده بیش از صادرات است دانش آموزان می‌توانند کارت ورود به جلسه را یک ساعت قبل از امتحان دریافت کنند دلیل اینکه زنان بیشتر آلزایمر می‌گیرند چیست؟ استان کرمانشاه ۶ بار لرزید سایه سنگین رکود در بازار زرگرهای کرمانشاه خودروهای دارای سرعت غیرمجاز در کرمانشاه توقیف می شوند جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان کرمانشاه برگزار میشود/کمک به مدرسه سازی حتی به اندازه یک آجر هم کارساز است جنون غذا برای پول تکرار تجربه ناموفق گذشته در انتخاب مدیران غیربومی کرمانشاه ۲ محور گردشگری در بافت تاریخی شهر کرمانشاه راه اندازی می‌شود

پُرشدگی سدهای کرمانشاه به ۶۶ درصد رسید/ کسری مخازن زیرزمینی جبران نشده است
26 فروردین 1403 - 11:54
شناسه : 292759
1
معاون آب منطقه‌ای استان: طلوع‌‌کرمانشاه : علی مرادی ، از وضعیت مناسب بارش‌های سال آبی جاری یاد کرد و افزود: این بارش‌ها کمک بسزایی به بهبود ذخایر سدهای استان کرده، بگونه‌ای که در حال حاضر بیش از ۶۶.۵ درصد ظرفیت حدود یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعبی سدهای استان پُر است/وی حجم کنونی ذخیره سدهای استان را نزدیک به ۹۰۰ میلیون مترمکعب اعلام کرد و یادآور شد: میزان ذخیره سدهای استان در ابتدای سال آبی جاری(اول مهر ۱۴۰۲) حدود ۶۰۶ میلیون مترمکعب بود. معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه آورد سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون را نیز بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب عنوان و خاطرنشان کرد: بیشترین آورد سدهای استان در سال آبی جاری به ترتیب مربوط به سدهای داریان، شرفشاه و گاوشان بوده و سد گیلانغرب نیز کمترین آورد را داشته است/معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه از اهمیت آورد مناسب برای سد گاوشان نیز یاد کرد و افزود: این سد منبع مهم تامین آب شهر کرمانشاه خصوصا در شرایط اوج مصرف در ایام تنش آبی تابستان به شمار می‌رود/ از بین سدهای استان نیز در حال حاضر سد تنگ حمام سرریز کرده و سد آزادی نیز در آستانه سرریز قرار دارد.
منبع : ایسنا
پ
پ

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه با اشاره به بارش‌های خوب چند وقت اخیر، گفت: هم اکنون درصد پُرشدگی سدهای استان به بیش از ۶۶ درصد رسیده است.

علی مرادی ، از وضعیت مناسب بارش‌های سال آبی جاری یاد کرد و افزود: این بارش‌ها کمک بسزایی به بهبود ذخایر سدهای استان کرده، بگونه‌ای که در حال حاضر بیش از ۶۶.۵ درصد ظرفیت حدود یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعبی سدهای استان پُر است.

وی حجم کنونی ذخیره سدهای استان را نزدیک به ۹۰۰ میلیون مترمکعب اعلام کرد و یادآور شد: میزان ذخیره سدهای استان در ابتدای سال آبی جاری(اول مهر ۱۴۰۲) حدود ۶۰۶ میلیون مترمکعب بود.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه آورد سدهای استان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون را نیز بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب عنوان و خاطرنشان کرد: بیشترین آورد سدهای استان در سال آبی جاری به ترتیب مربوط به سدهای داریان، شرفشاه و گاوشان بوده و سد گیلانغرب نیز کمترین آورد را داشته است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه از اهمیت آورد مناسب برای سد گاوشان نیز یاد کرد و افزود: این سد منبع مهم تامین آب شهر کرمانشاه خصوصا در شرایط اوج مصرف در ایام تنش آبی تابستان به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: از بین سدهای استان نیز در حال حاضر سد تنگ حمام سرریز کرده و سد آزادی نیز در آستانه سرریز قرار دارد.

کسری یک میلیارد مترمکعبی آبخوان‌ها جبران نشده است

مرادی در ادامه از کمکی که بارش‌های امسال به بهبود وضعیت سفره‌های آب زیرزمینی کرده یاد کرد و افزود: این کمک‌ها از دو جهت بود، اول آنکه به دلیل بارش‌های مناسب و وضعیت خوب آب‌های سطحی، برداشت چندانی از چاه‌ها و آب‌های زیرزمینی برای مصارف کشاورزی صورت نگرفت و از سوی دیگر این بارش‌ها تا حدودی به تغذیه آبخوان‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی نیز کمک کرده است.

وی با بیان اینکه با این وجود باز هم کسری مخازن آب زیرزمینی کرمانشاه که نزدیک به یک میلیارد مترمکعب است به صورت کامل جبران نشده، عنوان کرد: این کسری تجمعی مربوط به اضافه برداشت چندین ساله از آبخوان‌ها است و در برخی سال‌های پر باران مانند ۱۳۹۸ به حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب نیز کاهش یافته، اما باز هم کسری قابل توجهی وجود دارد.

مرادی بر لزوم مدیریت مصرف آب و جلوگیری از اضافه برداشت از آبخوان‌ها تاکید کرد و افزود: همچنان حق کشت‌های آب بر و غیرمتعارف داده نمی شود و کشت این محصولات خط قرمز است. همچنین باید از کشت دوم محصولات آب بر مانند ذرت و… نیز خودداری شود.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه همچنین بر لزوم جایگزینی آب خاکستری و پساب بازچرخانی شده برای آب مصرفی بخش صنعت تاکید کرد.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.