جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 1 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20174 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

قاتل فراری در دام پلیس آگاهی کرمانشاه حریق یک منزل مسکونی در کرمانشاه ۲ مصدوم برجای گذاشت میدان آزادی مکانی برای خرید و فروش گوشی های سرقتی پلمب ۵۰ مطب دندانپزشکی متخلف در استان کرمانشاه کمبود این ویتامین ها باعث هجوم افکار منفی به ذهن می شود از تردد تورهای گردشگری غیرمجاز جلوگیری می‌شود اجرای طرح سامانه سردسیری کرمانشاه بلاتکلیف است آدم ربایی با انگیزه اختلافات خانوادگی/ متهم دستگیر و کودک ربوده شده آزاد شد تقلای مصری برای رای جمع کردن! اقای نماینده پای ثابت جلسات این روزها این نشانه ها علامت‌ کمبود ویتامین ب ۱۲ است توقیف ۱۱ کامیون حامل سوخت قاچاق در قصرشیرین تله‌کابین کرمانشاه می‌تواند در “چالابه” احداث شود درخشش صابر خسروی (جوان کرمانشاهی) در رالی اژه ترکیه تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز مرحله نهایی طرح جمع آوری معتادان متجاهر نخستین اقدام شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از چند ماه وقفه/ بیش از ۱۰ لایحه مهم تصویب شد تیله کوه، گوشی برای شنیدن وعده های بی سرانجام ندارد/آقای نماینده! وعده سرخرمن کافی است فعالیت ۲۹ کمپ “ترک اعتیاد” مجاز در کرمانشاه/ ۱۰ تا ۳۰ درصد معتادان “ترک” می‌کنند توقیف ۳۲۷ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه شکر کند ذهنی میاره؟! + لیست قیمت انواع شکر

شهردار تحت فشار
20 خرداد 1397 - 10:40
شناسه : 7690
1
دو سال از مدیریت مهندس رضایی در مسند شهرداری کرمانشاه می گذرد و طی این مدت مدیریت شهری آبستن حوادث و اتفاقات فراوانی بوده است، طلوع‌‌کرمانشاه :

شورای شهر قبلی تمام و کمال از برگزیده خود دفاع و طرح ها و لوایح شهردار را به سرعت در صحن شورا مطرح و بر اجرای آن تاکید نیز داشتند اما روزهای خوش رضایی با شورای شهر خیلی دوام نداشت و پس از حواشی به وجود آمده برای برخی از اعضای شورا و متعاقب آن بازداشت چند نفر از شوراییان عملا طرح ها و لوایحی که نیاز به مصوبه شورا داشت زمین گیر شد و پس از انتخابات نیز شورا به نوعی تعطیل گردید.

پ
پ

 شورای شهر قبلی تمام و کمال از برگزیده خود دفاع و طرح ها و لوایح شهردار را به سرعت در صحن شورا مطرح و بر اجرای آن تاکید نیز داشتند اما روزهای خوش رضایی با شورای شهر خیلی دوام نداشت و پس از حواشی به وجود آمده برای برخی از اعضای شورا و متعاقب آن بازداشت چند نفر از شوراییان عملا طرح ها و لوایحی که نیاز به مصوبه شورا داشت زمین گیر شد و پس از انتخابات نیز شورا به نوعی تعطیل گردید.
اما با آغاز به کار شورای پنجم نیز اوضاع بر وفق مراد شهردار کرمانشاه نگردید مدتی شورا درگیر بحث ابقاء یا برکناری مهندس رضایی بود پس از ماندگاری ایشان نیز شوراییان در موضوع تقسیم کمیسیون های شورا درگیر و اختلاف نظر داشتند، و بعد از همه این فراز و نشیب ها حادثه تاسف بار زلزله‌در استان رخ داد که شهرداری کرمانشاه را نیز مدتها درگیر خدمات رسانی نمود از طرفی هم پایین آمدن درآمدهای شهرداری ایجاد مشکلاتی برای شهردار را در پی داشت، به گفته شخص مهندس رضایی سال۹۶ سخت ترین سال برای شهرداری کرمانشاه بود ، واین امید بود که با شروع سال جدید شورا همراهی بیشتری با شهردار داشته باشد که این مسئله هم خیلی عملی نشد و برخی از موافقین مهندس رضایی پرچم مخالفت را با وی برافراشتند به گونه ای که سید حجت موسوی اجاق عضو با سابقه شورای شهر در گفتگو با یکی از نشریات محلی خبر از مخالفت همه اعضای شورا با شهردار را داد و گفت: تمام اعضای شورای شهر مخالف شهردار هستند
سید حجت موسوی اجاق در گفتگو با بشیر کرمانشاه این چنین گفت که هر ۱۱ نفر عضو شورا مخالف شهردار هستند و ما طبق کتاب قانون شورا عمل می کنیم.
وی ادامه داد ما همه ی اختیارات را در اختیار شهردار گذاشته ائیم و این عملکرد شهردار است که بازدهی مثبت نداشته است ویا باید خود استعفا دهد یا حتما استیضاح میشود.
از سویی دیگر نیز پیمان موسوی دیگر عضو شورای شهر نیز با انتقاد از عملکرد شهردار گفت: ‍ حضور شهردار کرمانشاه خیانت به مردم این شهر است .
وی اظهار داشت :که تنها یکی از دلایل عدم مدیریت ایشان، کوتاهی و فرصت سوزی در جذب اعتبارات دولتی از جمله خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس است که تمام شهرداری های مراکز استان ها از این فرصت استفاده کرده اند به غیر از شهر کرمانشاه است.
اما ابراهیم مرادی سخنگوی شورای شهر که خود قبلا از منتقدین شهردار بود نیز در گفتگو با خبرنگار ایسنا از حمایت شورای شهر نسبت به مهندس رضایی خبر داد و با تاکید بر عدم استعفای شهردار و حمایت از مهندس رضایی گفت:
بنده سخنگوی شورای شهر هستم و اگر شهردار استعفا داده باشد خبر دارم و اعلام می‌کنم که ایشان تاکنون استعفا نداده است،آقای رضایی تنها در مصاحبه‌ای عنوان کردند “اگر استعفای من به پیشرفت شهر کمک کند استعفا می‌دهم” اما این به معنی استعفای ایشان نیست و تاکنون استعفا نداده اند. همچنین شورای شهر کرمانشاه نیز طرحی برای استیضاح شهردار کرمانشاه ندارد و تنها برخی اختلاف نظرها وجود دارد که قرار است در جلسه مشترک با شهردار مطرح شده و رفع شود.

