فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: با  تلاش های صورت گرفته وقوع عموم جرائم در استان از میانگین کشور پایین تر است.
سردار منوچهر امان اللهی با اشاره به سختی های کار انتظامی، گفت: با توجه به گستردگی ماموریت ها و حوزه های انتظامی، فعالیت در این زمینه با پیچیدگی های خاصی همراه است.
 
وی با اشاره به ارتقا عملکرد پلیس در تمامی حوزه ها گفت: خوشبختانه با وسع کم در امکانات، اما با تلاش مضاعف نیروها توانسته ایم شاهد ارتقا عملکرد در همه حوزه ها باشیم.
 
وی از افزایش کشفیات در تمامی حوزه ها خبرداد و افزود: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در حال حاضر در عموم جرائم نسبت به میانگین کشوری در سطح پایین تری قرار داریم.
وی تصریح کرد: در بحث سرقت در استان که عمدتا نیز سرقت های خرد است، طبق آخرین جمع بندی از میانگین کشور پایین تر هستیم.
 
امان اللهی افزود: در میانگین کشوری میزان سرقت ۷۰۰ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است که این میزان در استان ۶۰۰ مورد است که وجود این آمار هم به مواردی از جمله میزان اعتیاد، طلاق و حاشیه نشینی بستگی دارد.
 
وی همچنین از کاهش تصادفات فوتی استان خبر داد و افزود: خوشبختانه با اعتبار مناسبی که استانداری در اختیار ما قرار داده و با افزایش گشت ها در سطح محورهای استان شاهد کاهش کاهش آمار تصادفات فوتی بوده ایم.
 
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه باید به فکر ارتقا بیش از پیش عملکردها باشیم، افزود: استفاده حداکثری از امکانات و نیروهای موجود داریم، اما باید تلاش ها در این زمینه مضاعف شود./ایسنا