شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ Saturday, 3 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17206 تعداد نوشته های امروز : 17×

آخرین خبرها

گل روزبه چشمی در میان گل‌های باور نکردی جام جهانی تجربه استرس روزانه با افزایش سن کاهش می یابد همه مربیانی که بعد از حذف از جام‌جهانی استعفا دادند/ کی‌روش هم هست! محدوده میدان آزادی تا میدان فردوسی قابلیت اجرای “پیاده‌راه” دارد/ این پروژه به نفع صنوف است ابراز علاقه مدافع کروات‌ به رئال کرمانشاه، مربی سازنده ندارد! توقف صادرات دام زنده از کرمانشاه مجتمع‌های “بین‌راهی” کرمانشاه، با ابتدایی‌ترین امکانات! بیشتر فضاهای شهر کرمانشاه “مناسب‌سازی” نشده/ فقط از پارک “شاهد” استفاده می‌کنیم! شقیری دستاورد مسی و رونالدو را تکرار کرد آشنایی با زیرگروه های آنفلوانزا شهردار فعال کرمانشاه پیگیری مستمری برای اجرای پروژه قطارشهری داشته است/ ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه از هفته آینده آغاز می‌شود/ پیشرفت ۱۸۰۰ متری تونل قطار‌شهری کرمانشاه “مه غلیظ” در محورهای کرمانشاه یاکین: پرتغال از قرعه ما خوشحال نیست دویس بهترین بازیکن دیدار کامرون و برزیل شد رکوردشکنی دنی آلوس ۳۹ ساله در ترکیب برزیل رونالدو: به بازیکن کره گفتم ساکت شو هوانگ بهترین بازیکن دیدار کره‌جنوبی – پرتغال شد رکوردشکنی بنتو، سومین صعود کره به دور حذفی و یک رکورد منفی برای پرتغال برهالتر: امیدوارم مقابل هلند تجربه‌ام به کمک تیم بیاید

۱۴ رسته صنفی باید جابجا شوند/ ضایعاتی‌ها، نمایشگاه‌های اتومبیل سنگین و میدان بار در اولویت‌اند
10 مهر 1401 - 11:47
شناسه : 280777
1
نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه: طلوع‌‌کرمانشاه :

کرمانشاه-پایگاه خبری طلوع-موسی سلیمی، از پیگیری‌های چندین ساله برای جابجایی صنوف مزاحم در کرمانشاه یاد کرد و افزود: حدود ۱۴ رسته صنفی داریم که از آنها به عنوان مشاغل مزاحم یاد می‌شود و باید جابجا شوند/وی با بیان اینکه در گذشته این مشاغل در مناطقی فعالیت داشتند  که عمدتا در حاشیه شهر بوده و در خیابان‌های اصلی قرار نداشتند، تاکید کرد: اکنون با گسترش بافت شهری این مشاغل در دل شهر و نزدیک محل زندگی و تردد مردم قرار گرفته‌اند و فعالیت آنها مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است/نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه پروفیل کاران، جوشکاران، مکانیکی‌ها، درب و پنجره سازان و ضایعات فروشان را از مهمترین این مشاغل دانست که لازم است به جایی مناسب در بیرون یا حاشیه شهر جابجا شوند/از همین رو جابجایی چند رسته خصوصا میدان بار، ضایعات فروشان و نمایشگاه‌های اتومبیل سنگین در اولویت قرار دارد/وی با بیان اینکه جابجایی این واحدها بارها پیگیری شده و حتی کار برای برخی رسته‌ها نیز تا جاهایی پیش رفته اما به نتیجه نرسیده، خاطرنشان کرد: قرار بود صنف پروفیل کاران به منطقه‌ای در نزدیکی روستای عمرمل جابجا شوند و حتی پیمانکار نیز کار را تا حدودی پیش برد، اما به مشکلاتی برخورد و جابجایی این مشاغل متوقف ماند/به گفته نائب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه، مشابه همین شرایط برای جابجایی میدان بار و ضایعات فروشان هم پیش آمد و کار تار مراحلی هم پیش رفت، اما به نتیجه نرسید/سلیمی با بیان اینکه بر اساس قانون مسئولیت اصلی برای جابجایی مشاغل مزاحم با شهرداری است و شهرداری باید زمینی را مشخص و زیرساخت‌های اولیه آن را فراهم کند و بعد واحدهای صنفی جابجا شوند، افزود: برخی از این کسبه ۳۰ تا ۵۰ سال سابقه کار دارند و نمی‌توانند بدون برنامه‌ریزی و اینکه تکلیفشان مشخص شود، جابجا شوند/ متاسفانه شهرداری تلاش می‌کند مسئولیت کار را بر عهده اتاق اصناف بگذارد که این روند میسر نیست، اما اگر شهرداری محلی را مشخص و زیرساخت‌ها را فراهم کند خود واحدهای صنفی آمادگی کامل را برای مشارکت دارند.

