بارش برف که از شب گذشته و با سرد شدن هوا به تدریج در شهر کرمانشاه آغاز شده بود به تدریج تا اواسط صبح امروز (جمعه) ادامه یافت تا چهره شهر کاملا سپید پوش شود.
بارش اولین برف زمستانی که در آخرین جمعه دی ماه اتفاق افتاد ، طراوت دیگری به شهر کرمانشاه بخشیده و با وجود سرد بودن هوا بسیاری از افراد را به بیرون از منزل خود کشانده است.
بارش برف بیش از همه کودکان و نوجوانان را خوشحال کرده است به گونه ای که بسیاری از آنان با حضور در بیرون از منزل به برف بازی و ساخت آدم برفی مشغول شده اند.
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به بارش برف در بسیاری از نقاط استان گفت: طبق اعلام برخی ایستگاه های هواشناسی صحنه با میانگین بارش ۱۱ سانتی متر، بیشترین بارش برف را به خود اختصاص داده است.
علی محمد زوراوند روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از شهرستان صحنه، شهرهای هلشی و پاوه با ۱۰ سانتی متر در رده های دوم و سوم قرار گرفته اند، ضمن اینکه بارش برف در شهر دالاهو نیز به هشت سانتی متر رسیده است.
وی ادامه داد: همچنین ارتفاع برف در ماهیدشت به هفت سانتی متر، کنگاور ۶ سانتی متر، کرمانشاه پنج سانتی متر، حمیل سه سانتی متر و اسلام آبادغرب نیز پنج سانتی متر رسیده است.
زوراوند تصریح کرد: در بسیاری از شهرهای دیگر نیز بارش برف داشته ایم اما هنوز آمار دقیق آن از سوی ایستگاه های هواشناسی به مرکز استان ارسال نشده است.
معاون هواشناسی کرمانشاه در ادامه به بارش باران نیز اشاره کرد و گفت: بیشترین بارش از ازگله با ۱۷ میلی متر، گیلانغرب با ۱۳ میلی متر و گواور و اسلام آبادغرب با ۱۱ میلی متر گزارش شد.
وی تصریح کرد: میانگین بارش باران در شهر کرمانشاه نیز طی روز گذشته به هفت میلی متر رسید.

** دمای منفی ۱۱ درجه برای کوزران
زوراوند در ادامه به استقرار هوای سرد در جو منطقه نیز اشاره کرد و گفت: صبح امروز دمای شهر کوزران به ۱۱ درجه زیر صفر رسید تا سردترین نقطه استان لقب بگیرد.
معاون هواشناسی کرمانشاه با بیان اینکه دمای هوای صبح امروز سنقروکلیایی هشت درجه و گهواره نیز هفت درجه زیر صفر بود، خاطرنشان کرد: شهر کرمانشاه نیز دمای سه درجه زیر صفر را داشت.

** تداوم سرما در کرمانشاه/ دمای ۲۰ شهر به زیرصفردرجه می رسد
وی در ادامه از تداوم سرما در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: انتظار می رود امشب دمای هوا در ۲۰ شهری که ایستگاه هواشناسی در آن ها وجود دارد با ۲ تا سه درجه کاهش نسبت به شب قبل به زیر صفر درجه برسد.
زوراوند ادامه داد: پیش بینی می شود حداقل دمای امشب شهر کوزران به ۱۳ تا ۱۴ درجه زیر صفر برسد، ضمن اینکه شهرهای سنقروکلیایی و کنگاور نیز دمای ۱۱ تا ۱۲ درجه زیر صفر را تجربه می کنند.
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه دمای هوا در اسلام آبادغرب و گواور به ۱۰ درجه زیر صفر می رسد، افزود: گهواره، دالاهو، روانسر و جوانرود نیز دمای منفی ۹ درجه را تجربه می کنند.
وی تصریح کرد: شهرهای کرمانشاه، پاوه و تازه آباد دمای حدود منفی هشت درجه خواهند داشت و شهرهای هرسین، سرارود و حمیل نیز دمای هوای آن ها به منفی هفت درجه می رسد.
زوراوند با بیان اینکه حداقل دمای شهر گیلانغرب نیز امشب به پنج درجه زیر صفر خواهد رسید، گفت: شهرهای ازگله و سرپل دمای منفی چهار درجه، قصرشیرین دمای منفی سه و سومار نیز دمای منفی ۲ درجه را تجربه می کنند.
این مقام مسئول در ادامه بیان اینکه دمای شهرهای یاد شده برای شنبه شب تغییر محسوسی نخواهد داشت، افزود: از یکشنبه شب انتظار می رود دمای هوا بین یک تا ۲ درجه افزایش یابد.
وی گفت: دمای شبانه اکثر شهرهای استان تا اواسط هفته پیش رو کماکان زیر صفر خواهد بود اما پیش بینی می شود به صورت میانگین روزانه یک تا ۲ درجه نیز به دمای روزانه اضافه شود.
زوراوند در پایان با بیان اینکه تشکیل مه صبحگاهی در روزهای آتی پدیده غالب خواهد بود، گفت: تا اواخر هفته آتی بارشی در سطح استان نخواهیم داشت.