ما هم در کشورمان قهرمانان ملی بزرگی داریم که متاسفانه بعد از پایان دوره قهرمانی کسی نمی داند کجا هستند! کسی نمی داند ابراهیم جوادی، منصور برزگر، علیرضا حیدری و عابدزاده و … کجا هستند؟ در حال حاضر این وضع ناببسامان به ورزشکارانی رسیده است که در ابتدای عمر قهرمانی  به یک آن کنار می روند! نازنین رحمانی قهرمان طلایی کرمانشاهی یکباره خداحافظی می کند و شوک بزرگی به جامعه ورزشی کشور وارد می کند!

 شاید در کرمانشاه کسی از مردم آنچنان که باید ورزشکاران و قهرمانان  را به خاطر نداشته باشد، مثلا کسی نمی داند فرهاد سال افزون کیست و کجاست؟ او پاسور تیم ملی والیبال بود که بعد از جدایی از سایپا به تیم آ.ا.ک یونان پیوست؟

از سعید احمدی کریانی کسی خبری دارد؟  آرمان زنگنه چطور؟ هر دو از قهرمانان کرمانشاهی سطح ملی و بین المللی هستند، یکی در کاراته و دیگری در بسکتبال.

اما نام شان در حد و اندازه بزرگی کارشان منعکس نشده است. مشکل اینجاست  که در حفظ و ارتقای  جایگاه ورزشی ورزشکاران کرمانشاهی، به نام و برند ورزشی کرمانشاه آنگونه که باید توجهی نشده است!

بله، باید گفت ما در کرمانشاه قهرمان داریم، ورزشکار داریم، پهلوان داریم؛ بسیار هم داریم، ولی مدیر و مسئول دلسوز نداریم!!

 زمانی مدیریت یکپارچه خواهد شد  که هیچکس  تحت آن مدیریت حذف و یا کمرنگ نشود، بطور مثال اگر تمام چرخ دنده های یک ساعت با هم کار کنند نتیجه ای که حاصل می شود  اعلام زمان درست است!  بنابراین یک مدیر  می بایست مانند ساعت دقیق و بدون خطا عمل کند!

به عقیده نگارنده  مادامی که تصمیم سازی در یک واحد، تحت حواشی باشد هیچگاه روند مثبتی را پیش رو نخواهیم داشت، درست مانند راننده ای که به جای مسیر به حواشی جاده بیش از حد توجه می کند. “خطر واژگونی در کمین اوست!”

ورزش کرمانشاه پتانسیل بسیار بالایی در سطح ملی و بین المللی دارد، این شهراز دیرباز صاحب افتخارات ورزشی بسیار فراوانی بوده است، حفظ، معرفی و استفاده از تجارب قهرمانان پیشکسوت و کنونی کرمانشاه موجب افزایش مشخصه های مطلوب  در امور ورزشی و شناسایی استعدادهای بالقوه  خواهد شد که در نتیجه آن یک شهر صاحب برند ورزشی می شود.

 ورزش کرمانشاه با وجود ورزشکاران و قهرمانان بزرگ در همه رده ها و رشته ها آنطور که باید معرفی نشده است . انتظار می رود مدیران در راس امور، در حد و اندازه های ارزشمند این شهر بکوشند که به اعتقاد نگارنده، اهمال و کم کاری در امر مدیریت ورزشی استان خیانت به جامعه ورزش، ورزش دوستان و مردم کرمانشاه است.