پ
پ
 

نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به تعلل چندین ساله‌ای که در جابجایی صنوف مزاحم و فنی کرمانشاه صورت گرفته، گفت: ۱۴ رسته صنفی داریم که به دلیل قرار گرفتن در بافت شهری باید جابجا شوند.

موسی سلیمی، از پیگیری‌های چندین ساله برای جابجایی صنوف مزاحم در کرمانشاه یاد کرد و افزود: حدود ۱۴ رسته صنفی داریم که از آنها به عنوان مشاغل مزاحم یاد می‌شود و باید جابجا شوند.

وی با بیان اینکه در گذشته این مشاغل در مناطقی فعالیت داشتند  که عمدتا در حاشیه شهر بوده و در خیابان‌های اصلی قرار نداشتند، تاکید کرد: اکنون با گسترش بافت شهری این مشاغل در دل شهر و نزدیک محل زندگی و تردد مردم قرار گرفته‌اند و فعالیت آنها مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه پروفیل کاران، جوشکاران، مکانیکی‌ها، درب و پنجره سازان و ضایعات فروشان را از مهمترین این مشاغل دانست که لازم است به جایی مناسب در بیرون یا حاشیه شهر جابجا شوند.

سلیمی جابجایی همزمان همه این واحدهای صنفی را شدنی ندانست و تاکید کرد: از همین رو جابجایی چند رسته خصوصا میدان بار، ضایعات فروشان و نمایشگاه‌های اتومبیل سنگین در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه جابجایی این واحدها بارها پیگیری شده و حتی کار برای برخی رسته‌ها نیز تا جاهایی پیش رفته اما به نتیجه نرسیده، خاطرنشان کرد: قرار بود صنف پروفیل کاران به منطقه‌ای در نزدیکی روستای عمرمل جابجا شوند و حتی پیمانکار نیز کار را تا حدودی پیش برد، اما به مشکلاتی برخورد و جابجایی این مشاغل متوقف ماند.

به گفته نائب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه، مشابه همین شرایط برای جابجایی میدان بار و ضایعات فروشان هم پیش آمد و کار تار مراحلی هم پیش رفت، اما به نتیجه نرسید.

سلیمی با بیان اینکه بر اساس قانون مسئولیت اصلی برای جابجایی مشاغل مزاحم با شهرداری است و شهرداری باید زمینی را مشخص و زیرساخت‌های اولیه آن را فراهم کند و بعد واحدهای صنفی جابجا شوند، افزود: برخی از این کسبه ۳۰ تا ۵۰ سال سابقه کار دارند و نمی‌توانند بدون برنامه‌ریزی و اینکه تکلیفشان مشخص شود، جابجا شوند.

وی اضافه کرد: متاسفانه شهرداری تلاش می‌کند مسئولیت کار را بر عهده اتاق اصناف بگذارد که این روند میسر نیست، اما اگر شهرداری محلی را مشخص و زیرساخت‌ها را فراهم کند خود واحدهای صنفی آمادگی کامل را برای مشارکت دارند.

نائب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به استقبال واحدهای صنفی برای جابجایی به محلی مناسب، اظهار کرد: اگر این کار انجام شود در داخل شهر نیز تعداد قابل توجهی مغازه خالی شده که می‌تواند با سایر مشاغل جایگزین شود. به علاوه با جابجایی یک رسته صنفی، شرایط برای سایر رسته‌ها نیز تسهیل خواهد شد.

سلیمی خواستار همکاری بیشتر شهرداری برای جابجایی مشاغل مزاحم کرمانشاه شد و گفت: متاسفانه هر وقت جلسه‌ای تشکیل می‌شود و مدیران استان بر جابجایی مشاغل مزاحم تاکید می‌کنند، کار خیز می‌گیرد، اما پس از چندی دوباره متوقف می شود/ایسنا

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.