عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با انتقاد از فشارهایی که توسط بخش‌های مختلف به بخش خصوصی وارد می‌شود، گفت: با این فشارها بخش خصوصی را آچمز کرده ایم.

فرهاد تجری در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که امروز برگزار شد، با انتقاد از فشارهایی که به بخش خصوصی از سوی بخش‌های مختلف وارد می‌شود، گفت: این فشارها پیکیره نیمه‌جان بخش خصوصی که به سختی خود را سرپا نگه داشته را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه فضا برای فعالیت بخش خصوصی باید بازتر شود، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی باید با دید توسعه‌گرا و باز مسائل این بخش را نگاه کنند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: دستِ بگیر همیشه به سمت بخش خصوصی دراز است، اما زمانی که وقت حمایت کردن و امتیاز دادن به این بخش باشد کسی پای کار نیست.

به گفته تجری، مجموع این موارد باعث شده بخش خصوصی آچمز و ناتوان شود.

وی با اشاره به اینکه مشکلات بخش خصوصی در استانی مانند کرمانشاه با این نرخ بالای بیکاری از برخی استان‌های دیگر بیشتر است، ادامه داد: این امر باعث شده بخش خصوصی که سرش به تنش  می‌ارزد تصمیم بگیرد کم کم کرمانشاه را ترک کند.

وی در ادامه از مشکلات متعدد معادن کرمانشاه هم یاد کرد و افزود: معادنی که برای هر کدام از آنها پنج، شش میلیارد تومان هزینه شده، اکنون فروش محصولاتشان قطره‌چکانی صورت می‌گیرد و درآمد چندانی ندارند.

به گفته نماینده قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب برخی از این معادن که نیمه جان هستند و به سختی کار می‌کنند نیز با فشارهای دستگاه‌های نظارتی و … تهدید به تعطیلی و لغو پروانه می‌شوند.

تجری از فشار مضاعف حقوق دولتی برای این معادن هم یاد کرد و ادامه داد: وقتی که معدنی درآمد ندارد چطور می‌توان انتظار داشت حقوق دولتی پرداخت کند.

وی اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای در تهران و از روی کاغذ برای معادن کرمانشاه تصمیم می‌گیرند، بدون آنکه از نزدیک بدانند معدن‌دار با چه شرایط سختی در نقاط مرزی استان کار می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از عدم بازگشایی مرز خسروی هم انتقاد کرد و افزود: چطور این مرز برای تردد عراقی‌ها که از خسروی به زیارت مشهد می‌روند امن است، اما برای تردد زوار ایرانی امنیت ندارد؟

تجری عدم بازگشایی این مرز را ناشی از بی‌کفایتی مسئولان کشور دانست که این فرصت را از کرمانشاه دریغ می‌کنند.

این نماینده مجلس از ممنوعیت صادرات برخی محصولات کشاورزی مانند نخود هم یاد کرد و گفت: این ممنوعیت‌ها امید را از کشاورزان می‌گیرد.

تجری خاطرنشان کرد: متاسفانه هرکدام از مسائلی که در زمینه کشاورزی، تنظیم بازار، واردات و صادرات و … را نیز که از وزیر کشور پیگیری می‌کنیم اعلام می‌کند که در جریان نیست و همین امر باعث شده استیضاح وزیر کشور را پیگیری کنیم/ایسنا