سه شنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۲ Tuesday, 26 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19782 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

۹۰ درصد زنان شاغل کرمانشاه ناهنجاری اسکلتی دارند دلیل مخالفت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای راه اندازی داروخانه هلال احمر چیست؟ اهمیت زنگ صبحانه در مدارس ۶ مصدوم در جاده‌های کرمانشاه فقط طی یک روز بهره‌مندی ٢٠ میلیون خانوار از طرح ملی فیبر نوری تا پایان دولت سیزدهم/کل شهر کرمانشاه تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرد دستگاه های ذیربط برای مقابله با وقوع احتمالی سیل در کرمانشاه آماده باشند توسعه شهر کرمانشاه با مشارکت شهروندان محقق می شود نصب خودپرداز در شهرک حافظیه برای بانک مقرون به صرفه نیست! اگر ویتامین D را اشتباه مصرف کنید، چه می شود؟ کاهش نسبی دمای هوای روزانه در کرمانشاه معرفی نفرات برتر مسابقات تنیس خاکی ضرورت آمادگی دستگاه‌ها برای فصل بارش/ وضعیت رودخانه “آبشوران” در برخی نقاط بحرانی است چگونه از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری کنیم ۳۷۰ هزار دانش آموز کرمانشاه راهی مدارس شدند تشکیل کمیته سرقت برای جلوگیری از سرقت تجهیزات شهرداری کرمانشاه/شهرداری کرمانشاه نیازمند ۹۰ ماشین مکانیزه نو برای جمع‌آوری زباله است ۲ کشته و ۴ زخمی در برخورد پراید و پژو امیر حسین حسنی بر سکوی سوم تنیس مسابقات کشور ایستاد طرح تردد زوج و فرد خودروها در کرمانشاه اجرا می شود چگونه وزن خود را کاهش دهیم؟ کلاهبرداری میلیاردی با وعده فروش وام ازدواج در کرمانشاه

هیچ مشکلی در زمینه واکسیناسیون فلج اطفال نداریم
14 بهمن 1397 - 9:02
شناسه : 18227
1
طلوع‌‌کرمانشاه :

ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت : به دنبال انتشار مطالبی در برخی از شبکه‌های اجتماعی و القای شبهه‌هایی در زمینه برنامه واکسیناسیون فلج اطفال در استان کرمانشاه در راستای طرح جهانی ریشه کنی فلج اطفال، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن تزریقی فلج اطفال را از شهریور ماه سال ۱۳۹۴ به برنامه واکسیناسیون کشوری اضافه کرد و تزریق یک نوبت واکسن در چهارماهگی علاوه بر استفاده از قطره خوراکی فلج اطفال که از قبل در برنامه بود، برای همه کودکان اجرایی شد/وی گفت : در ادامه به دلیل شرایط کشور از مردادماه ۹۵ واکسیناسیون تزریقی در استان‌های کم خطر مانند کرمانشاه متوقف گردید، ولی برنامه واکسیناسیون فلج اطفال با خوراندن قطره خوراکی همچنان ادامه یافت/خوشبختانه استان کرمانشاه از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان یکی از استان‌های برتر در اجرای برنامه ریشه کنی فلج اطفال ارزیابی گردیده است. این موفقبت حاکی از احساس مسئولیت پزشکان و همکاران سخت کوش در کلیه سطوح و مراکز بهداشت شهرستان‌های تابعه می‌باشد/ مطمئنیم که هم استانی‌های گرامی، تحت تاثیر اخبار و تفسیر‌های غیر کارشناسی و ناصحیح قرار نگرفته و ضمن اعتماد به خادمان سلامت استان، تنها منبع معتبر جهت فراخوان و خدمتگزاری در امور بهداشتی را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌دانند

پ
پ

ابراهیم شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت : به دنبال انتشار مطالبی در برخی از شبکه‌های اجتماعی و القای شبهه‌هایی در زمینه برنامه واکسیناسیون فلج اطفال در استان کرمانشاه در راستای طرح جهانی ریشه کنی فلج اطفال، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن تزریقی فلج اطفال را از شهریور ماه سال ۱۳۹۴ به برنامه واکسیناسیون کشوری اضافه کرد و تزریق یک نوبت واکسن در چهارماهگی علاوه بر استفاده از قطره خوراکی فلج اطفال که از قبل در برنامه بود، برای همه کودکان اجرایی شد.

وی گفت : در ادامه به دلیل شرایط کشور از مردادماه ۹۵ واکسیناسیون تزریقی در استان‌های کم خطر مانند کرمانشاه متوقف گردید، ولی برنامه واکسیناسیون فلج اطفال با خوراندن قطره خوراکی همچنان ادامه یافت.

شکیبا افزود : در سال ۹۵، برای کودکان استان‌های پر خطر همجوار با کشور‌های افغانستان و پاکستان که موارد مثبت بیماری فلج اطفال در آن کشور‌ها گزارش شده بود و همچنین برخی استان‌ها که اتباع کشور‌های مذکور بیشتر به آنجا رفت و آمد داشتند، تزریق واکسن فلج اطفال در چهار ماهگی انجام شد.

وی افزود : از شهریور ماه سالجاری با تمهیدات سازمان غذا و دارو علاوه بر تامین واکسن پولیو تزریقی مورد نیاز برنامه جاری، بخشی از واکسن مورد نیاز به منظور فراخوانی افراد واکسینه نشده نیز تامین گردید که خوشبختانه استان کرمانشاه به دلیل وضعیت مطلوب در ردیف استان‌های کم خطر قرار گرفته و رسیدگی به استان‌های با خطر نسبی بالاتر (از نظر تردد اتباع کشور‌های فوق الذکر) در دستور کار قرار گرفت.

شکیبا گفت : استان کرمانشاه با توجه به اینکه در زمره استان‌های کم خطر طبقه بندی می‌گردد و همجواری با کشور‌های پاکستان و افغانستان نداشته و تردد اتباع این کشور‌ها به این استان کمتر می‌باشد، نیز در مراحل بعدی تامین واکسن قرار گرفته و همزمان با دانشگاه‌های همطراز، اقدام به فراخوان و واکسیناسیون متولدین ۱۳۹۵ به بعد که واکسن پولیو تزریقی دریافت نکرده اند خواهد نمود.

وی گفت : خوشبختانه استان کرمانشاه از طرف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان یکی از استان‌های برتر در اجرای برنامه ریشه کنی فلج اطفال ارزیابی گردیده است. این موفقبت حاکی از احساس مسئولیت پزشکان و همکاران سخت کوش در کلیه سطوح و مراکز بهداشت شهرستان‌های تابعه می‌باشد.

شکیبا افزود : مطمئنیم که هم استانی‌های گرامی، تحت تاثیر اخبار و تفسیر‌های غیر کارشناسی و ناصحیح قرار نگرفته و ضمن اعتماد به خادمان سلامت استان، تنها منبع معتبر جهت فراخوان و خدمتگزاری در امور بهداشتی را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌دانند

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.