مرادی افزود:اینکه برخی دوستان می‌گویند که یازده نفر مخالف شهردارند یا موافق شهردار، نظر شخصی آنهاست و نظر شورا نیست
هرگونه اظهار نظر از سوی اعضا نظر شخصی آنهاست نه شورا و مرجع صحبت در خصوص شورا تنها رییس یا سخنگوی شورا است.
بنده هم به عنوان سخنگوی شورای شهر اعلام میکنم که شهردار نه استعفا داده و نه قرار است استیضاح شودهیچ تشنجی هم بین شهردار و شورای شهر کرمانشاه نیست و متاسفانه بازیگوشی برخی کانالها در این زمینه دخیل است، بطور مثال بنده در خصوص حقوق کارگران مصاحبه کردم که حقوق کارگران روزمزد در اولویت قرار گیرد اما نویسنده آن به طور مبالغه آمیز از زبان بنده درج می‌کند که شهردار به داد مردم برسد و چه شده و …و تا بنده رسیدگی کنم مطلب در همه جا منتشر شده است.

سخنگوی شورای شهر ادامه داد:تا به امروز هیچ شورای شهری در کرمانشاه اینقدر با هم تعامل نداشته و هیچ شهرداری اینقدر کار نکرده و هیچ شورا و شهرداری اینقدر با هم تعامل نداشتند.
ازطرفی انتقادات و به نوعی حملات جهت داری از طرف مدیران استانداری به ویژه معاونت عمرانی و مدیران زیر مجموعه این معاونت نسبت به عملکرد شهردار در جلسات مختلف مطرح گردید تا فشارها بر رضایی با چراغ سبز استانداری برای برکناری شهردار بیشتر گردد، اما خود شهردار بر عدم وجود هرگونه فشار و اختلافی با اعضاء شورا و مدیران استانداری تاکید دارد و می گوید،هیچگونه اختلافی با کسی ندارد و استعفایی هم نداده است.
اما ظواهر امر نشان می‌دهد که شهردار کرمانشاه از جهات مختلف تحت فشار است ، شورای شهر که

اکثر لوایح و طرح های شهرداری را به بهانه های مختلف بررسی نمی کند اغلب جلسات نیز که برای بررسی این طرح ها انجام

می گیرد به حد نصاب نمی رسد، از سویی عقب افتادن حقوق و دستمزد های پرسنل شهرداری و فشار افکار عمومی برای تغییرات سریع در سیمای شهری و خدمات رسانی بهتر خود باعث افزایش فشارها بر رضایی گردیده همه این موارد خود به کنار عدم همراهی و همکاری مدیران شهرداری با شهردار نیز خود مزید بر علت شده تا رضایی دوران راحت و آسوده ای در شهرداری نداشته باشد.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.