دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20922 تعداد نوشته های امروز : 6×

آخرین خبرها

ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه شهادت رییس جمهور را تسلیت گفتند پیام تسلیت شهردار کرمانشاه به مناسبت شهادت ریاست محترم جمهور و همراهان ایشان سالن های کرمانشاه شرایط تجلیل از هنرمندان معلول را ندارند/تقدیر از هنرمندان معلول در کرمانشاه از حضور دانش بنیان‌ها برای تحول در آموزش گردشگری استقبال می‌کنیم برگزاری اجتماع مردم عزادار کرمانشاه ساعت ۱۰:۳۰ رئیس‌جمهور ایران در حین خدمت‌رسانی به مردم به شهادت رسید اعتراض معاون متوسطه به فعالیت غیرقانونی و زیرزمینی مشاوران تحصیلی در استان مراکز معاینه فنی زیر ذره بین بازرسان معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه آیا روغن حیوانی برای فشارخون مضر است؟ دریافت اجباری کمک‌های نقدی حین ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس ممنوع است چرا نباید به سگ‌های ولگرد غذا بدهیم؟ ضرورت نظارت بیشتر معاونت درمان کرمانشاه بر عملکرد جراحان معبر کولبری مجاز در دروازه شوشمی پاوه بازگشایی می شود توزیع مرسولات پستی در کرمانشاه بیش از حد استاندارد است/مرسولات وارده بیش از صادرات است دانش آموزان می‌توانند کارت ورود به جلسه را یک ساعت قبل از امتحان دریافت کنند دلیل اینکه زنان بیشتر آلزایمر می‌گیرند چیست؟ استان کرمانشاه ۶ بار لرزید سایه سنگین رکود در بازار زرگرهای کرمانشاه خودروهای دارای سرعت غیرمجاز در کرمانشاه توقیف می شوند جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان کرمانشاه برگزار میشود/کمک به مدرسه سازی حتی به اندازه یک آجر هم کارساز است

راه‌اندازی ۹ پروژه مهم کرمانشاه منوط به مصوبه شورای شهر است
29 فروردین 1403 - 14:51
شناسه : 292815
4
رییس سازمان مشاغل شهری شهرداری کرمانشاه: طلوع‌‌کرمانشاه : محسن دارابی، با اشاره به خطرات و معضلات میدان بار قدیمی شهر کرمانشاه، گفت: این مجموعه بیش از نیم قرن قدمت دارد و کاملا فرسوده است و با توجه به اینکه سقف برخی غرفه ها از تیر چوب است، در صورت بروز یک آتش سوزی ساده، شاهد فاجعه ای عظیم در این مجموعه خواهیم بود/یکی دیگر از معضلات اصلی این مجموعه، معضل ترافیکی است و با توجه به اینکه میدان بار کرمانشاه اکنون در دل شهر قرار گرفته، تردد خودروهای سنگین به آن و ایجاد ترافیک مشکلات بسیاری برای شهروندان ایجاد کرده است/دارابی با تاکید بر لزوم جابجایی میدان بار کرمانشاه، گفت: در این زمینه پیگیریهای بسیاری انجام داده ایم و اراضی بسیاری مشخص کرده ایم تا در نهایت به زمینی مناسب در چالابه رسیدیم که هم کاربری غیرکشاورزی داشته و هم از وسعت خوبی برخوردار بوده و هم فاصله نهایتا نزدیکی با شهر دارد/مالک این زمین که برای راه اندازی میدان بار اعلام آمادگی کرده به عنوان سرمایه گذار در این پروژه حضور دارد. در همین راستا یک تفاهم نامه به امضاء رسید، اما با ارسال آن به شورای شهر رد شد/اینکه به چه دلیل این تفاهم نامه در شورای شهر رد شده را هنوز نمی دانیم، اما ما باز هم با سرمایه گذار این پروژه پیگیر راه اندازی میدان بار هستیم، چرا که یک ضرورت برای شهر کرمانشاه  است/رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرمانشاه گفت: باز هم پیگیر اخذ مصوبه اجرای این پروژه از شورای شهر هستیم و درصورتی که شورا موافقت کند، پروژه میدان بار را امسال اجرایی می کنیم/وی با اشاره به وسعت ۲۱ هکتاری زمین در نظر گرفته شده برای احداث میدان بار جدید کرمانشاه، گفت: این زمین ۲۰ برابر میدان بار جدید وسعت دارد و قطعا می توان میدان باری شکیل و با خدماتی به مراتب بهتر در آن احداث کرد.
منبع : ایسنا
پ
پ

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمانشاه راه اندازی میدان بار جدید و هشت بازار میوه و تره‌بار در کرمانشاه را منوط به مصوبه شورای شهر دانست.

محسن دارابی، با اشاره به خطرات و معضلات میدان بار قدیمی شهر کرمانشاه، گفت: این مجموعه بیش از نیم قرن قدمت دارد و کاملا فرسوده است و با توجه به اینکه سقف برخی غرفه ها از تیر چوب است، در صورت بروز یک آتش سوزی ساده، شاهد فاجعه ای عظیم در این مجموعه خواهیم بود.

وی افزود: یکی دیگر از معضلات اصلی این مجموعه، معضل ترافیکی است و با توجه به اینکه میدان بار کرمانشاه اکنون در دل شهر قرار گرفته، تردد خودروهای سنگین به آن و ایجاد ترافیک مشکلات بسیاری برای شهروندان ایجاد کرده است.

دارابی با تاکید بر لزوم جابجایی میدان بار کرمانشاه، گفت: در این زمینه پیگیریهای بسیاری انجام داده ایم و اراضی بسیاری مشخص کرده ایم تا در نهایت به زمینی مناسب در چالابه رسیدیم که هم کاربری غیرکشاورزی داشته و هم از وسعت خوبی برخوردار بوده و هم فاصله نهایتا نزدیکی با شهر دارد.

