به گزارش طلوع کرمانشاه؛ امیر سرتیپ جهانشاهی در جریان بازدید از مرز خسروی اظهار داشت: اقدامات خوبی در مرز خسروی برای برقراری نظم و امنیت و رفاه حال زوار انجام شده که برای این زمان اندک بسیار مناسب است.

امیر سرتیپ جهانشاهی مجهز شدن مرز خسروی به دوربین مدار بسته، رصد کامل و پایش تصویری مرز از طریق بالن و پهباد، استقرار یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرز، تجهیز، شن ریزی و تسطیح ۳۵ هکتار زمین با گنجایش ۲۵ هزار خودرو در مرز را از اقدامات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات مطلوب به زوار اربعین حسینی (ع)در مرزهای خسروی شلمچه، چزابه و مهران برشمرد.

وی استقرار موکب‌های متعدد در مسیر زوار با پیش بینی ۱۰۰ هزار پرس غذا در هر وعده اسکان زوار، استقرار بیمارستان‌های صحرایی مجهز به اتاق عمل، اورژانس، بخش آی. سی. یو، و ارائه دارو و خدمات رایگان و همچنین بالگرد برای انتقال بیمارانی که نیازمند خدمات بیشتر هستند را از دیگر اقدامات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرزهای خسروی شلمچه ،چزابه و مهران عنوان کرد.

 رئیس ستاد اربعین نیروی زمینی ارتش افزود: وظیفه اصلی ارتش در مرزها برقراری امنیت است و هم اکنون با تلاش نیروهای مستقر در مرز های رسمی با کشور عراق با محوریت قرار گاه منطقه‌ای غرب و جنوب غرب نیروی زمینی ارتش امنیت کامل برقرار است و هرگونه تحرکی تحت نظر و به سرعت خنثی می‌شود.