وی از ایجاد ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در داخل محوطه پایانه در قسمت ورود خروج محوطه و ۹۸ چشمه داخل هر ۲ سالن خبر داد و افزود: ایجاد یک دستگاه مخزن آب ذخیره به مقدار ۷۵ هزار لیتری ایستاده و بازسازی و نوسازی تمامی دوربین‌های داخل سالن‌های ورودی و خروجی و محوطه پایانه مرزی خسروی از اقدامات انجام شده در این مرز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه به راه‌اندازی و نصب سیستم قطره بارانی کل فضای سبز مجموعه پایانه مرزی خسروی اشاره کرد و گفت: یک دستگاه آب‌سردکن بزرگ برای استفاده مترددین در نقطه صفر مرزی و سه دستگاه دیگر در داخل سالن ‌نصب شده است.

کرمی عنوان کرد: یک دستگاه آسانسور در قسمت اداری نصب و صفحات انرژی خورشیدی برای گرم کردن آب مصرفی نیز در این پایانه راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به مزیت مرز خسروی نسبت به سایر مرزها گفت: مرزی خسروی تنها پایانه‌ای در کشور است که دارای ۲ سالن ورود خروج بوده و همزمان می‌تواند کار تردد مسافران ورودی و خروجی را در سطح بالایی انجام دهد.

کرمی با بیان اینکه قدمت مرز خسروی از نظر سابقه بیش از ۱۰۰ سال برمی‌گردد افزود: مرز خسروی تنها مرز فعال قبل از سقوط صدام با کشور عراق است و عبور جاده ابریشم از مرز خسروی به داخل خاک عراق از دیگر مزایای این مرز است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون تن جمعیت ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

این استان دارای ۲ مرز رسمی و چهار بازارچه مرزی است.

مرز خسروی در شهرستان قصرشیرین روز جمعه گذ شته پس از یک دهه با حضور وزرای کشور عراق و ایران بر روی زائران اربعین حسینی (ع) گشوده شد.

براساس اعلام مسئولان استان کرمانشاه پیش بینی می شود در ایام اربعین حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار زائر از مرز خسروی عازم کربلای معلی شوند/ایرنا