کرمی گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده مشخص شد اکثر افراد با علائم دل پیچه یکسان دارای باغ‌های انجیر و انگور دارند که علاوه بر مسهل بودن این محصولات امکان مصرف بدون شستشوی این میوه‌ها وجود داشته است.

او با اعلام اینکه ابتلای یک نفر سبب سرایت بیماری به دیگر افراد خانواده می‌شود، گفت: به صورت میانگین در هر جمعیت از نظر علمی درصدی از مردم در فصول مختلف دچار علام اسهال، دل پیچه و دل درد می‌شوند و این با توجه به سیستم ایمنی افراد و آب و نوع ماده غذایی مصرفی این از نظر علمی پذیرفته شده است.

کرمی گفت: بر اساس شاخص‌هایی که برای اطمینان از سلامت یا عدم سلامت آب داریم زمانی آب سالم است که ماده گند زدا در آن باشد.

او افزود: مادامی که کلر داخل آب باشد حتی اگر فاضلاب هم وارد آن شود کلر سبب باکتری زدایی می‌شود در مواردی هم برخی ویروس‌ها به غلظت پایین کلر مقاومت نشان می‌دهند در نتیجه وقتی کلر در آب باقی است از نظر ابتلا به بیماری‌های باکتریایی نگرانی وجود ندارد.

کرمی با تاکید بر اینکه در نمونه گیری به عمل آمده از روستای خانقاه، آب دارای کلر باقیمانده بود، گفت: در نمونه‌های قبلی آب این روستا نیز کلر مشاهده شده است /خبرنگاران