وی تاکید کرد: مالک این زمین که برای راه اندازی میدان بار اعلام آمادگی کرده به عنوان سرمایه گذار در این پروژه حضور دارد. در همین راستا یک تفاهم نامه به امضاء رسید، اما با ارسال آن به شورای شهر رد شد.

دارابی گفت: اینکه به چه دلیل این تفاهم نامه در شورای شهر رد شده را هنوز نمی دانیم، اما ما باز هم با سرمایه گذار این پروژه پیگیر راه اندازی میدان بار هستیم، چرا که یک ضرورت برای شهر کرمانشاه  است.

رییس سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرمانشاه گفت: باز هم پیگیر اخذ مصوبه اجرای این پروژه از شورای شهر هستیم و درصورتی که شورا موافقت کند، پروژه میدان بار را امسال اجرایی می کنیم.

وی با اشاره به وسعت ۲۱ هکتاری زمین در نظر گرفته شده برای احداث میدان بار جدید کرمانشاه، گفت: این زمین ۲۰ برابر میدان بار جدید وسعت دارد و قطعا می توان میدان باری شکیل و با خدماتی به مراتب بهتر در آن احداث کرد.

به گفته دارابی هزینه راه اندازی میدان بار جدید کرمانشاه حدود ۲۸ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی به سختی جابجایی صنوف فعال در میدان بار کنونی کرمانشاه هم اشاره و تصریح کرد: در صورت موافقت شورا، با چالش دیگری در زمینه جابجایی میدان بار مواجه هستیم و آن برخی صاحبان اصناف میدان بار هستند که تمایل چندانی برای جابجایی ندارند.

دارابی گفت: با توجه به قیمت هر متر زمین در میدان بار ، طبیعی است که برخی تمایلی برای جابجایی نداشته باشند، درحالیکه با این جابجایی میدان بار جدید هم  ارزش پیدا می کند و این جابجایی یک ضرورت است.

پارکینگ های شهر رها شده‌اند

دارابی در ادامه به معضل دیگر شهر کرمانشاه اشاره و تصریح کرد: یکی از مشکلات فعلی شهر، پارکینگ‌ها هستند که بطور کامل رها شده و نظارتی بر فعالیت آنها اعمال نمی شود.

وی افزود: در گذشته پارکینگ ها تحت نظارت پلیس راهور فعالیت داشتند و بعدا تحت نظارت سازمان مشاغل شهری شهرداری درآمدند و بعد از آن نوبت به شورای حمل و نقل ترافیک رسید، اما در حال حاضر هیچ نهادی نظارتی که باید بر پارکینگ ها ندارد و عملا این مراکز بصورت «رها شده» در سطح شهر فعالیت دارند.

دارابی گفت: همین عدم نظارت ها موجب شده که هر کس یک زمین خالی بدست آورده، با مجوز و بی مجوز یک پارکینگ راه انداخته و بدون هیچگونه امکانات خاصی هر مقدار پولی که می خواهد از شهروندان می گیرد و هیچ کس هم نیست که نظارت کند.

رییس سازمان مشاغل شهری شهرداری کرمانشاه گفت: در حال حاضر تنها چهار پارکینگ تحت نظر شهرداری قرار دارد و بقیه یا مجوز ندارند و یا مجوز دارند، اما بر کار آنها نظارت نمی شود.

دارابی گفت: ساماندهی پارکینگ ها مشارکت سایر دستگاه ها و نهادها از جمله فرمانداری، پلیس اماکن، تعزیرات، اصناف و… را می طلبد.

راه‌اندازی ۹ پروژه مهم کرمانشاه منوط به مصوبه شورای شهر است

راه اندازی ۸ بازار میوه و تره بار هم لنگِ مصوبه شورای شهر است

وی یکی دیگر از مشکلات شهر کرمانشاه را نبود بازار میوه و تره بار عنوان و تصریح کرد: در سایر کلانشهرها، وجود این میادین موجب می شود تا ضمن عرضه هرچه بهتر اقلام مورد نیاز مردم، نظارت خوبی هم در بحث قیمت ها صورت گیرد که متاسفانه کلانشهر کرمانشاه از داشتن چنین مراکزی محروم است.

وی افزود: با توجه به تاکید وزارت کشور و ستاد تنظیم بازار مبنی بر راه اندازی این مراکز، پیگیری های لازم را انجام داده و هشت سرمایه گذار برای راه اندازی هشت بازار میوه و تره بار در مناطق هشت گانه شهر کرمانشاه پای کار آوردیم، اما متاسفانه کار راه اندازی این مراکز نیز همچنان منوط به مصوبه شورای شهر است.

دارابی گفت: تاکنون چهار بار لایحه راه اندازی این بازارها را در مهر ماه، دی ماه و اسفند ماه سال گذشته و اخیرا در فروردین ماه به شورای شهر فرستاده‌ام، اما تاکنون موفق به گرفتن این مصوبه نشده ایم.

وی افزود: همه چیز برای راه اندازی این بازارها آماده است و علاوه بر سرمایه گذار، زمین های مورد نیاز احداث این هشت پروژه هم جانمایی شده و طرح و نقشه آماده شده و استعلامات هم گرفته شده و شروع کار تنها لنگِ مصوبه شورای شهر است.

دارابی گفت: در صورت اخذ مصوبه شورا، این هشت بازار میوه و تره بار ظرف چهار ماه راه اندازی شده و ۱۵۰۰ غرفه عرضه میوه و تره بار در آنها جانمایی می شود.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.