دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20920 تعداد نوشته های امروز : 4×

آخرین خبرها

سالن های کرمانشاه شرایط تجلیل از هنرمندان معلول را ندارند/تقدیر از هنرمندان معلول در کرمانشاه از حضور دانش بنیان‌ها برای تحول در آموزش گردشگری استقبال می‌کنیم برگزاری اجتماع مردم عزادار کرمانشاه ساعت ۱۰:۳۰ رئیس‌جمهور ایران در حین خدمت‌رسانی به مردم به شهادت رسید اعتراض معاون متوسطه به فعالیت غیرقانونی و زیرزمینی مشاوران تحصیلی در استان مراکز معاینه فنی زیر ذره بین بازرسان معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه آیا روغن حیوانی برای فشارخون مضر است؟ دریافت اجباری کمک‌های نقدی حین ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس ممنوع است چرا نباید به سگ‌های ولگرد غذا بدهیم؟ ضرورت نظارت بیشتر معاونت درمان کرمانشاه بر عملکرد جراحان معبر کولبری مجاز در دروازه شوشمی پاوه بازگشایی می شود توزیع مرسولات پستی در کرمانشاه بیش از حد استاندارد است/مرسولات وارده بیش از صادرات است دانش آموزان می‌توانند کارت ورود به جلسه را یک ساعت قبل از امتحان دریافت کنند دلیل اینکه زنان بیشتر آلزایمر می‌گیرند چیست؟ استان کرمانشاه ۶ بار لرزید سایه سنگین رکود در بازار زرگرهای کرمانشاه خودروهای دارای سرعت غیرمجاز در کرمانشاه توقیف می شوند جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان کرمانشاه برگزار میشود/کمک به مدرسه سازی حتی به اندازه یک آجر هم کارساز است جنون غذا برای پول تکرار تجربه ناموفق گذشته در انتخاب مدیران غیربومی کرمانشاه

انتقاد یک استاد دانشگاه به تاثیرات منفی تاخیر در تایید و ابلاغ بودجه مدیریت شهری
03 اردیبهشت 1403 - 20:25
شناسه : 292905
1
یک مدرس دانشگاه؛ طلوع‌‌کرمانشاه : مسعود رنجبر اظهار کرد: شهرداری از مهم‌ترین نهادهای محلی در نظام اداری وخدماتی است که در راستای خدمت رسانی به جامعه شهروندی برای توسعه شهر و ارائه خدمات با کیفیت نقش ایفا می‌کنند‌/بحث بودجه این نهاد محلی بسیار مهم و تاثیرگذار بوده و در این میان قطعا تعامل مناسب بین شهردار و شورای اسلامی شهر اصلی ترین عامل تاثیرگذار برای تدوین و تصویب بودجه پیشنهادی مدیریت شهر خواهد بود/باتوجه به اینکه شوراهای اسلامی شهر برای شهرداری‌ها وظایف پارلمان محلی را در قبال دولت انجام می‌دهند پس با نگاهی دقیق و موشکافانه از طریق این نهاد نظارتی به عملکرد نادر نوروزی شهردار کرمانشاه و نگاه علمی وی در حوزه مدیریت شهری به وضوح به اصلاحاتی که انجام گرفته است پی خواهیم برد/در سال‌های اخیر در حوزه مالی اقتصادی شهرداری و توجه به برنامه ریزی استراتژیک در نظام بودجه بندی برخلاف عدم توسعه یافتگی بازارهای مالی و در آمدهای پایدار شهرداری ها روند خوبی را در این زمینه  شاهد هستیم/ هرچند که کافی نیست، ولی گام‌های مناسبی خصوصا در شفافیت نظام مالی و بودجه بندی شهرداری شکل گرفته است که امید است مد نظر شورای اسلامی شهر قرار گیرد.
پ
پ

یک مدرس دانشگاه نسبت به تاثیرات منفی تاخیر در تایید و ابلاغ بودجه مدیریت شهری انتقاد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه، مسعود رنجبر اظهار کرد: شهرداری از مهم‌ترین نهادهای محلی در نظام اداری وخدماتی است که در راستای خدمت رسانی به جامعه شهروندی برای توسعه شهر و ارائه خدمات با کیفیت نقش ایفا می‌کنند‌.

وی افزود: بحث بودجه این نهاد محلی بسیار مهم و تاثیرگذار بوده و در این میان قطعا تعامل مناسب بین شهردار و شورای اسلامی شهر اصلی ترین عامل تاثیرگذار برای تدوین و تصویب بودجه پیشنهادی مدیریت شهر خواهد بود.

این دکترای شهرسازی و مدرس دانشگاه تصریح کرد: باتوجه به اینکه شوراهای اسلامی شهر برای شهرداری‌ها وظایف پارلمان محلی را در قبال دولت انجام می‌دهند پس با نگاهی دقیق و موشکافانه از طریق این نهاد نظارتی به عملکرد نادر نوروزی شهردار کرمانشاه و نگاه علمی وی در حوزه مدیریت شهری به وضوح به اصلاحاتی که انجام گرفته است پی خواهیم برد.

وی تاکید کرد: در سال‌های اخیر در حوزه مالی اقتصادی شهرداری و توجه به برنامه ریزی استراتژیک در نظام بودجه بندی برخلاف عدم توسعه یافتگی بازارهای مالی و در آمدهای پایدار شهرداری ها روند خوبی را در این زمینه  شاهد هستیم.

رنجبر خاطرنشان کرد: هرچند که کافی نیست، ولی گام‌های مناسبی خصوصا در شفافیت نظام مالی و بودجه بندی شهرداری شکل گرفته است که امید است مد نظر شورای اسلامی شهر قرار گیرد.

این مدرس دانشگاه اضافه کرد: تاخیر در ابلاغ بودجه علاوه بر آسیب رساندن به شفافیت مالی در برگزاری مناقصات و مزایده‌های مدیریت شهری و نیز اخلال در روند مراحل قانونی بستن قراردادهای پروژه های شهری و زمان بندی آن می تواند آسیب به توسعه و پیشرفت شهر بزند.

وی در پایان بیان کرد: همچنین وقفه در اجرای عملیات عمرانی و خدماتی به دلیل مشخص نبودن میزان اعتبارات ابلاغ شده و تخصیص یافته در حوزه های عمرانی خدماتی شهرسازی و فرهنگی باعث افزایش هزینه‌ها به دلیل دیرکرد دراجرای این پروژه ها خواهد شد که به توعی در بعد کلان آسیب آن به بدنه شهر و جامعه شهروندی برخواهد گشت.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.